TOP 5 Najlepších antivírusov zadarmo 2022

5.5.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Mať v počítači antivírus alebo antivírusový program je najlepšou možnosťou ako ho ochrániť pred hrozbami na internete. Viete ktorý je najlepší antivírus zadarmo a ktorý je najlepší platený? Poznáte najlepší antivírus do mobilu?

Ak chcete bezpečne surfovať po internete, sťahovať hudbu, filmy alebo iné súbory najlepším spôsobom obrany pred hrozbou je antivírusový program. Tieto programy vás ochránia pred rôznymi formami kybernetických útokov a ochránia váš počítač a dáta. Viete ktorý antivírus vás najlepšie ochráni, ktorý je zadarmo a za ktorý si priplatíte?

Čo je antivír? Najlepšia ochrana pre váš počítač, mobilný telefón či iné zariadenie. Antivírusové programy zachytia hrozby, ktoré môžu nie len poškodiť váš počítač ale aj získať vaše osobné údaje a pod. Možno si kladiete otázku „Ochráni ma antivírus pred všetkým?“ Naozaj dobrý antivírus by vás mal ochrániť pred všetkým. Ako ale vybrať najlepší antivírus na iPhone, či ako získať najlepší antivírus na PC?

 

Aký antivír je najlepší?

Najlepší antivírusový program je ten, ktorý vás ochráni pred hrozbami z internetu. Najlepší antivírový program jednoducho nepustí do vášho počítača žiadnu hrozbu. Skontroluje každý súbor, ktorý ste si stiahli ešte skôr ako ho spustíte, ochráni vás pred malvérom a ďalšími vírusmi. To ale nie je všetko. Najlepší antivírusový program by mal


 • spoľahlivo rozpoznať a zachytiť vírusy
 • jednoducho ovládateľný
 • poskytnúť informácie o vyriešených problémoch
 • mať pravidelne aktualizovanú databázu hrozieb – najlepšie denne
 • cena by mala zodpovedať kvalite programu
 • poskytnúť záplaty pre staršie verzie softvéru
 • firewall, VPN, DNS ochranu, antispam a nástroje pre optimalizáciu

Je tiež dobré ak najlepší antivírus na PC má aj rodičovskú ochranu. Ocenia to hlavne rodičia. Ak používate viac zariadení je dobré ak vám program umožní zabezpečiť ich všetky. Niektoré značky ponúkajú možnosť zakúpiť si balík licencií za zvýhodnenú cenu. Môžete tak pokryť viac zariadení, ktoré používate (PC, mobil, tablet, notebook,...).

 

Najlepší antivírus

Najlepší antivírus pre PC ale aj mobilný telefón môže byť pre každého iný program. Ak neviete, ktorý si vybrať môžete sa poobzerať na internete. Stačí zadať do prehliadača výraz „antivírus porovnanie“ a zobrazia sa vám stránky, kde nájdete porovnanie rôznych programov. Hodnotenie antivírových programov vám môže pomôcť pri výbere. Porovnanie antivírusov ale nie je jediná možnosť ako si vybrať.

Pri rozhodovaní vám môžu pomôcť aj rôzne stránky s testami antivírových programov. Pre každý prípad si prezrite aj testy pár rokov dozadu. Pokojne začnite od testu antivírových programov 2020 a prezrite si aj výsledky z minulého roka. Webových stránok, ktoré ponúkajú porovnanie antivírových programov je množstvo.

Veľa vám môžu napovedať aj recenzie antivírusov. Prečítajte si ako sú s jednotlivými antivírmi spokojní užívatelia.

Ak chcete vedieť, ktorý antivír je najlepší môžete si pozrieť aj výsledky porovnávania „najlepší antivírus 2020“ alebo „najlepší antivír 2021“. Pri porovnávaní antivírov 2021 alebo 2020 berte ohľad aj na ďalšie parametre, konkrétne na operačný systém, ktorý používate. Najlepší antivírus pre Mac môže byť úplne iný než najlepší antivírus pre Windows 10.

 

Najlepšie free antivírusové programy

Možno si myslíte, že ten naj antivír je ten, ktorý je zadarmo. Za free antivírus nemusíte platiť ale pravdou je, že vám poskytnú len základnú ochranu a nemusia vás chrániť pred najnovšími hrozbami a útokmi. Antivírus zadarmo je ale stále lepší než žiadny.

AVG Antivírus Free

Najlepší free antivírus je napríklad aj AVG Antivirus Free. Ak by vám nevyhovoval môžete si stiahnuť ďalší najlepší bezplatný antivírus McAfee.

Avast Free Antivirus

Najlepší antivírus pre Android 2020 bol program AVAST. Aj keď ho v ďalšom roku predbehol iný program stále ide o najlepší mobilný antivírus zadarmo, ktorý nájdete aj vo verzii pre počítače. Tento program získal jedno z najvyšších hodnotení ochrany.

Windows Defender

V poslednej dobe svojou kvalitou zaujal aj antivírus Windows Defender. Pokiaľ používate operačný systém Windows pravdepodobne ho už v počítači máte a nemusíte si ho sťahovať. Ak ste si ho ale z nejakého dôvodu odstránili môžete tento najlepší bezplatný antivírusový program stiahnuť zadarmo. Funguje len v počítačoch s Windowsom a poskytuje solídnu ochranu pred množstvom malvérov, trójskych koní či ransomvéru.

BitDefender Antivirus Free

Aj keď je BitDefender platený môžete si jednu jeho verziu stiahnuť zadarmo. Program vás upozorní na podvodné stránky, a jeho súčasťou je aj anti-phishing.

Panda Free Antivirus

Menej známy ale o to výkonnejší antivírus zadarmo pre Windows. Poskytne vám ochranu v reálnom čase pred všetkými typmi malvéru a spywaru, obsahuje USB ochranu a aj bezplatný systém obnovy PC. Zároveň je to aj najlepší android antivírus zadarmo aký si môžete stiahnuť.

 

Najlepší platený antivír

Skôr ako sa rozhodnete zakúpiť si antivírusový program mali by ste vedieť, že väčšinu najlepších antivírových programov si môžete vyskúšať zadarmo na cca mesiac. Počas tej doby sa môžete rozhodnúť či si konkrétny program zakúpite alebo sa obzriete po inom. Takže ktorý je najlepší antivírus 2022?

ESET

Pri otázke aký je najlepší antivírus isto mnohých z vás napadne ESET. Produkt od slovenskej spoločnosti obsahuje množstvo funkcií medzi ktoré patria

 • filtrovanie podozrivých webových stránok
 • prevencia útokov ransomvéru a scriptami
 • kontrola externých zariadení (USB kľúče, externé pamäťové disky,...)
 • rodičovská kontrola
 • ochrana webkamery
 • bezpečné internetové bankovníctvo
 • a veľa ďalšieho.

Ide zároveň aj o najlepší antivírus pre Mac a nájdete ho aj vo verzii pre mobilné telefóny. Takže ak hľadáte naj antivír pre Android môžete sa obzrieť po programe Eset. Môžete si ho vyskúšať na 30 dní zadarmo.

Môžete si zakúpiť aj viac licencií programu za zvýhodnenú cenu.

BitDefender

BitDefender je program, ktorý sa drží medzi naj antivírusmi už dlhší čas. Program obstál v testoch na výbornú.

 • blokuje trójske kone, ransomvér, phishin a zachytí všetky druhy malvéru
 • zaistí bezpečné prehliadanie, zabezpečí bankové operácia
 • obsahuje manažéra hesiel
 • nájdete v ňom aj službu VPN

Výhodou tohto antivírusu je jeho pomerne nízka cena. Môžete si zakúpiť aj verziu, ktorá obsahuje až 15 licencií. Recenzie antivírových programov sú pre BitDefender veľmi priaznivé. Ak hľadáte najlepší antivírus do mobilu môžete si zaobstarať aj verziu pre Android či iPhone. Prípadne si vybrať verziu antivírusu zadarmo.

Norton

Najlepší antivírus pre Android, iPhone ale aj počítače a notebooky. V testoch mobilných antivírov ale obstál program Norton najlepšie. Tento vysoko kvalitný antivírus je na trhu už desiatky rokov a stále sa drží na popredných priečkach pri porovnávaní antivírových programov.

 • zachytí malvéry, blokuje najnovšie hrozby
 • obsahuje viacvrstvovú ochranu, takže aj keď cez jednu vrstvu niečo prekĺzne ďalšia to zachytí.
 • správa hesiel funguje na všetkých platformách
 • rodičovská kontrola
 • služba VPN
 • ochrana osobných údajov

Medzi ďalšie plusy patria nízke nároky na hardvér. Jednu licenciu môžete použiť až na 5 zariadení. Získate tak kompletnú ochranu ako na počítače tak aj na mobilné telefóny. Nemusíte tak hľadať najlepší antivírus pre iPhone či váš notebook zvlášť.

Kaspersky

Podľa viacerých hodnotení antivírusov je práve Kaspersky ten najlepší antivírusový program. Záleží to samozrejme od toho čo od takejto ochrany PC očakávate. Pravdou ale je, že Kaspersky sa už roky pri porovnávaniach antivírov drží výborne a radí sa medzi špičku. Ak hľadáte najlepší free antivír mali by ste si stiahnuť práve tento program.

 • Rozpozná malvér, ransomvér
 • Efektívne likviduje nebezpečné programy
 • Výkonný a spoľahlivý antivírus

Pokiaľ by ste chceli viac funkcií môžete ich mať, je ale potrebné si za ne priplatiť. Získate tak napríklad manažéra hesiel, rodičovskú kontrolu, službu VPN či ochranu webkamery.

AVG

Pokiaľ hľadáte kvalitný a dobrý antivírusový program za rozumnú cenu obzrite sa po verziách programu AVG. AVG Antivírus Free vám poskytne ochranu zadarmo. Viac bezpečia a vyššiu ochranu vám poskytne program AVG Internet Security.

 • ochrana domácej siete
 • správa hesiel
 • bezpečné internetové bankovníctvo
 • chráni pred všetkými známymi vírusmi a hrozbami z internetu
 • poradí si s malvérom, spyware, adware, ransomware
 • upozorní a ochráni váš PC pred podvodnými stránkami

Výhodou programu je, že jednou licenciou môžete chrániť až neobmedzené množstvo zariadení.

Takmer všetky antivírusové programy si môžete vyskúšať zadarmo. Niektoré z nich majú aj verzie, ktoré môžete stiahnuť a užívať zadarmo tak dlho ako chcete.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni