PING test a ako ho urobiť?

9.6.2020 15:14  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ping test vám umožní otestovať rýchlosť pripojenia internetu, funkčnosť webovej stránky a aj pripojenia na iný server. Vďaka testu zistíte rýchlosť prenosu dát medzi dvoma sieťovými zariadeniami.

Ak chcete vedieť čo je Ping test, je dobré vedieť čo je Ping. Ping je program na testovanie spojenia a pripojenia k inému sieťovému zariadeniu. Zistí, či je konkrétne zariadenie dosiahnuteľné (funkčné).

Program odošle z vášho počítača malé množstvo dát a čaká na odozvu. Čím je čas kratší tým lepšie spojenie máte. Čo je ping už vieme. Ak chcete zistiť ako na tom pripojenie je urobte si test pingu.

 


Čo je to PING test

Nejde vám internet? Nedostávate odpoveď od priateľa na messengeri, alebo vám nefunguje tlačiareň? Skúste si urobiť test pingu. Skontrolujete tak nie len pripojenie počítača k sieti, ale aj pripojenie iných sieťových zariadení k vášmu počítaču. V prípade problémov s pripojením môžete urobiť: ping test router, ping test Wifi, ping test net, ping tet server a ďalšie. Môžete aj otestovať funkčnosť webovej stránky – ping test website. Napríklad PHP ping test vám ukáže, či webová stránka odpovedá a teda funguje.

Spustením testu zistíte aké rýchle je pripojenie, nájdete problémy s pripojením a aj čas odozvy. Ak je z vašej strany test prebehol v poriadku a ping je v nízkych hodnotách problém s pripojením nie je u vás. Pripojenie zariadení môže byť optické, káblové, mobilné alebo bezdrôtové. Zo všetkých meraní je najlepšie optické a káblové. Najpomalšie pripojenie je mobilné. To je dôvod, prečo neraz hľadáte signál na mobilnom telefóne. Ping test vám pomôže zistiť ako na tom sú s rýchlosťou prenosu dát vaše zariadenia.

Neviete ako zistiť ping? Test môžete vykonať prostredníctvom

  • ping test príkazový riadok
  • stiahnuť si ping test program
  • využiť niektoré webové stránky a urobiť ping test online

Pomocou príkazového riadku môžete kedykoľvek urobiť ping test Windows. Príkazový riadok ping môžete použiť aj v iných operačných systémoch.

 

PING tester

Meranie ping môžete urobiť prostredníctvom rôznych aplikácií. Do prehliadača zadajte výraz ping test software, alebo ping test program a zobrazí sa vám množstvo ponúk na stiahnutie ale aj množstvo stránok, kde prebieha ping test online.

Internet ping test, Ping test LoL, Ping Test meter, alebo Ping test csgo je len pár z nich. Záleží len od vás ktorú použijete. Jednou z tých najznámejších je Speedtest ping. Môžete navštíviť ich stránku, alebo si rovnomennú aplikáciu stiahnuť. Zadáte do políčka svoju IP adresu – Ping test IP address a o pár sekúnd poznáte výsledok.

Výsledok testu vám ukáže nie len rýchlosť prenosu dát, ale aj rýchlosť odozvy, ktorý je v milisekundách. Čím je číslo ms ping test nižšie tým lepšie pripojenie máte a naopak. Čím je vyššie tým dlhší je čas prenosu dát.

 

Príkaz PING

Radi hráte hry? Na kvalite pripojenia si v tom prípade dáte isto záležať. Ak máte nejaké problémy príkaz ping vám môže pomôcť odhaliť v čom je problém. Ping test cmd je spôsob, ako sa môžete dozvedieť ako na tom s pripojením ste.

Nemusíte vyhľadávať výrazy ako Test your ping. Môžete si zistiť hodnotu ping aj sami v počítači cez príkazový riadok. Po zmeraní zistíte či je chyba v počítači, routri, Wifi, alebo v počítači či servery, na ktorý sa chcete pripojiť.

Hodnota pingu pod 50 je výborná na hranie multiplayerových hier. Rýchlosť prenosu dát a aj čas odozvy sú rýchle – takmer okamžité. Čím je ale číslo vyššie tým dlhšie čakáte na odpoveď z iného servera, či na pripojenie. Aby ste zistili, či je chyba u vás, alebo niekde inde určite príde vhod urobiť test pingu. Môže vám to vysvetliť prečo hra nejde, prečo čakáte dlho na odpoveď na Messengeri a pod.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni