Najlepšie program - Prehliadač obrázkov / Prehliadač fotiek

21.5.2020 8:17  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Prehliadač fotiek, alebo správca fotografií je program, ktorý v počítači potrebujete pre prezeranie fotografií a obrázkov. Úprava fotiek, alebo strih videa sú funkcie, ktoré v správcovi fotiek môžete nájsť.

Prehliadač fotiek, alebo správca fotografií je program, ktorý v počítači potrebujete pre prezeranie fotografií a obrázkov. Úprava fotiek, alebo strih videa sú funkcie, ktoré v správcovi fotiek môžete nájsť. 

Ak si do počítača ukladáte rodinné fotky, fotky z dovoleniek či výletov isto máte v počítači program na ich prezeranie. Prehliadač obrázkov, alebo prehliadač fotiek nie je len program, ktorý vám ich otvorí. V závislosti od druhu programu vám môže táto aplikácia fotografie usporiadať, zatriediť a pomôcť s vyhľadávaním konkrétnej fotky. 

 

Čo je prehliadač fotiek, na čo je dobrý a ako funguje?

Prehliadač fotiek zadarmo má k dispozícii každý kto používa počítač. Jednoduché programy bývajú súčasťou operačných systémov. Nedokážu ale otvoriť všetky druhy obrázkov. Ak vám niekto pošle mailom, alebo prostredníctvom messengeru či skype obrázok nemusí sa vám otvoriť. Obrázok je v podstate grafický súbor, ktorý môže byť v rôznych formátoch. Prehliadač obrázkov je program na prehliadanie fotiek, ale zväčša tieto programy toho dokážu viac a majú funkcie, ktoré vám uľahčia prácu s fotkami a obrázkami.  Najlepší prehliadač fotiek je taký, ktorý vám ich otvorí všetky (alebo aspoň väčšinu).  Tieto programy môžu vytvoriť albumy a zadeliť do nich fotky a obrázky, môžete s nimi upravovať videá a upravovať fotografie. Prehliadač fotiek na stiahnutie zadarmo môže obsahovať viacero funkcií na úpravu obrázkov – zmenšenie, zväčšenie, otočenie, pomenovanie, a aj možnosť pridať do obrázku text, alebo efekty. Sú vhodné pre začiatočníkov, ktorí chcú začať upravovať obrázky. Niektoré z nich obsahujú aj funkcie vhodné pre pokročilých užívateľov, ale zväčša už ide o platené programy, ktoré umožňujú profesionálnu úpravu. Pri sťahovaní programu si ale dajte pozor. Program na úpravu fotiek a program na prehliadanie fotiek sú dve odlišné aplikácie. Prehliadač obrázkov môže obsahovať funkcie, ktoré vám umožnia obrázky jednoduchšie upravovať. Ak potrebujete program na úpravu fotiek siahnite po aplikáciách ako je napr. GIMP


 

Program na prehliadanie fotiek

Potrebujete program na JPG obrázky, alebo prehliadač obrázkov jpeg, či prehliadač RAW fotiek? Nemusíte hľadať na každý formát obrázku špeciálny program. Na internete nájdete množstvo takýchto programov. Stačí len zadať do prehliadača výraz prehliadač fotiek download free, alebo prehliadač fotiek zdarma a vybrať si. Prehliadač fotiek neslúži len na otvorenie grafických súborov v rôznych formátoch. Prehliadač, alias správca fotografií vám urobí v množstve fotografií a obrázkov poriadok. Vytvorí albumy a zoradí fotky podľa miesta, tváre osoby, alebo podľa dátumu. Pokiaľ ale s týmto zadelením nesúhlasíte môžete túto funkciu ignorovať. Prehliadač fotiek k stiahnutiu zdarma môžete mať v českom, alebo slovenskom jazyku. Stačí len do prehliadača zadať výraz prehliadač fotografií zdarma v češtine, alebo slovenčine. Väčšina známych programov ale umožňuje zmeniť jazyk v nastaveniach. Picasa, Photo Studio, prehliadač fotiek Irfanview,... stačí si len vybrať program, ktorý je kompatibilný s vašim operačným systémom. Prehliadač fotiek Mac by vám nefungoval vo Windowse, a platí to aj opačne, ale to vie asi každý. 

 

Prehliadač fotografií Windows

Prehliadač fotografií Windows, alebo zobrazovač fotografií máte integrovaný aj v operačnom systéme Windows – ak používate staršiu verziu. Prehliadač fotiek pre Windows 7 a aj Windows 8 plne postačovali na prehliadanie a jednoduchú úpravu obrázkov. Tento program bol súčasťou systému a zaberal minimum miesta. Ak používate Windows 10 prehliadač fotiek tam nájdete pod iným názvom. Prehliadač fotiek Windows 10 má názvom Fotografie. Táto aplikácia vám umožní editovať obrázky a fotografie, obsahuje množstvo filtrov a môžete v nej vytvárať a strihať videá. Jednoduché a prehľadné rozhranie sú ďalšími plusmi tejto aplikácie. V súčasnosti nájdete túto aplikáciu aj vo verzii pre mobilné telefóny s operačným systémom Windows 10. Pokiaľ vám táto jednoduchá aplikácia nevyhovuje môžete si aplikáciu prehliadač fotiek pre Windows 10  stiahnuť. Windows Photo Viewer je jednou z možností. Ak ste k Windows 10 prišli inováciou staršieho operačného systému môžete si ho v systéme povoliť. Následne stačí ak otvoríte obrázok vo formáte JPG, kliknite naň pravým tlačidlom myši a v ponuke vyberte „otvoriť v programe  – vybrať inú aplikáciu – ďalšie aplikácie“. Kliknite na položku Windows Photo Viewer a povoľte aby sa táto aplikácia používala pre otvorenie súborov vo formáte jpg, alebo png. Získate tak program na JPG obrázky a ďalšie formáty. Windows prehliadač fotografií je dobrý a užitočný program pre začiatočníkov a ľudí, ktorí chcú mať vo fotkách a obrázkoch poriadok. Stále ale máte možnosť stiahnuť si iného správcu fotografií a obrázkov. Zadajte výraz prehliadač fotografií Win 10 a zobrazí sa vám množstvo ponúk.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni