Sledovanie filmov online / Sťahovanie filmov ZADARMO (Kde a Ako)

23.3.2020 15:20  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

S filmami na internete sa dnes stretol už asi každý. Ako však filmy sledovať, sťahovať či naopak nesťahovať vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Zároveň sme si pre vás pripravili náš zoznam filmov na vyplnenie voľného času.

  S filmami na internete sa dnes stretol už asi každý. Ako však filmy sledovať, sťahovať či naopak nesťahovať vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Zároveň sme si pre vás pripravili náš zoznam filmov na vyplnenie voľného času. 

Sťahovanie filmov

Stiahnuť film je dnes jednoduché. Dôležitejšie je, akú cestu si vyberiete. Napríklad sťahovanie filmov z Rapid share nie je legálne. Aj keď existujú šikovné spôsoby, ako obísť zákon, nebudeme ich rozoberať. Ide o hrubé porušenie autorských práv, preto si povieme o weboch a službách, ktoré sa riadia heslom "zaplať a sťahuj filmy... alebo si ich pozri online“. Zjednodušene povedané, budeme analyzovať legálne stránky na sťahovanie filmov, teda také, kde download filmov pre vás nepredstavuje žiadnu hrozbu.

 

Filmy na stiahnutie do mobilu

Filmy do mobilu sa sťahujú v závislosti od toho, aký operačný systém používate. Sťahovanie filmov na mobil cez Filmy a TV Google Play je pre užívateľov operačného systému Android. Filmy Apple používateľov oslovia práve cez iTunes. Nemusíte sa však obmedzovať mobilom. Sledovanie filmov si môžete užiť aj na počítači, kde funguje ako iTunes, tak i Google Play. Filmy na stiahnutie zadarmo nájdete, ibaže ide o filmy, na ktoré sa buď nevzťahuje autorské právo, alebo také, ktoré označujeme ako nezávisle a študentské filmy, tzv. Free filmy. Musíte sa teda zmieriť s tým, že ak nechcete okrádať producentov o peniaze, je potrebné za filmy platiť. Cena filmov Google Play  sa pohybuje od 2 do 7 EUR. Filmy Apple a celkovo cena filmov iTunes je porovnateľná s Googlom. Rozdiel je jedine v operačnom systéme, ktorý používate. 

 


Program na sťahovanie filmov

Tu sa dostávame k základnej logike koncového užívateľa. Filmy zdarma legálnou cestou nedostanete. Jedine, ak by išlo o vyššie spomenuté staršie filmy. Sťahovanie filmov cez torrenty je zákonom zakázane, pretože filmy sú viazané autorským právom. Torrenty preto nemôžeme odporúčať. Bežné skratky, ktoré zadávame do vyhľadávača, ako napríklad "free filmy CZ", "free filmy SK“ alebo "filmy sk", nás dovedú na stránky, ktoré svoj obsah pravdepodobne nemajú krytý autorským právom. Okrem toho, že sa budete zapodievať s webmi pochybného charakteru, sa budete musieť taktiež konfrontovať so značným množstvom reklamy. Medzi takéto weby patrí napríklad Filmbot. Namiesto zbytočného riskovania a porušovania autorských práv je lepšie nájsť iné spôsoby, ako sa dostať k vizuálnej zábave. Navyše, aj keby ste sa rozhodli vydať cestou digitálneho pirátstva, tak si budete zbytočne lámať hlavu s kompatibilitou pochybných video formátov a výberom prehrávača filmov. Preto si radšej pozrite film online formou.  

 

Sledovanie filmov online

V dnešnej dobe streamovacích služieb je sledovanie filmov online cez známe služby istotou. Tie sú relatívne lacné, a tak máte za pár eur mesačne prístup k obrovskej filmovej a seriálovej databáze. Väčšina titulov sú filmy s CZ dabingom a v poslednej dobe sa rozširuje aj zoznam filmov s SK dabingom. Netreba však zabúdať na fakt, že každá služba má svoj vlastný zoznam titulov. Preto ak chcete pozerať napríklad Stranger Things, tak si musíte predplatiť Netflix. Na Game of Thrones musíte navštíviť HBO GO. Cena HBO GO je 4,99 eur za mesiac. Cena Netflixu 7,99 eur za mesiac.  Sledovanie filmov HBO GO vás vyjde lacnejšie, avšak Netflix má nepochybne širšiu databázu. Sťahovanie filmov Netflix síce umožňuje, čo však zrealizujete len cez aplikáciu, navyše ide len o vybrané tituly. Rovnaké je to aj v prípade HBO GO. Vybrané filmy či seriály si môžete stiahnuť a uschovať maximálne na 30 dní. Podrobnejšie porovnanie oboch služieb, nájdete na  https://fontech.startitup.sk/najlepsia-volba-pre-slovaka-porovnali-sme-netflix-a-hbo-go/ Chcete voľný čas tráviť aj počúvaním hudby a neviete, kde sťahovať alebo počúvať hudbu online, prečítajte si náš článok Hudba  na stiahnutie zadarmo (sťahuj a počúvaj)  

 

Sledovanie filmov na Youtube

Filmy zadarmo na YouTube, to je ďalšia z možností, ako sledovať obsah online. Tieto tituly sú však nahrané bez vedomia autora, alebo sa jedná o dobrovoľné free streamovanie. Napríklad ruské štúdio Mosfilm má vlastný kanál a k dispozícii stovky starých sovietskych filmov, ktoré si každý môže pozrieť zadarmo. Taktiež ich nie je problém stiahnuť. I keď je zoznam dostupných titulov obmedzený, pri troche snahy si každý nájde nejaké tie dobré filmy na stiahnutie. Youtube však ponúka tiež mnoho najnovších filmov za prijateľnú cenu. Ceny sú porovnateľné s Google play a iTunes.  

 

Najlepšie filmy – náš výber

A nakoniec vám prinášame náš výber najfilmov, aby ste sa okrem rozhodovania, akú streamovaciu službu používať, nemuseli zapodievať aj týmto hľadaním.  

 

Filmy podľa skutočnej udalosti

  • Náš výber: First man

Jeden z najlepších filmov roku 2018 dokumentuje vesmírnu misiu Neila Armstronga, prvého človeka, ktorý vkročil na mesiac. Amerického astronauta stvárňuje Ryan Gosling.

  • Čestné uznanie si zaslúžia filmy Mníchov od Stevena Spielberga, Titanik od Jamesa Camerona a Zodiac od Davida Finchera.

 

Vojnové filmy

  • Náš výber: Šindlerov zoznam

Čiernobiely príbeh o Šindlerových židoch spracoval už spomínaný Steven Spielberg. Tento americký režisér sa zaslúžil aj o snímku „Zachráňte vojaka Ryana“, ktorý je taktiež prvotriednym vojnovým filmom.

  • Čestné uznanie si zaslúži film Apokalypsa od Francisa Forda Coppoly z roku 1979 a tiež novší film, 1917 od Sama Mendesa.

 

Akčné filmy

  • Náš výber: Pulp Fiction

Aj keď by sa tento titul hodil skôr na zoznam starých DVD filmov na stiahnutie, kultový počin Quentina Tarantina i po toľkých rokoch zostáva absolútne TOP.

  • Čestné uznanie si v tomto prípade zaslúžia klasiky ako séria Smrtonosná zbraň a Smrtonosná pasca.

 

Najlepšie filmy 2019

  • Náš výber: Parazit

Prvý juhokórejský film, ktorý si vyslúžil Oscara, je nekompromisným pohľadom na problematiku sociálnych vrstiev.

  • Čestné uznanie získavajú filmy Rocketman, The Irishman alebo posledný diel Avengerov.

[wp-faq-schema accordion=1]  
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni