VÝZNAM SMAJLÍKOV: Čo znamenajú jednotlivé emotikony a ako ich napísať?

19.1.2023 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Viete aký je význam smajlíkov? Aj keď význam väčšiny emoji netreba špeciálne predstavovať v ponuke nájdete aj smajlíkov, ktorý majú špeciálny význam. Čo znamenajú emoji opice a viete aký je význam mrkajúceho smajlíka?

V súčasnosti často komunikujeme prostredníctvom počítačov a mobilných telefónov. Pri písaní správ často používame smajlíkov. Aj keď je význam smajlíkov pomerne známy môže vám občas význam niektorého smajlíka ujsť. Emoji smajlík vyjadruje pocity či náladu pisateľa a môžete ním nahradiť množstvo písmen, ktorými by ste svoj pocit opísali.

Obrázok smajlíka nájdete bežne vo Windowse. Stačí stlačiť klávesu Win + . (bodka). Otvorí sa vám ponuka smajlíkov, z ktorej si môžete vybrať. Ak hľadáte konkrétne emoji môžete začať písať a emotikony sa pretriedia. Nájdete tu naozaj veľké množstvo emoji, napríklad aj známe opice. Význam smajlíkov opice je dobre známy. Ak máte po včerajšej oslave bolesť hlavy radšej by ste sa nevideli, nechcete počuť čo ste robili a veríte, že sa to nik nedozvie.

 

Smajlíci

Emotikony dnes nájdete v každej komunikačnej aplikácii na telefóne ale aj v počítačoch. Smajlíci na WhatsApp sú naozaj rôzny. Ak vám ale nestačia môžete si emotikony pre WhatsApp aj stiahnuť. Táto aplikácia nie je jediná, v ktorej nájdete udiveného smajlíka, smajlíka smutného či ďalších. Vo veľkom sú aj používaný smajlíci na FB.


Emotikony na stiahnutie nájdete všade. Môžete si ich stiahnuť aj do počítača a používať keď potrebujete. Nemôžete ich ale pridávať všade. Napríklad v textovom editore emotikon budete hľadať zbytočne. To ale neznamená, že ich tam nemôžete vložiť. Smajlíci zo znakov vám nahradia bežne používaných emoji smajlíkov.

Mrkajúci smajlík - ;) alebo ;-)

Smutný smajlík - : ( alebo :-(

Usmievavý smajlík - : ) alebo : - )

Plačúci smajlík - :´(

Smajlík pusa -  :-*

Smajlíci na klávesnici sa dajú napísať, ale nie toľko koľko nájdete v aplikáciách. Niektoré textové editory smajlíkov podporujú. Napríklad vo Worde zadaním znakov : - ) bez medzery získate J. Rovnako môžete napísať aj smutného smajlíka L (: - ()

Smajlíci zo znakov klávesnice sa vám zídu vždy, keď potrebujete písať v aplikácii, ktorá emotikony neobsahuje.

Čo znamenajú smajlíci

Význam smajlíkov, emoji je dosť jasný. Výraz smajlíka vám dá najavo ako sa cíti pisateľ správy, ktorú ste dostali. Nie vždy a nie každý význam všetkých smajlíkov pozná. Či už používate WhatsApp emotikony,

Mrkajúci smajlík

  • Úsmev s jedným prižmúreným okom značí hravosť, flirtovania alebo iróniu.

Usmievavý smajlík

  • Očí otvorené a ústa v úsmeve alebo doširoka otvorené. Znak radosti, veselosti a dobrej nálady

Zaľúbený smajlík – význam smajlíkov srdiečok

  • Smajlík so srdiečkami, alebo smajlík, ktorý posiela pusu. Smajlík milujem ťa môžete nahradiť aj emoji. ❤ význam netreba bližšie vysvetľovať. Emoji srdce nájdete v aplikáciách viac typov. Môžete nájsť prasknuté srdce ako znak nešťastnej lásky, srdiečka rôznych farieb a aj veľkostí.

Mávajúci smajlík

  • Ruka okolo ktorej je oblúkmi zobrazený pohyb. Používa sa ak chcete niekoho pozdraviť (ahoj) ale aj na rozlúčku.

Význam smajlíkov ruky

  • Isto ste si všimli aj emoji ruky. Palec hore alebo palec dole sú znakom súhlasu či nesúhlasu. Dva vystreté prsty, tvoriace písmeno V sú znakom víťazstva.

Pri prezeraní smajlíkov nájdete aj zvracajúceho smajlíka, ktorým dávate najavo nie len to, že vám je zle, ale aj znechutenie z druhej osoby. Smajlík hovienko je zas znakom rozmarnosti alebo hlúposti.

 

Význam emoji

Ak si nebudete istý významom niektorého emoji stačí pozrieť emotikony zoznam na stránke emojipedia.org. Nájdete tu význam smajlíkov emoji od výmyslu sveta.

Instagram smajlíci sa môžu zobrazením mierne líšiť od smajlíkov WhatsApp či iných. Ich význam je ale rovnaký. Význam smajlíkov na mobilevýznam smajlíkov na Facebooku sú jednoducho rovnaké. Keď raz niekomu pošlete smutného smajlíka bude to znamenať, že ste smutní.

 

Špeciálny smajlíci

Smajlík kreslený či smajlík animovaný? V podstate je jedno, ktorému dáte prednosť. Neraz je pohyb na obrázku smajlíka znázornený čiarami. V programoch, na sociálnych sieťach ale aj v mobilných aplikáciách natrafíte aj na špeciálne emotikony, ktoré sú vhodné na použitie pri konkrétnej situácii. Emoji smajlíci ako torta, poháre, zákusok, ohňostroj alebo konfety sa hodia ak niekomu gratulujete k sviatku.

 

Smajlíci na stiahnutie zadarmo

Potrebujete viac smajlíkov, alebo hľadáte niečo iné, špeciálne? Ak vám ponuka emoji v aplikácii nestačí môžete si smajlíkov stiahnuť. Vianočný smajlíci, smajlíci k narodeninám, smajlíci k Valentínovi  či ďalšie emoji si môžete stiahnuť vo forme rôznych tematických balíčkov, v ktorých nájdete gify a aj nálepky. Ak používate app Viber alebo WhatsApp môžete si tieto balíčky v aplikáciách stiahnuť aj zadarmo.

Na webovej stránke smileys.cz alebo pixabay.com nájdete aj animovaných (pohyblivých smajlíkov), vtipných a aj smajlíkov 3D na stiahnutie.

Pekné smajlíky môžu vašu správu ozvláštniť. Veselé, vtipné smajlíky ale aj tie smutné vám pomôžu vyjadriť svoj pocit či povedať svoj názor bez toho aby ste ho museli písať. Či už používate WhatsApp smajlíkov, alebo ich používate v inej aplikácii môžete nimi vyjadriť viac ako slovami. Dajte si ale pozor na skrytý význam smajlíkov. V závislosti od témy rozhovoru môžu mať aj iný význam. Nemravný smajlíci sa môžu objaviť aj v navonok normálnom smajlíkovy. Mrkajúci smajlík s potmehútskym úsmevom môže znamenať flirtovanie alebo sex, smajlík s vyplazeným jazykom zas orálny sex. Všetko záleží od konceptu rozhovoru. V „šteklivých“ debatách sa často používa aj emoji baklažánu.

Nebojte sa používať v komunikácii na internete smajlíkov, emoji ale aj gify či nálepky. A ak význam emoji nepoznáte, tak si ho môžete ľahko zistiť, prípadne ho nahraďte iným.  
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni