NEOBMEDZENÉ DÁTA - Vyberte si najlacnejší internet!

16.6.2020 14:10  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Neobmedzené dáta a cena sú faktory, ktoré berieme pri výbere poskytovateľa internetu do úvahy ako prvé. Najlacnejší internet v mobile, alebo na doma môžete mať aj vy. Stačí si len vybrať a začať surfovať.

Slogan „Neobmedzené dáta“ je často veľkým lákadlom pre každého, kto každý deň surfuje na internete. V závislosti od toho či hľadáte neobmedzený internet do mobilu, alebo chcete internet na doma vybrať si môžete z viacerých ponúk poskytovateľov internetu.

Vybrať si najlepšieho poskytovateľa môže byť preto náročné. Cena nie je to jediné na čo by ste mali brať ohľad. Najlacnejší internet nemusí byť aj najlepší. Pokrytie signálom a rýchlosť internetu sú pri výbere poskytovateľa internetu tiež dôležitým prvkom.

 


Neobmedzený mobilný internet

Internet v mobile je dne priam nutnosťou. Prístup k sieti máte všade kde á konkrétny operátor pokrytie. Nie ste odkázaní na verejnú Wi-fi sieť a nemusíte ani sedieť doma aby ste sa na internet dostali. Neobmedzené mobilné dáta  dnes ponúkajú všetky väčšie telefónne spoločnosti.

  • neobmedzený mobilný internet Telekom
  • neobmedzený internet 4ka
  • neobmedzený internet Orange
  • neobmedzený internet O2

Aby ste mohli mesačne používať neobmedzené množstvo dát je potrebné v každej spoločnosti splniť isté podmienky. Mať vyšší mesačný paušál vzhľadom k telefónu, priplatiť si balíčky služieb, alebo byť stálym zákazníkom. Podmienky spoločnosti menia aby udržali krok s konkurenciou, pritiahli viac zákazníkov a tých stálych si udržali, alebo odmenili. Najlacnejší mobilný internet môžete získať aj s ďalšími balíčkami služieb.

Skôr ako sa rozhodnete pre podpísanie viazanosti konkrétnemu operátorovi informujte a ako to je s dátami v zahraničí. Ak pôjdete na dovolenku je dobré mať prístup k internetu bez toho aby ste museli zbytočne navyše priplácať. Neobmedzený internet v Nemecku, Čechách, alebo v Poľskú vám môžu ušetriť nemálo financií. Informujte sa na neobmedzená dáta v EU, ale aj na neobmedzené dáta v zahraničí.

 

Neobmedzený internet na doma

Využitím jednej spoločnosti môžete získať nie len neobmedzený internet do mobilu, ale aj neobmedzený internet na doma. Orientovať sa podľa ceny a vybrať si najlacnejší internet na doma nemusí byť dobrý nápad. Aj keď väčšina operátorov má na Slovensku dobré pokrytie je dobré si to overiť.

Všímajte si aj rýchlosť internetu. Poskytovateľ vám povie najvyššiu možnú rýchlosť, ktorá ale nie je garantovaná. Záleží to aj od zaťaženia siete. Internet na doma si nemusíte vyberať len od veľkých mobilných spoločností LTE internet na doma, alebo pevný LTE internet vám umožní aj telefonovať či pozerať televíziu.

Zároveň s internetom môžete získať aj TV. Stačí len sledovať ponuky operátorov. Najlacnejšia TV a internet – ak chcete mať jedného poskytovateľa TV signálu a aj internetu isto si z ponúk vyberiete. Či už Telekom, alebo Orange obe spoločnosti majú v ponuke aj TV vysielanie. Ak nie je vo vašom mieste bydliska dostupná optická sieť, môžete využiť ponuku operátorov a na pripojenie využiť telefónnu linku. Aj to má ale svoje pravidlá.

 

Telekom neobmedzené dáta

Telekom je jednou z najväčších spoločností ponúkajúcich internet, volania, posielanie SMS a aj televíziu. Ak si v prehliadači vyhľadáte výraz Telekom internet cenník zobrazia sa vám všetky aktuálne ponuky operátora.

Telekom mobilný internet pozná asi každý z vás. Isto vám neunikla ponuka, v ktorej rozdával Telekom dáta zadarmo. Nekonečné data Telekom  mohol získať každý zákazník s paušálom túto jar. Aktivovať nekonečná dáta, ste si mohli v aplikácii Telekomu. ktoré ale až tak nekonečné neboli. Každý mesiac ste mohli vďaka tejto akcii získať 1000 GB.  Sledovanie filmov, sťahovanie pesničiek, a množstvo ďalších možností využilo veľké množstvo ľudí. Minúť tento balík je naozaj dosť ťažké. Tento prístup na v podstate neobmedzený internet Telekom bol  skúškou pre sieť, ktorá v tomto teste obstála výborne a väčší nápor zvládla perfektne. 

Vyznať sa v ponuke paušálov Telekomu je trochu náročnejšie. K paušálom si môžete zakúpiť rôzne služby. Zdieľanie dát Telekom je služba, ktorá vám umožní využiť dáta, ktoré platíte v paušále aj na inom zariadení ako mobilný telefón. Aktivovaním tejto služby získate SIM kartu, ktorá vám umožní tieto dáta čerpať napríklad na notebooku alebo tablete. Podobných ponúk v Telekome nájdete viac. Zaujímavá je aj služba Dáta navyše Telekom, ktorú si môžete priplatiť k svojmu paušálu.

 

Neobmedzené dáta ORANGE

Orange je ďalšou veľkou spoločnosťou, ktorá okrem telefonovania a voľných minút v balíčkoch orange paušál  ponúka aj internet a TV vysielanie. Ak vám nestačí Orange internet v mobile môžete si internet tejto spoločnosti zaviesť aj doma. Optická sieť tohto poskytovateľa ale nie je dostupná všade. Ak máte záujem o optický internet Orange nemusíte sa ho v prípade absencie siete vzdávať. Pripojenie Orange internet sa realizuje cez optické siete Telekomu. Najlepšie ale urobíte ak si Orange internet dostupnosť zistíte na internete, alebo osobne v pobočke.

Ak hľadáte Orange nekonečné dáta, alebo Orange neobmedzené dáta nájdete ich v mobilnom internete. Po vyčerpaný dát, ktoré ste si predplatili formou paušálu sa ďalšie dáta nespoplatňujú. níži sa ale prenosová rýchlosť. Prístup na mobilný internet Orange budete mať stále, ale bude pomalší.

Ak chcete mať prehľad o aktuálnych ponukách tejto spoločnosti informujte sa.  V prehliadači zadajte výraz Orange internet cenník a vyberte si paušál, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

 

O2 neobmedzené dáta

Neobmedzený internet bez viazanosti môžete získať aj v O2. Za pár euro môžete získať O2 neobmedzený mobilný internet, alebo pevný internet do domácnosti. Vybrať si môžete z ponuky rôznych paušálov, v ktorých okrem voľných minút a SMS nájdete aj veľký balík dát (10 GB), alebo O2 neobmedzené dáta. Tieto O2 dáta zadarmo môžete využiť na rôzne aplikácie.

Za povšimnutie stojí O2 neobmedzený paušál, ktorý je v troch variantoch bez viazanosti. S aktiváciou balíčka O2 Nekonečné dáta získate zdarma aj prístup k niektorým vybraným TV kanálom. Ak máte SIM kartu prihlásenú v sieti O2 nemusíte sa obávať ani vyšších poplatkov ak budete v zahraničí, O2 internet v zahraničí EU môžete využiť v celej Európskej únii bez toho aby ste platili niečo navyše.

Či už chcete O2 neobmedzený internet v mobile, alebo na doma ponuku O2 si určite prezrite. Ak si vyberiete paušál, O2 dáta, či inú službu bez viazanosti môžete od nej kedykoľvek odstúpiť.

 

4ka neobmedzené dáta

Najmladší so spomínaných poskytovateľov 4ka ponúka voľné dáta. Neobmedzené dáta v sieti 4ka získate s programom Sloboda Dáta. Táto ponuka platí len pre internet v mobilnom telefóne. Ak hľadáte pevný internet táto spoločnosť ponúka aj ten.

4ka internet na doma získate prvý mesiac používania neobmedzené množstvo dát. Štvorka neobmedzený internet môže byť vaša aj bez viazanosti. Až tak neobmedzený ale nie je. Po vyčerpaní množstva predplatených dát (10, alebo 15 GB) si ďalšie 4ka dáta môžete prikúpiť. K paušálom Sloboda si môžete zakúpiť aj balík dát za zvýhodnenú cenu – nekonečné dáta. Môžete ho aktivovať kedykoľvek počas využívania tohto programu a následne 30 dní využívať. Na jeden mesiac tak získate 4ka neobmedzený internet doma, alebo v mobilnom telefóne.

 

Najlacnejší neobmedzený internet

Vybrať si z množstva ponúk poskytovateľov internetu je niekedy náročné. Najlacnejší pevný internet, alebo internet do mobilu ponúka (podľa reklamného sloganu) každá spoločnosť. Každú chvíľu sa ale ich ceny a aj ponuky menia.

Aby vám neušla výhodná ponuka je dobré používať internet bez viazanosti. Ak iná spoločnosť ponúkne výhodnejší paušál, alebo neobmedzené dáta môžete k nej kedykoľvek prejsť. Najlacnejší internet bez viazanosti vám dáva slobodu v rozhodovaní sa.

 

Internet na doma

Pri internete na doma je dôležité brať ohľad na pokrytie. Optické siete sú takmer na celom území našej krajiny. Ak niektorý poskytovateľ nemá optickú sieť u vás využije na prenos internetu sieť inej spoločnosti.

Najlacnejší internet na doma nemusí byť aj najkvalitnejší. Rýchlosť prenosu, množstvo užívateľov na rovnakej sieti môžu spôsobiť problémy s internetom. Dobre urobíte ak sa susedov opýtate ako sú spokojní s internetom, a následne sa rozhodnete.

 

Internet v mobile

Môcť mať prístup na internet nech sme kdekoľvek je už dnes takmer samozrejmosťou. Pripojenie na Wi fi sieť v reštaurácii je síce zadarmo, ale znižuje sa bezpečné surfovanie na internete.

Najlacnejší internet v mobile získate zároveň s paušálom. Získate tak istý počet voľných minút na volanie, voľné SMS-ky a aj istý počet dát. Väčšie spoločnosti poskytujú možnosť, po vyčerpaní dát si dokúpiť ďalšie. V ponuke nájdete aj paušály, ktoré vás od internetu nestopnú keď ich miniete. Zníži sa len jeho rýchlosť.

 
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni