Najlepšie PROGRAMY na NÁVRH INTERIÉRU zadarmo!

12.5.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Návrh interiéru nemusí byť len témou dizajnérov. S vhodným programom v počítači si môže vytvoriť návrh interiéru každý. Vybrať si z množstva programov na dizajn interiéru nemusí byť náročné ak viete na čo sa zamerať.

Programy na návrh interiéru v poslednej dobe zažívajú veľký rozmach. Nemusíte byť vyštudovaný dizajnér aby ste si návrh interiéru mohli s ich pomocou vytvoriť sami. Stačí si len stiahnuť program na navrhovanie interiéru najlepšie zadarmo a začať tvoriť návrh izby alebo celého domu.

Veľkú časť programov na návrh interiéru si musíte zakúpiť. Ide o zložitejšie softvéri, ktoré majú najväčšie uplatnenie práve v stavebníctve, architektúre, dizajne a pod. Vyskúšať si ich ale môžete zadarmo. Nie všetky sú ale platené a niektoré si môžete stiahnuť zadarmo. Či už potrebujete vytvoriť návrh kuchyne alebo inej izby výborne v tom pomôžu. Program na dizajn interiéru môžete používať aj online. V tomto prípade potrebujete len mať neustále pripojenie na internet a nič nemusíte sťahovať.

 

3D návrh interiéru

Medzi tie najlepšie určite patrí 3D program na návrh interiéru zadarmo. Väčšinu takýchto programov si môžete vyskúšať zadarmo, ale nájdu sa aj také, ktoré si môžete stiahnuť a používať zadarmo bez obmedzenia. Jedným z nich je aj Furnish 3D, ktorý si môžete stiahnuť zadarmo. Nájdete v ňom viacero nástrojov, ktoré využijete. S týmto softvérom nebudete potrebovať ani program na navrhovanie nábytku zadarmo. Konkrétne kúsky si budete môcť navrhnúť podľa svojich predstáv.


Na internete nájdete aj programy, ktoré si nemusíte sťahovať do počítača. Program na zariadenie interiéru online vám poskytne rovnakú službu ako programy na stiahnutie.

V ponuke nájdete aj programy, zamerané na konkrétne miestnosti. Ak chcete zmeniť kuchyňu najlepší 3D návrh kuchyne získate s programom KitchenDraw.

 

 

Program na rozmiestnenie nábytku v izbe

Vytvoriť 3D návrh interiéru je v podstate len správne rozmiestnenie nábytku. 3D vizualizácia interiéru vám môže ušetriť množstvo času a aj financií. Kúpiť peknú posteľ alebo stôl je síce fajn, ale otázka je či sa nový nábytok zmestí do izby a ako bude navzájom ladiť. 3D návrh interiéru bytu alebo domu vám s tým výborne pomôže.

Vlastný návrh interiéru je oveľa lacnejší než keby ste oslovili dizajnéra. Stačí si len vyhľadať na internete „návrh interiéru cena“ a sami to zbadáte. Pritom urobí len to isté čo vy – účelne rozloží nábytok v miestnosti. Dizajn bytu si môžete zmeniť aj vy. Potrebujete len program na navrhovanie interiéru a dobrý nápad.

 

3D vizualizácia domu program zdarma

Navrhnúť si môžete aj vlastný dom. Potrebujte k tomu ale program na vizualizáciu domu. V týchto softvéroch si môžete vytvoriť 3D návrh domu. FloorPAD je bezplatný program, v ktorom si môžete navrhnúť dom podľa svojich predstáv.

Ak vyhľadáte v prehliadači výraz „3D vizualizácia domu program“ určite nájdete viacero podobných programov. Pokiaľ chcete robiť len prístavbu a pristaviť si napríklad ďalšie poschodie môžete si stiahnuť program na navrhovanie striech, napríklad Weto Liberta, ktorý je určený na projektovanie striech.

 

3D návrh interiéru bytu

Či už hľadáte program na dizajn interiéru, alebo chcete vytvoriť návrh interiéru online je dobré ak je návrh vytvorení v 3D. Vďaka tomu si môžete prezrieť izbu z viacerých uhlov a máte lepšiu predstavu o tom ako bude miestnosť vyzerať. Nemusíte zostať pri zariaďovaní jednej izby, ale vytvoriť aj 3D návrh bytu a následne každú izbu zariadiť.

Navrhovanie interiéru v týchto programoch nie je náročné. Často ide o jednoduché a intuitívne programy. Naozaj dobrý program na interiérový dizajn by mal mať aj funkcie, ktoré vám môžu ľahko meniť napríklad farbu stien, farbu podlahy a dokonca vám môže zobraziť izbu aj pri západe či východe slnka. V tomto prípade je ale dôležité zadať poriadne umiestnenie okna aby ste získali čo najreálnejší návrh.

Program na plánovanie interiéru bytu si nemusíte sťahovať. Môžete vytvoriť aj návrh izby 3D online.

 

3D návrh interiéru izby

Program na 3D vizualizáciu izby, ktorú chcete vynoviť môžete mať zadarmo. Môžete si v nich vytvoriť návrh obývačky či inej miestnosti. Väčšina týchto softvérov obsahuje aj knižnicu nábytku, ktorý môžete pri zariaďovaní použiť v návrhu.

Môže sa ale stať, že napríklad váš program na bytový design zdarma nemá knižnicu s nábytkom, prípadne má ale v obmedzenom množstve. Možno sa vám zíde program na kreslenie nábytku. Navrhnete si nábytok, ktorý následne použijete vo vašom plánovači interiéru. Našťastie väčšina týchto plánovačov obsahuje funkciu, ktorá vám umožní navrhnúť vlastný nábytok priamo v programe.

S nákresom vami navrhnutého nábytku môžete ísť za stolármi, ktorý určite nejaký program na návrh nábytku pre profesionálov majú. Jeden program pre stolárov môže byť napríklad aj Scalinata, v ktorom si môžete navrhnúť schody do interiéru aj so zábradlím. Ak chcete mať originálne drevené zábradlie môžete si ho vytvoriť v tomto softvéri a zistiť či váš návrh dokáže stolár vytvoriť.

 

3D návrh interiéru online zdarma

Pokiaľ si nechcete nič sťahovať a chcete si navrhnúť interiér môžete skúsiť tzv online dizajn. Môžete si tak vytvoriť 3D návrh online zdarma bez toho aby ste za to platili.

Jeden z takýchto programov nájdete aj na stránkach spoločnosti IKEA. Výhodou tohto programu je možnosť použi v návrhu nábytok, ktorý sa tu aj predáva. Či už chcete vytvoriť návrh izby IKEA, alebo vytvoriť s nábytkom značky IKEA návrh interiéru celého bytu je len na vás. Tento 3D plánovač izby môžete využiť zadarmo.

Programov na 3D návrh interiéru online zdarma nájdete viacero. Ďalším je aj SketchUp Google, ktorý , ak chcete si môžete aj stiahnuť.

 

Najlepší program na návrh interiéru

Ktorý program na interiérový dizajn zadarmo je najlepší je ťažko povedať. To čo vyhovuje jednému nemusí stačiť druhému. Dôležité ale je, aby mal softvér jednoduché a prehľadné rozhranie a ponúkol vám možnosť prezrieť si návrh v 3D. Medzi tie najpoužívanejšie a najznámejšie patria:

Program SketchUp

Ak hľadáte na internete program na dizajn interiéru zadarmo určite sa vám zobrazí SketchUp. Môžete v ňom nie len navrhovať dizajn izby ale môžete v ňom vytvoriť návrh na dom. K tomuto CAD programu nebudete potrebovať ani kresliaci program na nábytok, môžete si vytvoriť nábytok na mieru priamo v softvéri. 

Program si nemusíte nutne sťahovať. Verzia SketchUp online vám umožní vizualizáciu obývačky online bez toho aby ste si čokoľvek sťahovali. Nezabudnite si ale stiahnuť vytvorený návrh, podľa ktorého budete postupovať pri zariaďovaní izby reálne.

 

Program FloorPAD

Ak hľadáte program na vizualizáciu celého domu FloorPAD je niečo pre vás. Ide o výborný softvér na projektovanie zadarmo. Návrh domu alebo vytvorenie pôdorysu bytu v tomto softvéri nie je žiadny problém.

Ak chcete následne svoj návrh zariadiť nepotrebujete ďalší program na interiérový dizajn free. Vo FloorPAD nájdete aj možnosť interiérového dizajnu.  Kompletný a všestranný program využijú nie len študenti a pedagógovia ale aj realitné kancelárie či stavebné spoločnosti, ktoré môžu klientom ponúknuť aj náhľad do plánov domu či bytu.

Tento program si môžete zdarma vyskúšať na 30 dní. Následne je jeho používanie už spoplatnené.

 

Program Sweet Home 3D

SketchUp nie je jediný program, ktorý si môžete stiahnuť alebo ho používať aj online. Ďalším takýmto programom je Sweet Home 3D. Ak hľadáte na návrh interiéru program zadarmo Sweet Home 3D si môžete stiahnuť zadarmo. Ako jeden z mála programov ho nájdete aj vo verzii kompatibilnej s počítačmi s OS Mac a Linux.

Sweet Home 3D je k dispozícii na stiahnutie zadarmo ale môžete ho používať aj online. Výsledný návrh môžete vidieť v 2D a aj 3D. Nájdete v ňom veľkú knižnicu s nábytkom, ktorú môžete bez obmedzenia používať.

Ak sa stále neviete rozhodnúť, ktorý program na návrh interiéru si vybrať vyskúšajte ich postupne všetky, aj keď to bude len na skúšobnú dobu. Ak sa vám bude na ňom dobre pracovať môžete si ho aj zakúpiť.

[wp-faq-schema accordion=1] 
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni