ÚPRAVA PDF - Ako to urobiť?

2.11.2020 14:40  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Úprava PDF dokumentov nemusí byť problém ak viete ako na to. Môžete si stiahnuť editor PDF (aj zadarmo), alebo využiť služby stránok a upraviť text PDF online.

Aj napriek popularite a obľúbenosti Wordu čoraz častejšie dostávame dokumenty vo formáte PDF. Portable Document Format (PDF dokument) môže obsahovať okrem textu aj obrázky, 3D grafiku, zvukové stopy, video alebo animáciu č elektronický podpis. Hlavným účelom tohto typu dokumentu je, že sa rovnako zobrazí na všetkých zariadeniach. V závislosti od toho aký prehliadač PDF súborov máte sa vám môže

  • súbor otvoriť celý
  • otvoria sa len časti, ktoré prehliadač podporuje
  • neotvorí sa.

Prehliadače sú dostupné zadarmo, úprava textu v nich ale nie je možná. Isto vás teraz bude zaujímať ako písať do PDF. A nie len to, otázok je viacero: ako upraviť PDF súbor, ako editovať PDF alebo ako prepísať PDF. Bez príslušného programu písanie do PDF súborov jednoducho nie je možné.

 

Ako upraviť text v PDF?

Aby ste mohli upraviť text potrebujete program na úpravu PDF súborov – editor PDF. Niektoré z týchto programov vám umožnia editáciu PDF zadarmo, niektoré si môžete zdarma vyskúšať alebo si ich musíte zakúpiť. Pokiaľ s dokumentmi v tomto formáte pracujete len občas a neoplatí sa vám sťahovať ďalší program môžete upraviť PDF online.


 

PDF editor zdarma

Keďže sa s týmto typom súborov stretávame čoraz častejšie je výhodné stiahnuť si PDF editor zdarma. Umožnia vám vkladať či upravovať text. Editor PDF sa vám zíde hlavne ak je potrebná úprava PDF dokumentu. Vyhnete sa tak chodeniu po úradoch, behaniu po bankách a ďalších úradoch. Ak použijete aj elektronický podpis vybavíte všetko z pohodlia domova. Najlepší PDF editor zdarma nemusí mať množstvo funkcií. Dôležité je aby mal funkcie, ktoré potrebujete. Jedným takýmto softvérom je aj program na úpravu PDF zadarmo PDF Creator. Môžete s ním tieto dokumenty vytvárať, upravovať či dopĺňať. Okrem toho vám umožní aj vkladať grafické formáty, chrániť súbor heslom alebo previesť súbory PDF do iného formátu ( JPG, TIF, PNG,...).  Úprava PDF súborov je v tomto softvéri jednoduchá a ak si nebudete vedieť rady môžete využiť návod. Úprava textu v PDF nie je zložitá, zvládnete ju jednoducho a rýchlo aj keď nemáte žiadne skúsenosti.  Ak viete písať vo Worde, zvládnete to aj tu.

 

Úprava PDF online

Editácia PDF zadarmo je možná aj bez toho aby ste si museli nejaký program do počítača stiahnuť. Stačí si v prehliadači vyhľadať stránku, ktorá vám úpravu PDF umožní a otvoriť ju. Jednotlivé služby sa môžu mierne líšiť vo funkciách, ktoré môžete pri úprave dokumentov PDF vykonať. Rozdiely sú ale naozaj minimálne a pri bežných úpravách ich ani nevyužijete. Ak vás trápi otázka ako upraviť PDF online ničoho sa neobávajte. Každý PDF editor online zdarma funguje v podstate na jednej báze. Nahráte do nich súbor alebo dokument, ktorý chcete upraviť, upravíte ho a následne si ho zas stiahnete. V závislosti od toho akú stránku na editáciu PDF online použijete sa líšia aj funkcie, ktoré môžete pri úprave PDF dokumentov využiť. Možnosti je viacero:

  • spojiť dokumenty
  • rozdeliť
  • podpísať ich
  • pridať vodoznak, obrázky
  • pridať text
  • zmenšiť,...

Online úprava PDF súborov nie je vo väčšine prípadoch obmedzené. Môžete využiť všetky funkcie, ktoré ponúkajú, nie ste obmedzený dĺžkou textu, časom, ktorý strávite jeho úpravou a ani počtom dokumentov. Editor PDF online si nevyžaduje žiadnu registráciu, neplatíte žiadne poplatky a je vám k dispozícii kedykoľvek ho potrebujete. Úprava PDF zdarma je možná ak viete ako na to. Či už využijete programy zadarmo, alebo si pre úpravy PDF zvolíte online spôsob je len na vašom rozhodnutí.

 

Program na úpravu PDF

Keďže je možné upraviť PDF zdarma nie je potrebné sťahovať si platené programy. Väčšina freeware je ale zdarma k dispozícii len pre súkromné použitie. Online úprava PDF by nebola pri množstve dokumentov asi dobrým riešením. Pokiaľ hľadáte program, ktorý by ste mohli používať na komerčné účely je dobré obzrieť sa po platenej verzii. Adobe Acrobat je jedným z najpoužívanejších programov, s ktorým úprava PDF dokumentov pôjde jedna radosť. Jeho veľkou výhodou je, že vám umožní ukladať súbory do cloudu. Takto k nim budete mať prístup aj z iných zariadení. Ak sa zamýšľate nad otázkou „ako upraviť PDF súbor?“ máte k tomu viacero možností. Najlepšie ale je ak je akákoľvek úprava PDF free.

[wp-faq-schema accordion=1]   
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni