NEJDE ZVUK na NOTEBOOKU/PC, čo robiť? NÁVOD

10.3.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Nejde zvuk na notebooku? Príčiny problémov so zvukom môžu byť rôzne. Najčastejšie príčiny nefunkčnosti zvuku a ich riešenie nájdete v našom článku. Zistite prečo nejde zvuk na PC a ako tento problém rýchlo a úspešne vyriešiť.

Chcete si na notebooku pozrieť film alebo pustiť hudbu a zrazu zistíte, že vám nejde zvuk? Príčin tohto problému môže byť niekoľko. Zistiť prečo nejde zvuk na notebooku môžete aj doma. Nemusíte vyhľadávať servis. Znovu zapnúť zvuk na notebooku môžete aj osobne. Či vám už nefunguje zvuk na notebooku alebo chcete zistiť prečo nejde zvuk na PC čítajte nás ďalej. Problém môže byť kdekoľvek a existuje niekoľko spôsobov ako spustiť zvuk na PC. Ak vám napríklad nejde zvuk do slúchadiel Windows 10 môže byť problém so slúchadlami, nie s počítačom.

 

Nejde zvuk na notebooku

Prvé čo každého napadne ak nefunguje zvuk na notebooku je skontrolovanie hlasitosti. V dolnej lište obrazovky počítača (alebo notebooku) nájdete ikonu zvuku – reproduktor. Kliknite na ňu myšou a nastavte si hlasitosť.  Na niektorých notebookoch môžete hlasitosť nastaviť aj prostredníctvom funkčných kláves. Týmto spôsobom môžete zapnúť zvuk na klávesnici. Všímajte si ale ikony na týchto klávesoch. Každý tip notebooku môže na ovládanie zvuku používať iné klávesy.

Pokiaľ problém zo zvukom pretrváva môžete skontrolovať zmiešavač hlasitosti. Či vám už nejde zvuk na PC Windows 7, alebo nejde zvuk na notebooku Lenovo (či inom) môžete problém riešiť cez zmiešavač hlasitosti. Kliknite na ikonu zvuku (reproduktor) pravým tlačidlom myši a následne kliknite na „Otvoriť zmiešavač hlasitosti“. Skontrolujte aplikácie, ktoré sa vám zobrazia a zistite, či na niektorej nie je zvuk stíšený.


Ak nejde zvuk Windows 10 nemusí byť chyba hneď v systéme ale aj vo vstavaných reproduktoroch. Pripojte externé reproduktory alebo slúchadlá. Ak zvuk cez ne ide máte problém so vstavanými reproduktormi v počítači.

Pokiaľ nefunguje zvuk Windows 10 môže byť problém aj v aktualizáciách. Stačí ak systém aktualizujete. V „Nastavenie“ kliknite na „Aktualizácia a zabezpečenie“ a vyberte položku „Windows Update“. Ak po aktualizácii Windows 10 nejde zvuk skúste počítač reštartovať.

Dôvod prečo vo Windows 10 nejde zvuk môže byť aj v nesprávne zvolenom výstupe. Kliknite na ikonu reproduktora pravým tlačidlom myši a z ponuky vyberte „Nastavenia zvuku“. Následne vyberte položku „Výstup“ a skontrolujte nastavenie. Správne je nastavenie „Reproduktory/slúchadlá“.

Vyriešiť problém ak vám nefunguje zvuk na PC môžete aj prostredníctvom „Riešenia problémov“. V časti „Nastavenia“ zvoľte „Systém“ a následne „Zvuk“. Z ponuky vyberte položku „Riešenie problémov“.

Ak ste si nedávno stiahli do počítača alebo notebooku program na vylepšenie zvuku a následne sta zistili, že vám na notebooku nejde zvuk bude problém s programom. Odinštalujte ho.

 

Prečo mi nejde zvuk

Niekedy sa stáva, že nejde zvuk z počítača do TV alebo slúchadiel. Nemusí to hneď znamenať, že vám nejde zvuk na PC. Stačí ak skontrolujete zapojenie. V počítačoch sa zvyknú používať dva konektory, jeden na mikrofón (ružový) a druhý na slúchadlá alebo reproduktory (zelený).

Problémy so zvukom môžu spôsobiť aj nefunkčné alebo zastaralé ovládače. Pokiaľ nemáte v počítači program, ktorý sa o pravidelné aktualizácie ovládačov stará musíte zistiť ako na tom sú osobne. V „Správca nastavenia“ prejdite dole na “Ovládače zvuku, videa a hier“. Otvorte ho a zobrazia sa vám výstupné zariadenia vo vašom počítači. Ak je pri niektorom žltý výkričník je to znakom zastaralého ovládača a vy ho musíte aktualizovať.

Odpovedí na otázku „prečo mi nejde zvuk na notebooku?“ je niekoľko. Rovnako je aj niekoľko riešení ak potrebujete vedieť čo robiť ak nejde zvuk na notebooku. Postupne prejdite všetky riešenia chýb a určite sa vám podarí opraviť zvuk na počítači, prípadne prídete na to, kde je chyba.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni