VAŠE PRIPOJENIE NIE JE SÚKROMNÉ: Čo s tým robiť?

16.1.2023 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Vaše pripojenie nie je súkromné – už sa vám tento oznam objavil pri surfovaní po internete? Neviete ako sa na webovú stránku dostať? Poradíme vám ako tento oznam opraviť a aj to ako sa na stránku dostať. Nie vždy to ale môže byť bezpečné.

Určite ste pri surfovaní na internete a prezeraní webových stránok natrafili na varovné hlásenia. Najčastejšie sa isto stretávate s hlásením, že toto pripojenie nie je súkromné. Prečo sa hláška „Vaše pripojenie nie je súkromné“ zobrazuje? Čo znamená chyba ochrany súkromia a ide o chybu alebo oznam?

Google zakomponoval viacero základných funkcií, medzi ktoré patrí aj bezpečné prehliadanie v prehliadači.  Chyba ochrany súkromia sa zobrazí v prípade keď nedokáže nadviazať spojenie SSL či overiť pravosť certifikátu SSL. Google vás takto chráni pred potenciálne nebezpečnou stránkou. Pokiaľ sa ale na webovú stránku chcete dostať je dobré vedieť ako opraviť chybu „Vaše pripojenie nie je súkromné“.

 

Vaše pripojenie nie je súkromné Chrome

Webová stránka, na ktorú sa chcete dostať nemusí byť hneď nebezpečná. Problémov, prečo sa toto hlásenie objavuje môže byť viacero


  • Google certifikát SSL na stránke je ale vypršala mu platnosť – tieto certifikáty majú platnosť asi rok. Ak ju majiteľ stránky neobnovil môže sa táto hláška zobrazovať.
  • Zle nakonfigurovaný certifikát SSLchyba pripojenia SSL sa zobrazí oznamom, že vaše pripojenie k tomuto webu nie je súkromné.
  • Webovú stránku vytvorila nedôveryhodná organizácia – v tomto prípade nejde o neplatný certifikát Chrome. Tieto stránky môžu mať platný certifikát. V súčasnosti ale prehliadače už vedia rozpoznať spoľahlivosť webovej stránky a rozhodnúť sa či ide o bezpečný alebo naopak, nebezpečný web. Spojenie s týmto webom nie je bezpečné a Chrome vám to dá týmto spôsobom najavo.

Problém dostať sa na stránku môže byť aj vo vašom počítači. Často ide o antivírusové programy (napríklad Vaše pripojenie nie je súkromné Avast), ktoré vyhodnotia stránku ako nebezpečnú a nepustia vás tam. Ďalším problémom môže byť zlý čas alebo dátum vo vašom PC.

 

Vaše pripojenie nie je súkromné oprava

Aj keď zväčša nejde o chybu vo vašom počítači na stránku sa môžete dostať niekoľkými spôsobmi. Čo robiť keď vaše pripojenie nie je súkromné?

 

Režim Inkognito

Jedným zo spôsobov ako sa dostať na nezabezpečený web je použiť režim Inkognito.

 

Iný prehliadač

Skúste otvoriť stránku v inom prehliadači. Je celkom možné že sa vám veta Vaše pripojenie nie je súkromné Opera nezobrazí a vy sa na stránku dostanete.

 

Zmeňte sieť

Vaše pripojenie nie je súkromné Android? Ak ste na internete na mobile a ste pripojený na verejnú Wi-Fi sieť je možné že tá beží na HTTP.  Prejdite na mobilné dáta alebo na inú sieť, ktorá beží na HTTPS. Pripojenie neni súkromné ba malo zmiznúť a vy by ste sa na stránku mali dostať.

Či vás už trápi oznam „Vaše pripojenie nie je súkromné Windows“ alebo sa objavila chyba v zabezpečenom pripojení Tipsport môžete sa na stránku dostať iným spôsobom. Pokiaľ vyššie spomenuté riešenia nezabrali skúste ďalšie

 

Dátum a čas

Skontrolujte si dátum a aj čas na počítači. V prípade potreby ich nastavte správne. Najlepšie bude ak čas a dátum sa bude vo vašom PC nastavovať automaticky.

 

Vypnite antivírus

Ako prehliadač tak aj antivírusové programy sa starajú o vašu bezpečnosť. Vyhľadávajú certifikáty SSL a ak sa im niečo nepozdáva oznámia vám, že vaše pripojenie nie je privátne. Vypnutím antivírusu ochranu obídete a na webovú stránku sa dostanete.

Ak ste práve zistili, že vaše pripojenie na internet je blokované môže to byť spôsobené tiež antivírusom. Hlavne ak ste si ho len nedávno stiahli a do tej doby ste nemali problémy.

 

Vypnite VPN

Chyba pripojenia SSL, ktorá sa prejavuje oznamom „pripojenie nie je súkromné“ môže byť aj s dôvodu VPN. Toto pripojenie pridáva ďalšie zabezpečenie a maskuje vašu IP adresu. Keďže sa váš počítač pripája cez VPN na server môže mať prehliadač problém s kontrolou certifikátu SSL.

Oznam Chrome Vaše pripojenie nie je súkromné nemusí znamenať, že je webová stránka nebezpečná, isté ale je, že s ňou nie je niečo v poriadku. Dajte si preto pozor a dobre si zvážte či na túto stránku osobné údaje zadáte (osobné údaje z kreditnej karty, dátum narodenie, čísla dokladov,...).
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2539

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni