Vzdialená plocha aneb Ako na vzdialený prístup do PC?

20.5.2020 11:09  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Vzdialená plocha, vzdialený prístup, či vzdialené ovládanie PC je funkcia, ktorá sa vám môže zísť. Umožní vám pripojenie z domáceho PC do pracovného PC, z mobilu do vlastného PC a pod. Prepojte svoje PC a pracujte na nich nech ste kdekoľvek.

Vzdialená plocha, vzdialený prístup, či vzdialené ovládanie PC je funkcia, ktorá sa vám môže zísť. Umožní vám pripojenie z domáceho PC do pracovného PC, z mobilu do vlastného PC a pod. Prepojte svoje PC a pracujte na nich nech ste kdekoľvek.

 

Ste doma a potrebujete sa dostať k dokumentom, na ktorých ste pracovali v práci? Dostať sa k pracovnému počítaču môžete len ak znova zbehnete do práce, ale nie je to jediná možnosť ako sa k dokumentu dostať. Hovorí vám niečo pojem vzdialená plocha?

 


Čo je to vzdialená plocha?

Vzdialená plocha je funkcia, ktorá vám umožní pripojiť sa na iný počítač a ovládať ho. Je jedno ako ďaleko tento počítač je, pomocou vzdialenej plochy ho môžete prostredníctvom svojho PC ovládať ako keby ste pri ňom sedeli. Vzdialené ovládanie PC vám umožní množstvo aplikácií a programov, ktoré vám vzdialený prístup na PC povolia. Bez nich sa k iným počítačom nedostanete. Aby ste mohli túto aplikáciu používať je potrebné si počítač pripraviť. Ak ste na to zabudli vzdialenú pomoc vám môže poskytnúť kolega, alebo osoba, ktorá je pri počítači. Získate tak vzdialený prístup do PC. Pripojenie vzdialenej pracovnej plochy ale nemusí byť vždy bezpečné. Vyberte si preto aplikácie, ktoré používajú na prenos dát šifrovanie, prípadne si dobre rozmyslite, ako nastavíte zapnutie a vypnutie PC na diaľku.

 

Pripojenie ku vzdialenej ploche

Nastavenie vzdialenej plochy si vyžaduje mať v počítači aplikáciu, ktorá vám to umožní. Ak vás trápi následne otázka ako ju nájsť, alebo ako sa pripojiť k vzdialenej ploche stačí len čítať ďalej. Program na vzdialené ovládanie PC nie je potrebné vždy sťahovať. Niekedy je súčasťou operačného systému. Vzdialená plocha Windows, alebo vzdialená plocha Chrome je už súčasťou operačného systému či prehliadača, stačí ju len zapnúť a nastaviť. Pokiaľ sa pripájate z jedného počítača k viacerým PC je dobré zmeniť port vzdialenej plochy na počítačoch, ktoré máte pripojené. Port vzdialená plocha má v systéme Windows štandardne číslo 3389. Ak máte k svojmu PC pripojených viac počítačov, každý sa vám zobrazuje ako port 3389. Ak toto číslo v pripojených PC zmeníte bude sa vám pripojený počítač zobrazovať ako port 3389 XXX (vami zvolené číslo.). Ak ste sa rozhodli pre vzdialený prístup prostredníctvom aplikácie potrebujete ju mať stiahnutú v počítači, do ktorého sa potrebujete dostať, ale aj v počítači, z ktorého sa pripájate. Prostredníctvom programov vzdialenej plochy môžete využiť aj funkciu  vzdialená podpora. Využijú to hlavne užívatelia, ktorým sa na PC vyskytol menší problém, s ktorým by im vedel pomôcť priateľ. Bez toho aby musel vstať a prísť problém napraviť osobne vám s tým môže pomôcť na diaľku.

 

Vzdialená plocha TeamViewer

Vyhľadávate v prehliadači „vzdialená plocha program“?  TeamViewer je program, aplikácia, prostredníctvom ktorej môžete ovládať počítače. Vďaka nej získate prístup k domácemu či pracovnému počítaču aj keď ste práve na dovolenke. Táto aplikácie je kompatibilná s viacerými operačnými systémami, nemusíte tak vyhľadávať konkrétny program na vzdialené ovládanie PC Vzdialená plocha Mac, vzdialené plocha Linux, vzdialená plocha Mac – pokiaľ v práci, škole, alebo doma máte rôzne operačné systémy stačí si stiahnuť aplikáciu TeamViewer a počítače navzájom prepojiť. Ak neviete ako sa z mobilného telefónu dostať na PC môžete použiť TeamViewer. Vzdialená plocha android a aj iOS bude fungovať aj v mobiloch. Po stiahnutí aplikácie ju stačí len otvoriť a spustiť. Po spustení programu sa vám zobrazí ID a heslo. Tieto údaje je potrebné zadať do rovnakej aplikácie v počítači, z ktorého chcete získať prístup k tomuto PC. TeamViewer má viacero funkcií, ktoré rozhodne využijete. Za pár sekúnd vám umožní pripojenie k vzdialenej ploche, nájdete tu aj zoznam počítačov, ktoré môžete ovládať, nie je potrebná žiadna konfigurácia a navyše zvládnete prostredníctvom nej aj počítač na diaľku zapnúť alebo reštartovať. Bezpečnosť pri prenose súborov sa v tomto prípade zaisťuje šifrovaním.

 

Vzdialená plocha Chrome

Vzdialená plocha google, Chrome vzdialená plocha, alebo Chrome remote desktop sú názvy pre jednu funkciu, ktorú nájdete v prehliadači Google Chrome. Služba vzdialená plocha Google Chrome bude fungovať len ak je v oboch počítačoch nainštalovaný tento prehliadač. Aj keď používate Google, nemusíte tam túto funkciu mať. Môžete si ju ale stiahnuť. Oproti aplikácii TeamViewer,  Google vzdialená plocha disponuje menším množstvom funkcií. Jednoduché ovládanie a aj použitie tohto programu postačuje pre bežné potreby väčšine užívateľov. Skôr ako si program spustíte budete si musieť stiahnuť doplnkovú aplikáciu. Nie je to nič náročné. Otvorte prehliadač, vyhľadajte položku Remote Desktop Google a kliknite na položku „stiahnuť“. Ďalej postupujte podľa pokynov. V programe kliknite na „generovať kód“. Tento kód je potrebné vložiť do programu v počítači, z ktorého chcete získať prístup. V aplikácii kliknite na políčko „prístup“,  vložte kód a pripojte sa kliknutím na šípku. V prvom počítači sa zobrazí dialógové okno s e-mailovou adresou, ktoré je potrebné potvrdiť ťuknutím na políčko „zdieľať“. Hotovo. Prepojenie PC je nastavené a vám už nič nebráni v používaní iného počítača. Ak v mobilnom telefóne používate Google nemusí byť jeho súčasťou aj google vzdialená plocha . Dobre urobíte ak si príslušnú aplikáciu vzdialená plocha google stiahnete s Google play, alebo App store (v závislosti od toho aký operačný systém má váš mobil).  Android vzdialená plocha, alebo vzdialená plocha iPhone vám umožnia ovládať počítač z mobilného telefónu. Hľadáte Ubunta vzdialená plocha, alebo Linux vzdialená plocha? Prostredníctvom služby vzdialená plocha Google Chrome to pôjde tiež.

 

Vzdialená plocha Windows

Funkciu vzdialená plocha Windows 10 nájdete nie len v najnovšej, ale aj v starších verziách. Menší problém je v tom, že nie je povolená. Ak neviete ako nastaviť vzdialenú plochu Windows 10 netrápte sa. Stačí ak ju povolíte. V ponuke „štart“ tento program nájdete najľahšie. Začnite písať vzdialený prístup“. Kliknite na položku „povoliť vzdialený prístup do počítača“ a v okienku ťuknite na „vzdialená plocha“. Zakliknite povolenie a máte to - vzdialená plocha Windows 10 je zapnutá. Ak používate staršie verzie isto vás bude zaujímať vzdialená plocha Windows 8, alebo Windows 7 vzdialená plocha. Túto funkciu nájdete aj v týchto verziách Windowsu. Potrebujete otvoriť ovládací panel (Control panel), v časti „systém a zabezpečenie“ vyberte políčko „systém“ a povoľte vzdialené pripojenie. Vzdialená plocha Windows 7 sa nachádza v ovládacom panely kde kliknete na „remote setting“ a nastavíte povolenie. Počítač vám zobrazí názov, ktorý potrebujete poznať ak sa budete chcieť na tento PC pripojiť z iného. Pripojenie k vzdialenej ploche Windows 10 je rovnaké ako keď sa pripájate prostredníctvom stiahnutej aplikácie. Otvoríte si položku Windows 10 vzdialená plocha. Vyberte položku pripojenie vzdialenej plochy a zadajte do políčka názov počítača, na ktorý sa chcete pripojiť. Rovnaký postup platí aj pre pripojenie k vzdialenej plocha Windows 7 a aj pre pripojenie k vzdialenej ploche Windows 8.Ak máte k jednému počítaču pripojených viac PC s operačným systémom Windows môže sa stať, že budete mať medzi nimi menší zmätok. Pomôcť vyznať sa v tom, ktorý počítač je ktorý vám môže vzdialená plocha port, ako na to sme už písali vyššie. Ako funguje vzdialená plocha Windows 10 home? V tejto verzii program vzdialenej plochy nenájdete. Nachádza sa len vo verzii Windows 10 Pro. Môžete si ho ale stiahnuť a inštalovať (RDP - Remote Desktop Protocol ). Aj v tomto prípade je potrebné aby program vzdialená plocha windows 10 home bol zapnutý. Nahradiť chýbajúci program windows 10 home vzdialená plocha môžete aj stiahnutím iných aplikácií, ktoré túto službu poskytujú, prípadne môžete využívať vzdialenú plochu v prehliadači Google Chrome.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni