Čo je to príkaz PING?

9.6.2020 15:06  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Príkaz ping je známy medzi hráčmi multiplayerových hier. Využiť ho môžete ale aj na zistenie rýchlosti prenosu dát, straty dát či funkčnosti spojenia a zariadenia, s ktorým sa potrebujete spojiť.

Príkaz PING možno niektorí z vás poznajú, iní o ňom ani len netušia. Takže, čo je PING? PING je skratka – Packet InterNet Grouper . S pomocou tohto príkazu môžete zistiť ako dlho trvá odoslanie a prijatie menšieho množstva dát.

Čo je PING

Program, alebo príkaz PING je  program pomocou ktorého môžete overiť funkčnosť spojenia medzi dvoma počítačmi a zmerať ako rýchlo sa dáta medzi dvoma počítačmi presúvajú. Otestuje spojenie a rýchlosť odozvy vzdialeného serveru a zistí či a ako rýchlo odpovedá.

V laickej reči ping zmeria rýchlosť internetu a rýchlosť odozvy. Ocenia to hlavne hráči multiplayerových hier, kedy je dôležité aby bol internet rýchly a príkazy, ktoré zadávate cez svoj počítač sa okamžite premietli v hre. A rýchly prenos dát určite príde vhod aj tým, ktorí používajú Skype, Messenger, alebo WhatsApp v počítači na komunikáciu s priateľmi. Tiež môžete zistiť či je a aké rýchle je pripojenie tlačiarne či iného zariadenia, ktoré máte pripojené k PC.

 


Ako zistiť PING?

Chcete vedieť koľko času na odoslanie a prijatie minimálneho množstva dát potrebuje váš počítač, server či tlačiareň? Využiť na to môžete Ping test, ktorý vám túto rýchlosť presne zmeria. Môžete tak urobiť aj prostredníctvom príkazového riadku vo Windowse ale aj inom operačnom systéme.

Zaujíma vás ako zistiť ping?  A najlepšie bez toho aby ste museli sťahovať aplikácie či navštevovať stránky, kde vám to zmerajú? Stačí ak viete ako sa dostať ku príkazovému riadku (kliknite na štart a do vyhľadávacieho pola napíšte cmd, kliknite na enter a zobrazí sa príkazový riadok). Teraz môžete spustiť ping test príkazový riadok. Do políčka stačí zadať ping názov hostu (alebo IP adresu) stránky, alebo zariadenia, ku ktorému chcete spojenie otestovať.

Ak si postupom nie ste istý vyhľadajte na internete príkazy vo windowse. Nájdete medzi nimi aj príkazový riadok ping. Použitie ping port Windows, alebo iného operačného systému je najlepší spôsob ak chcete zistiť či webová stránka alebo počítač s ktorým chcete komunikovať funguje (žije).

 

Meranie PING

Meranie ping sa prevádza v milisekundách. Čím je nižšie tým lepšie a rýchlejšie k prenosu dát dochádza. Najlepšie na tom sú káblové a optické pripojenia, kde je rýchlosť odoslania a prijatia dát do 20 ms. V prípade bezdrôtového pripojenia to je do 30 ms a najhoršie je na tom mobilné pripojenie, ktoré môže byť aj nad 100 ms. Okrem funkčnosti pripojenia  zistíte či nedochádza k oneskoreniu a prípadným stratám z prenosu dát.

Odporúčaná kvalita pingu (rýchlosť prenosu dát) pri hraní multiplayerových hier je do 50 ms. Ak je táto hodnota vyššia tým horšie sa vám bude hrať. Pokiaľ je prenos od 200 do 1 000 ms hru si v podstate nezahráte. Ak je toto číslo ešte vyššie dajú sa očakávať značné problémy s internetovým pripojením.

Využiť na to môžete ping tester, kedy sa dozviete ako na tom spojenie medzi dvoma sieťovými rozhraniami je. Vyhľadať a stiahnuť si ping test software nie je ťažké a môžete si ich stiahnuť aj zadarmo. V prípade, kedy si nechcete do PC sťahovať ďalšie aplikácie môžete vykonať ping test online.  Okrem funkčnosti pripojenia  zistíte či nedochádza k oneskoreniu a prípadným stratám z prenosu dát.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni