TOP 5 programov na strihanie videa zadarmo!

16.5.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Máte videá a fotky z dovolenky a chcete ich upraviť do rodinného albumu. Vhodný program na strihanie videa si môžete stiahnuť zadarmo. Nástroje a funkcie na úpravu videa, ktoré v programoch sú môžete jednoducho vytvoriť aj profesionálne video.

V dnešnej dobe môžete vytvárať videá každý. Stačí si len nahrať video, upraviť ho a máte to. Najviac času vám zaberie práve úprava videa na PC. Pokiaľ ste si ale vybrali program na strih videa, ktorý sa jednoducho používa a má všetky funkcie, ktoré potrebujete nemusí vám to zabrať veľa času. Strihanie videa a jeho ďalšia úprava vám s vhodným programom zaberú minimum času.

 

Strihanie videa

Videá môžete upravovať v rôznych programoch na úpravu videa. Na internete nájdete aj aplikácie na strihanie videa v mobile. Ak si do počítača nechcete sťahovať žiadne programy na strih videa môžete využiť aj webové stránky, ktoré ponúkajú strih videa online. Tieto stránky vám poslúžia hlavne ak chcete len jednoduchý strih videa online. Neočakávajte od nich množstvo funkcií ako v programoch na úpravu videa zadarmo či v profesionálnom programe na strih videa. Takže, v čom strihať videá?

Najlepšia úprava videa je tá, ktorá vás nevyjde ani cent. V tomto prípade je najlepšie obzrieť sa o programe na strihanie videa zadarmo. Aké strihacie programy zadarmo sú najlepšie? Najlepšie je ak je program na strihanie v slovenčine zadarmo. Ak bude mať ale jednoduchú aplikáciu na úpravu videa zadarmo v angličtine nemusíte sa obávať jazykovej bariéry. Jednoduché programy majú pár funkcií, ktoré sa rýchlo naučíte ovládať a aj používať. Naozaj dobrý program na strih videa zadarmo by mal mať týchto funkcií a nástrojov ale viac.


 

Program na strihanie videa

Program na úpravu videa si môžete stiahnuť a používať zadarmo alebo si môžete niektoré platené programy na úpravu videa free vyskúšať a až následne sa rozhodnúť či si ich zakúpite alebo nie. Ak sa vám s úpravou videa spája program Adobe strih videa máte pravdu. Ide o dobrý program, ktorý si ale zadarmo môžete len vyskúšať.

Dobrý program na strihanie a úpravu videa, či aplikáciu na strih videa pre Android (iPhone) môžete mať aj zadarmo. V závislosti od toho aké funkcie má program mať a aj od vašich skúseností s týmito softvérmi si môžete vybrať z množstva softvérov.

 

DaVinci Resolve

Na úpravu videa zadarmo je výborný aj program DaVinci Resolve. Podľa väčšiny užívateľov ide o najlepší program na strih videa zadarmo. Tento program na úpravu videa obsahuje množstvo funkcií a nástrojov, ktoré ocenia aj pokročilí užívatelia. Intuitívne ovládanie softvéru zvládnu je výhodné hlavne pre začiatočníkov, ktorí môžu byť zo začiatku z množstva funkcií zmätení.

Softvér na úpravu videa zadarmo DaVinci Resolve nájdete vo verziách pre OS Mac, Linux a môžete si ho stiahnuť aj keď hľadáte program na strih videa zdarma Windows 10.

 

Windows Movie Maker

Jednoduchý program na strih videa Windows Movie Maker je kompatibilný len s počítačmi s operačným systémom Windows. Tento softvér na strih videa Windows 10 zadarmo si môžete stiahnuť bezplatne ak používate operačný systém Windows 10. Práca v tomto strihacom programe nie je náročná a zvládne ju aj začiatočník. Ak sa radíte k profesionálom, tento softvér pre vás nebude.

Windows Movie Maker je vhodný program na úpravu videa zadarmo ak chcete do tajov editorov videí preniknúť prípadne ak chcete len sem-tam jednoducho upraviť domáce video. Nájdete v ňom funkcie, ktoré vám umožnia zrýchliť alebo spomaliť video, môžete pridávať fotky, titulky alebo animácie.

 

iMovie

Na internete je možné stiahnuť si množstvo programov na úpravu videa zadarmo pre operačné systémy Windows, Mac či Linux. Kým väčšiny programov je kompatibilná s operačným systémom Windows, niektoré sú aj pre OS Mac.

Ak hľadáte dobrý strihací program pre OS Mac skúste iMovie strih videa. Je to výborný program na strih videa pre začiatočníkov, ale na svoje si tu prídu aj pokročilí užívatelia. Pokiaľ potrebujete aplikáciu na strih videa iPhone, nemusíte sa veľa obzerať. iMovie nájdete aj vo verzii pre mobilné telefóny.

Tento program sa neustále vylepšuje. Podporuje aj strih videa 4K, nájdete tu nástroj „green screen“, množstvo prechodov, filtrov a ďalších funkcií.

 

AviDemux

Jednoduchý stri videa a aj množstvo ďalších jednoduchých úprav môžete vykonať s pomocou programu AviDemux. Ide o najlepší strihací program zadarmo pre začiatočníkov. Softvér vyniká hlavne v jednoduchosti. Automatický strih videa – to a aj viacero ďalších úprav zvládne tento program automaticky. V programe nájdete nástroje na strih videa, orezanie, redukciu šumu, môžete pridávať filtre či efekty.

Program pre úpravu videa funguje vo Windows, OS Mac a aj Linux.

 

InVideo

Free program na strih videa, ktorý oceníte ak potrebujete vytvoriť napríklad hudobný videoklip alebo video pre prezentáciu. Okrem bežných nástrojov na úpravu videa v ňom nájdete aj HD rozšírenie, nastavenie rýchlosti, automatický prevod textu na reč či stabilizáciu videa. S týmto softvérom vytvoríte profesionálne videá. Jediným mínusom softvéru je obmedzená dĺžka videa. Video môže mať maximálne 15 minút.

V čom upravovať videá už viete. V závislosti od toho či ste v tejto oblasti len začiatočník alebo už o úprave niečo viete môžete si stiahnuť rôzne typy programov na úpravu videa. Úprava videa MP4, strih videa na YouTube, jednoduchý alebo náročnejší program pre Windows či OS Mac,... Nech sú vaše požiadavky na program na strihanie a úpravu videí akékoľvek môžete si nájsť ten správny.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni