TP-Link: nastavenie routera

7.4.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Zaobstarali ste si nový router a neviete ako ho nastaviť. Poradíme vám ako nastaviť TP-Link router a aj ako nastaviť rodičovskú kontrolu. Dozviete sa aj ako na TP-Link nastavenie Wi-Fi a ako zmeniť alebo nastaviť heslo a meno na Wi-Fi sieť.

Zaobstarali ste si router TP-Link a rozmýšľate ako ho nastaviť? Nastavenie TP-Link nie je zložité a zvládnete to aj keď nemáte v tomto smere znalosti. Stačí len postupovať podľa nasledujúcich krokov a behom chvíle to máte hotové.

Ak ste si od niektorého poskytovateľa internetu v našej krajine zaobstarali internet a aj Wi-Fi router TP-Link nastavenie vás trápiť nemusí. Technici konkrétnej spoločnosti ho už isto nastavili za vás. Pokiaľ ste si ale Wi-Fi router kúpili v obchode nastaviť si ho musíte sami. Poradíme vám ako na TP-Link router nastavenie Wi-Fi, dozviete sa ako  TP-Link nastaviť a ako nastaviť TP-Link Archer c6

 

TP-Link nastavenie

Zapojenie routera TP-Link je celkom jednoduché. V prvom rade pripojte internetový kábel do portu WAN. Pre nastavenie modemu TP-Link ho je ešte potrebné prepojiť s počítačom alebo notebookom. Využite na to jeden z výstupov LAN 1, LAN 2, LAN 3,... Druhý koniec kábla zapojte do počítača.


Na konfiguráciu routera TP-Link je potrebné sa dostať na stránku routera. V počítači do prehliadača zadajte IP adresu routera. Nájdete ju na samotnom modeme alebo v TP-Link návode. Nemusíte adresu ale hneď hľadať. Stačí ak do prehliadača zadáte niektoré z čísel

  • 168.1.1
  • 168.0.1
  • 168.1.9

Po zadaní jednej kombinácie čísel kliknite na „Enter“. TP-Link IP adresu zistíte aj pomocou príkazového riadku. Použite pri tom príkaz „iqconfig“. Adresa je zobrazená ako „Východzia brána“ (Default gateway).

TP-Link konfigurácia si najskôr bude od vás pýtať prihlásenie. Ak máte nový router a nik ho nepoužíval pred vami použite

  • meno – admin
  • heslo – admin

 

Ako nastaviť router TP-Link

Pre rýchlu konfiguráciu TP-Link kliknite na políčko „Quick Setup“. Následným kliknutím na „Next“ spustíte nastavenie TP-Link routeru.

V nasledujúcom kroku si môžete nastaviť spôsob pripojenia na internet. Vyberte možnosť „Auto-Delect“. Všetko informácie, ktoré bude router potrebovať si zistí automaticky.

To ale inštalácia routeru TP-Link nekončí. Kliknite na políčko „Next“ a zobrazí sa vám ponuka „Mac Clone“. Tu vyberte možnosť „No, I am connected by another computer“. Kliknite na „Next“.

 

TP-Link nastavenie Wi-Fi

V ďalšej časti môžete nastaviť viac vecí. „Wireless Radio“ nemeňte a ponechajte ho na „Enable“. Môžete tu aj zmeniť názov siete. Vyberte si ľubovoľné meno či názov, pod ktorým sa bude vaša sieť dať nájsť.

Pri položkách „Channel, Mode a Channel Width“ nič nemeňte.

Ak ste už pri Wi-Fi TP-Link nastaveniach nastavte si aj heslo na sieť. Pri položke „Wireless Security“ vyberte časť „WPA/WPA2 – Personal“ a následne zadajte heslo.

Pre každý prípad si meno a aj nové heslo niekde poznačte. Keby ste náhodou heslo zabudli môžete TP-Link modem nastaviť znova. Najskôr ale dlhšie podržte tlačítko „reset“ na routeri čím obnovíte továrenské nastavenie zariadenia. Následne môžete nastavenie routeru TP-Link robiť od začiatku.

 

TP-Link nastavenie hesla

Ako nastaviť TP-Link už viete. Teraz by ste ale nemali zabudnúť ani na zabezpečenie nastavení. Prejdite do časti „System Tools“. Najskôr zadajte meno a heslo, pomocou ktorých ste sa do routeru prihlasovali. Ďalej zadajte nové meno a nové heslo, ktoré ešte potvrďte (zopakujte). Všetko uložte (kliknite na Save) a máte to.

TP-Link nastavenie rodičovskej kontroly – pri nastavovaní TP-Link modemu môžete nájsť aj sekciu rodičovskej kontroly – Parental Control. Môžete tu nastaviť zamietnutie pripojenia konkrétnych zariadení v dané hodiny. Vaše dieťa sa tak na internet v čase, ktorý nastavíte, nedostane na internet.

TP-Link pripojenie k internetu nie je k dispozícii – pravdepodobne bude problém u poskytovateľa internetu alebo v zlom pripojení kábla k routeru.

TP-Link O2 nastavenie – pravdepodobne hľadáte návod na nastavenie Archer MR 200. Pokiaľ vám nenastavili router v spoločnosti môžete návod na jeho nastavenie nájsť na stránkach O2 ( tu ).

Nastavenie routeru TP-Link by sa nemalo v podstate nijako líšiť v závislosti od typu routeru. Či už máte TP-Link M7200, rozmýšľate ako nastaviť router TP-Link Archer C6 alebo iný.




Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni