Čítačka Qr KódovQR kódy, čoraz častejšie sa s nimi stretávame všade okolo nás. Vidíme ich na každom kroku a ani nevieme čo znamenajú. Chcete to vedie? Stačí ak máte čítačku QR kódov vo svojom mobile a do tajov QR kódov sa rýchlo dostanete.

Hodnotenie

(4 - 0 x)

Ako hodnotiť

Hviezdy ukazujú hodnotenia ostatnými užívateľmi. Ak chcete hodnotiť program aj vy, kliknite na príslušnú hviezdičku. Čím viac hviezdičiek je označené oranžovo, tým vyššia je hodnotenie. Ak sa hviezdičky pri nabehnutí myši neoznačujú, už ste hlasovali.

Parametre programu Čítačka Qr Kódov

Licencia:

Freeware

Licencia:

Freeware

Číslo verzie:

Inštaluje sa:

Áno

Podporované jazyky:

Iný ako Slovenskí

Veľkosť:

0 kB

Aktualizované:

Autor:

Web programu:

Neznámy

Počet stiahnutí:

1554x   (tento týždeň: 3x)

Operačné systémy:

Android

Opis Obrázky (1) Diskusia (0) Ďalšie verzie (0)

QR kódy, čoraz častejšie sa s nimi stretávame všade okolo nás. Vidíme ich na každom kroku a ani nevieme čo znamenajú. Chcete to vedie? Stačí ak máte čítačku QR kódov vo svojom mobile a do tajov QR kódov sa rýchlo dostanete. V modernom svete internetových, počítačových a mobilných technológií sa čoraz častejšie objavujú nové pojmy. Ak chcete s nimi držať krok mali by ste vedieť čo ktorý výraz znamená.  Jedným z nich je aj QR kód. Čo to je, kde všade môžete naň natrafiť a čo sa za ním schováva vám povieme teraz.

Čo je QR kód?

QR kód je skratka, jeho presné znenie je Quick Response. Môžete ho nájsť aj pod názvom QR code. Ide o dvojrozmerný kód, ktorý tvoria špeciálne usporiadané biele a čierne štvorce. V tomto obrazci sú zakódované informácie. Ak ste doteraz hľadali odpoveď na otázku „QR kód ako funguje?“ už to viete. Problém je, že tento bielo-čierny obrázok bežne neprečítate. Aby ste sa k informáciám dostali potrebujete čítačku OR kódov, alebo QR skener. Hneď ako čítačku použijete a kód kamerou zoskenujete dozviete sa všetky informácie, ktoré QR kód obsahuje. S týmito kódmi sa môžete stretnúť takmer všade – v obchodoch, letákoch, časopisoch, na faktúrach, vizitkách, ale aj na miestach, kde zvyknú ľudia tráviť viac času (čakárne, zastávky, reštaurácie,...). Pomocou QR kódu môžete robiť bezhotovostné platby, platiť faktúry, prečítať si článok či informácie o produktoch na ktorých ich nájdete.

Čítačka QR kódov

Ak chcete zistiť, aká informácia sa pod QR kódom skrýva potrebujete program QR code čítačka. Ak si ju stiahnete napríklad do mobilného telefónu môžete kód naskenovať a máte to. Čítačka kníh a čítačka QR kódov sú dve rozdielne aplikácie. Skenovanie QR kódov je so správnou čítačkou hračka. Stačí len zapnúť aplikáciu, nasmerovať fotoaparát na QR kód a chvíľu počkať. Všetky informácie sa vám o pár sekúnd zobrazia na monitore. Okrem tohto kódu dokáže QR skener načítať aj čiarové kódy. Vďaka informáciám, ktoré sa pod kódom nachádzajú môžete získať aj zaujímavé zľavy na tovar, preto si rozhodne vyplatí kliknúť na odkaz čítačka QR kódov stiahnuť. Je len na vás či sa rozhodnete stiahnuť čítačku QR kódov, EAN kódov, alebo čiarových kódov. Môžete mať aj všetko v jednej aplikácii, stačí si len vyhľadať a stiahnuť QR scanner app, ktorá to všetko dokáže. V závislosti od zariadenia, kde skener sťahujete poznáme
  • Čítačka kódov na mobil
  • Čítačka QR kodov pre PC
Takže by ste si mali čo najskôr vyčistiť počítač a mobil, kliknúť na odkaz čítačka QR kódov stiahnuť a pripraviť sa na množstvo zaujímavých informácií, ku ktorým sa s pomocou čítačky dostanete.

Čítačka QR kódov online

QR scanner, či čítačku QR kódov si môžete stiahnuť do svojho počítača, alebo mobilného telefónu ako aplikáciu. Stačí len kliknúť na čítačka QR kódov zadarmo. Môžete ale využiť aj online verziu – stačí len zadať do prehliadača QR kód čítačka online. Čítačka QR kódov pre PC, alebo online čítačka kódov – obe verzie vám zobrazia všetky informácie, ktoré kód ukrýva. QR skener v počítači sa vám môže zdať zbytočný, ale nie je tomu tak. Aj keď s počítačom nechodíte do obchodov môžete čítačku využiť pri skenovaní kódov na sociálnych sieťach, internetových časopisoch a pod. Čítačka kódov v počítači vám tiež umožní rýchly prístup k web stránkam bez toho aby ste zadávali adresu stránky. Vo svojom mobile aj počítači máte množstvo aplikácií, ktoré vám ušetria čas aj peniaze (Viber , Messenger a pod.), čítačka QR kódov pre PC, alias skener QR kódov vám veľa miesta nezaberie, ale ušetrí vám veľmi veľa času.

Čítačka QR kódov pre iPhone

Ak ste sa rozhodli kliknúť na QR skener download a inštalovať si čítačku do mobilného telefónu dajte si pozor na to, akú verziu sťahujete. Pokiaľ vlastníte iPhone je dobré stiahnuť si čítačku QR kodov pre iPhone. V iPhone nájdete QR kód skener priamo v aplikácii fotoaparátu (keďže je pre zosnímanie kódu potrebná kamera), čo je dosť praktické. Pokiaľ ale váš iPhone touto ponukou nedisponuje môžete si stiahnuť program osobne. Čítačka QR kódov pre iPhone je presne to, čo by ste vo svojom mobilnom telefóne mali mať.

Čítačka QR kódov pre Android

Čítačka QR kódov zadarmo môže byť aj v mobilnom telefóne s operačným systémom Android. Nakoľko ide o najpoužívanejší systém v mobilných telefónoch v ponuke aplikácií nesmie chýbať ani táto verzia. Medzi pomerne známe čítačky QR kódov sa radí QR Code Reader, ktorá je plne kompatibilná s Androidom. Možno rozmýšľate nad tým ako často budete túto aplikáciu využívať v bežnom živote, ale stačí ak ju pár krát použijete a už si na ňu zvyknete. Čítačka qr kódov pre android stiahnuť – ak ju k tomu môžete mať zadarmo rozhodne túto ponuku využite. Ak aj napriek tomu program nebudete často používať môžete ho kedykoľvek odinštalovať. Nezabúdajte ale, že rôznych kódov (EAN, QR, ...) je okolo nás stále viac a viac a jednoducho čítačku skôr či neskôr budete potrebovať.

QR kód Wi-Fi

Sprístupniť svoju súkromnú Wi-Fi sieť inej osobe si vždy vyžadovalo, aby ste prezradili heslo. Následne nastalo zdĺhavé zadávanie hesla a pripájanie na sieť. Dá sa to aj jednoduchšie. Postačí vám na to QR kód a QR skener. S QR code sa na vašu Wi-Fi sieť môže pripojiť každá návšteva, ktorá k vám príde a vy jej to umožníte. Stačí ak v telefóne zvolíte Wi-fi sieť, kliknite na zdieľať a svoje rozhodnutie potvrďte zadaním hesla, alebo otlačkom prsta (podľa toho, čo od vás bude telefón vyžadovať). Hneď na to sa zobrazí QR kód, ktorý stačí ak druhá osoba zoskenuje. Ak ovšem má vo svojom telefóne QR skener. Ak nie, pripájanie na Wi-Fi musí prebehnúť klasickým spôsobom.

QR platba

Platba cez QR kód ? Áno, je to možné. QR kód môžete čoraz častejšie nájsť aj na rôznych faktúrach. Ak sa chcete vyhnúť radom na poštách, alebo prihlasovaním sa do internet bankingu a vypisovaním údajov môžete tak urobiť prostredníctvom QR kódu. Platba QR (SK) je možná aj v našej krajine, ak máte príslušnú aplikáciu môžete uhradiť faktúru, ale aj faktúru s týmto kódom vystaviť. V tomto prípade vám ale akýkoľvek QR scanner FREE nebude nič platný. Potrebujete na to aplikáciu vašej banky, ktorá tento kód prečíta. Kód obsahuje všetky potrebné údaje ohľadom faktúry a vám len stačí ak ho načítate, zadáte bezpečnostný kód a potvrdíte - hotovo. Platba QR kodom je rýchla a zaberie vám len pár sekúnd vášho času a riziko, že omylom napíšete zlé číslo účtu je nulové. Ak ste podnikateľom a vystavujete zákazníkom faktúry s generátorom QR kódov môžete tieto kódy použiť pre spracovanie platobných údajov. Bude v ňom všetko čo na faktúre a vašim zákazníkom výrazne zjednodušíte ich platenie. Okrem toho budete mať vo svojom peňažnom denníku poriadok a lepší prehľad.

Ďalšie čítačky kódov

QR kód nie je jediným kódom, s ktorým sa môžete v bežnom živote stretnúť. EAN kódy či čiarové kódy sú ďalšími „šifrovanými“ odkazmi, ktoré keď načítate môžete sa o danom tovare, službe či odkaze dozvedieť niečo viac.

Čítačka čiarových kódov – čítačka EAN kódov

Čiarové kódy tak isto ako QR kódy schovávajú množstvo informácií o tovare na ktorom sa nachádzajú. Aj čítačka QR kódov zadarmo vie prečítať čiarový kód. Pokiaľ ale máte len aplikáciu, ktorá skenuje len jeden typ kódov potrebujete aj ďalšiu (na iný typ kódov). Isto ste už počuli aj o EAN kódoch. EAN kód je vlastne podskupinou čiarových kódov, takže ak vám niekto bude tvrdiť, že čítačka EAN kódov je špeciálny program nebude mať až takú pravdu. EAN kód sa používa v Európe, v USA a Kanade sa používajú kódy UPC. Pokiaľ si stiahnete čítačku na EAN kódy, budete môcť naskenovať kódy z Európy. Čítačka čiarových kódov je schopná načítať aj kódy z iných kontinentov.

Čítačka chybových kódov

Ďalšou čítačkou, s ktorou sa môžete stretnúť je čítačka chybových kódov. Táto ale nemá veľa spoločného s tým o čom sa píše v tomto článku. Ide v podstate o diagnostickú jednotku, pomocou ktorej rýchlo a ľahko zistíte čo je vo vašom aute pokazené. Čítačka vám vypíše chybový kód. Podľa neho zistíte čo je v aute pokazené a vyžaduje si opravu. Vďaka čítačkám chybových kódov sa vyhnete zdĺhavému hľadaniu vady v aute, zbytočnému plateniu automechanikovi, ktorý bude chybu hľadať dlhší čas a ušetrí vám aj financie, ktoré by ste možno investovali do opravy možných chýb.

Príspevkov: 0

Meno *

E-mail

Titulok *

Text *

Opíšte kód z obrázku *

kod

{comment_error}

Zobrazené 1 - 20

Zobrazené po

ajax wait
K tomuto programu nie sú žiadne komentáre.

Zobrazené 1 - 20

Zobrazené po

Neboli nájdené žiadne iné verzie programu Čítačka Qr Kódov.

Neboli nájdené žiadne staršie verzie programu Čítačka Qr Kódov.

Chcete vedieť o všetkých novinkách a aktualizáciách programu Čítačka Qr Kódov?

Prihláste sa k odberu zadarmo ...Najnovšie v kategórii

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Ucheck 5.0.3.0

Automatická aktualizácia programov.

Freeware

0 kB

Magnify 10 1.0

Zväčšenie obrazovky Windows.

Freeware

0 kB

Geeks3D Funmark 1.37.2.0

Test grafickej karty.

Freeware

0 kB

Crystaldiskmark 8.0.4

Meranie rýchlosti pevného disku.

Freeware

0 kB

Adb Appcontrol 1.8.3

Správa Android aplikácií.

Freeware

0 kB

Kioo Media Player 1.13

Multimediálny prehrávač.

Freeware

0 kB

Wise Auto Shutdown 1.7.5.94

Automatické vypnutie PC.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Crystaldiskinfo Instalace 9.1.1

Informácie o pevnom disku PC.

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3694

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2274

Freeware

Daemon Tools Lite

DAEMON Tools Lite je veľmi obľúbený programom, ktorý využijete pri práci s virtuálnymi CD/DVD diskami. Tento nástroj je schopný emulovať takmer všetky chránené aj nechránené CD alebo DVD.

1747

Freeware

Utorrent

uTorrent je program, s ktorým sa sťahovanie a vymieňanie aj veľkých dát a súborov stane hračkou. Je jedno aký veľký súbor sťahujete, koľko ľudí ho zároveň s vami sťahuje  – uTorrent je na to ako stvorený.

1713

Freeware

Čítačka Qr Kódov

QR kódy, čoraz častejšie sa s nimi stretávame všade okolo nás. Vidíme ich na každom kroku a ani nevieme čo znamenajú. Chcete to vedie? Stačí ak máte čítačku QR kódov vo svojom mobile a do tajov QR kódov sa rýchlo dostanete.

1554

Freeware

828

Freeware

Vypínač Pc Na Dobrú Noc

Automatické vypnutie.

823

Freeware

Winrar

WinRAR je archivačný program pre Microsoft Windows . Možno jednu, o ktorej toho veľa neviete máte aj vy – RAR. Viete ako rozbaliť RAR  či ZIP? Ak sa takýto súbor nachádza aj vo vašom počítači vieme vám poradiť. Ako otvoriť súbor RAR a mnoho ďalších vám prezradíme teraz.

811

Freeware

Windows 10

Windows 10 je najnovší operačný systém od spoločnosti Microsoft. Môžete si ho stiahnuť a používať v stolových počítačoch, notebookoch, tabletoch, mobilných telefónoch, v hracích konzolách a pod. Oproti predchádzajúcim verziám najnovší  Windows 10 vyniká hlavne tým, že vám v počítači zaberie málo mie

713

Freeware

Generátor Qr Code

EAN či QR - ak neviete ako na malú plochu umiestniť množstvo informácií skúste to s QR kódom. Pomocou generátora QR kódov si ho môžete vytvoriť a vložiť do neho všetko čo potrebujete – od textu, cez heslá až po osobné či platobné údaje všetko.

654

Freeware

ďalšie programy »logo

9237 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 1 dnom