Návod na ZDIEĽANIE OBRAZOVKY NA TV!

13.4.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Zdieľanie obrazovky počítača na TV má množstvo výhod. Môžete sledovať videá, filmy či obrázky na veľkej obrazovke TV. Obrazovka počítača nie je jediná, ktorú môžete zrkadliť na TV. Zdieľať obrazovku mobilu s TV môžete tiež. Ako?

Ak máte inteligentný televízor môžete sledovať filmy, videá či fotografie z počítača alebo mobilu na televíznej obrazovke. Zdieľanie obrazovky notebooku na TV alebo mobilného telefónu nie je ťažké. Stačí len vedieť ako na to. Ak neviete ako na zdieľanie obrazovky s TV poradíme vám.

Ak viete ako spustiť zrkadlenie obrazovky prípadne ako duplikovať obrazovku na TV budete môcť na televízore sledovať nie len filmy, ktoré ste si stiahli do PC ale aj sledovať programy streamovacích služieb ktoré máte v mobilnom telefóne. Či už ide o SkyShowtime, Netflix, Magio v mobile, či inú podobnú aplikáciu. Zdieľanie obrazovky mobilu na TV sa dá tiež.

 

Zdieľanie obrazovky na TV

Ak chcete sledovať film v počítači na televízore musíte tieto dve zariadenia prepojiť. Pomerne jednoduchý ale trochu starý spôsob je prepojiť ich pomocou kábla. Po prepojení káblom nájdite na ovládači od TV tlačidlo Source alebo Digital/Analog či AUX, kliknite naň a z ponuky konektorov vyberte ten, ktorý zabezpečuje prepojenie TV s PC (HDMI). Na počítači vyberte konektor, ktorý ste zvolili pri prepájaní káblom na PC (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort). Zdieľanie obrazovky PC na TV už skoro máte hotové. Teraz len kliknite na počítači na klávesu Windows a kláves s písmenom P (Win + P) a vyberte jeden zo štyroch nastavení zobrazenia. Pre sledovanie filmu na TV je najvhodnejšie nastavenie „Len druhá obrazovka“.


 

Bezdrôtové zdieľanie obrazu notebooku na TV

Zdieľanie obrazovky na TV Samsung alebo inom type inteligentného televízora sa dá ale aj inak – bezdrôtovo. Je to síce trochu náročnejšie, ale dá sa to zvládnuť. Zdieľanie obrazu cez Wi-Fi sieť môžete ako z počítača, notebooku tak aj z mobilného telefónu. Ako na zdieľanie obrazovky cez Wi-Fi?

 

Chromecast

Ako zdieľať obrazovku na TV ak nemáte inteligentný televízor? Zaobstarajte si Chromecast, ktorý urobí z každého TV inteligentný. Zariadenie si musíte kúpiť, ale službu Chromecast máte zadarmo. Týmto spôsobom môžete bezdrôtovo pripojiť obrazovku notebooku k televízoru. Zariadenie prijíma signály z počítača a prenáša ich do televízora.

Ako zdieľať obrazovku mobilu na TV? Chromecast bol pôvodne určení práve na prepojenie telefónu s TV. Takže ho môžete pokojne využiť na zdieľanie obrazu mobilu na TV. Zrkadlenie obrazovky Android na TV bude týmto spôsobom prepojenia telefónu s televízorom jednoduché. Využiť to môžete aj v prípade ak chcete prepojiť mobil s TV bez Wi-Fi.

Pre zdieľanie obrazovky z PC na TV je nutné aby bol Chromecast a aj počítač pripojené na jednu Wi-Fi sieť. Teraz v prehliadači na PC kliknite na tri bodky a z ponuky vyberte položku Cast (Odoslať). Vyberte čo chcete zdieľať (aktuálnu kartu, obrazovku alebo chcete zdieľať obrazovku aplikácie) a máte to.

 

AirPlay

Riešením na zdieľanie obrazovky Apple je služba AirPlay. Na zdieľanie obrazovky iPhone na TV LG (aj iného TV) budete síce potrebovať  aj Apple TV, čo je zariadenie podobné Chromecastu len je vytvorené pre zariadenia Apple.

Pri použití Apple TV môžete zdieľať obrazovku iPhone na TV ale aj obrazovku Macbooku. Aby ste mohli zdieľať obrazovku na TV nájdite ikonu AirPlay a prepojte počítač a Apple TV. V PC otvorte Systém preferencií a kliknite na Monitory. V položke AirPlay monitor zmeňte nastavenie na Apple TV. Nefunguje zrkadlenie obrazovky? V položke Usporiadanie je potrebné zapnúť položku „Zrkadliť monitory“.

 

Miracast

Aby ste mohli využívať technológiu Miracast potrebujete inteligentný televízor a počítač, ktoré túto funkciu podporujú. Stiahnite si aplikáciu Miracast. Na notebooku stlačte klávesy Win + P a vyberte či chcete obrazovku PC rozšíriť, duplikovať,... .Posledným krokom je kliknutie na „Pripojiť k bezdrôtovej obrazovke“. Z ponuky, ktorá sa otvorí vyberte váš TV a po kliknutí naň budete pripojený.

Ak chcete zobraziť obraz z telefónu na TV môžete použiť ktorýkoľvek z vyššie spomenutých návodov. Zamerajte sa ale na typ zariadení, ktoré máte a vyberte si podľa toho. Na Windows 10 zdieľanie obrazovky na TV je najlepší Chromecast alebo Miracast. Na zrkadlenie obrazovky iPhone použite určite AirPlay.

 

Aplikácia na zdieľanie obrazovky

Pokiaľ váš telefón nejde prepojiť s TV, teda presnejšie váš mobil nevidí TV aj napriek tomu, že máte zariadenia pripojené na jednej Wi-Fi sieti skúste aplikáciu Screen Mirroring. Táto aplikácia prepojí akékoľvek zariadenie s webovým prehliadačom. Zdieľanie obrazovky iPhone na TV či zdieľanie obrazovky PC na TV Samsung by malo byť bez problémov. Obsah, ktorý chcete zdieľať prechádza cez webovú stránku. Ak rozmýšľate ako zapnúť Screen Mirroring stačí len kliknúť na „Start Mirroring“. Jedinou nevýhodou tejto aplikácie na zdieľanie obrazu do TV je to, že je len v anglickom jazyku.

Aplikácií na zrkadlenie obrazovky je viac. Stačí si len nájsť tú, ktorá bude kompatibilná s vašimi zariadeniami. Prepojiť mobil s TV cez Wi-Fi nie je náročné a ak inteligentný TV nemáte môžete si ho pomocou Chromecast alebo Apple TV vytvoriť.

Ako zdieľať obrazovku PC na TV či ako spárovať mobil s televíziou už viete. Ak máte konkrétny typ mobilného telefónu alebo inteligentného televízora návody nájdete na internete. Môžete tak pokojne zdieľať obrazovku Huawei alebo zrkadliť mobil na TV LG.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni