Najlepšie cloudové úložiská zadarmo!

7.11.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Cloudové úložiská sú veľmi obľúbené. Poradíme vám ako vybrať to najlepšie. Môžete si v nich uložiť dokumenty, videá, fotky či ďalšie súbory a údaje, ku ktorým chcete mať vždy prístup. Okrem toho si v online úložisku súbory bezpečne zálohujete.

Ukladanie údajov, súborov či dokumentov na cloudové úložiská je čoraz populárnejšie. Veľkou výhodou týchto úložísk je zálohovanie súborov bez toho aby ste manuálne kopírovali na externé nosiče. V prípade straty zariadenia (telefónu či notebooku) o údaje, ktoré máte uložené na cloude neprídete a ľahko ich získate. Výhody cloudových úložísk sú v tomto smere bezkonkurenčné. Ich nevýhodou je, že musíte byť pripojení na internet. Bez neho sa k svojim súborom v cloude nedostanete.

 

Cloudové úložiská

Čo je cloudové úložisko? Úložisko je služba, kde si môžete ukladať svoje súbory. Je to niečo ako virtuálny hard-disk. Svoj ukladací priestor máte na zabezpečenom serveri poskytovateľa tejto služby. Online úložisko dát je vám tak prístupné z akéhokoľvek zariadenia. Stačí sa len prihlásiť do svojho účtu.

Za poskytnutie tejto služby a priestoru na ukladanie súborov si musíme čoraz častejšie priplácať. Preto vás bude isto zaujímať akú má úložisko cloudu cenu. Stále ale existujú cloudové úložiská kde dostanete priestor zadarmo.


 

Apple iCloud úložisko

Vybrať najlepšie cloudové úložisko nemusí byť problém. Môžete si ho vybrať podľa zariadenia, ktoré používate. Výborné cloudové úložisko pre majiteľov zariadení Apple je iCloud. Ak vás zaujíma akú má iCloud úložisko cenu tak vedzte, že do 5 GB máte úložisko zadarmo. Ak potrebujete viac môžete si ho zakúpiť.

iCloud cena úložiska sa pri väčšom priestore pohybuje od 0,99 centov vyššie. V závislosti od veľkosti priestoru môžete mať až 2 terabajty za 9,99 euro mesačne.

 

Mega úložisko

Cloudové úložisko Mega vám ponúka až 15 GB priestoru zadarmo. Pokiaľ by vám tento priestor nestačil ponúka úložisko Mega ďalších 35 GB ak si do 30 dní od registrácie stiahnete a inštalujete aj aplikáciu. Pokiaľ potrebujete priestoru viac musíte si ho zakúpiť.

 

Google Drive (Google Disk)

Cloudové úložisko Google je asi všetkým užívateľom Google Chrome dobre známe. Osobné cloudové úložisko sa viaže k vášmu účtu. Zadarmo získate 15 GB. Dajte si ale pozor. Ukladá sa sem všetko, mailová korešpondencia, Google fotky a aj údaje, ktoré si zálohujete v smartfóne. Ide o najpoužívanejšie a aj najlepšie zdielané online úložisko. Toto cloud úložisko slúži pre všetky aplikácie Google. Súbory, ktoré chcete môžete zdieľať s inými ľuďmi, upravovať ich a otvárať priamo v Google Drive.

 

OneDrive úložisko

Pri porovnávaní cloudových úložísk isto natrafíte aj na cloudové úložisko Microsof OneDrive. Isto vás bude zaujímať aká je OneDrive veľkosť úložiska. Zadarmo máte k dispozícii 5 GB priestoru. Ako domáce cloudové úložisko vám to postačí. Pokiaľ ale hľadáte viac priestoru, niečo ako firemné cloudové úložisko môžete získať viac priestoru. Až 5 TB k Office 365 pre 5 počítačov, tabletov a mobilných telefónov len za 10 euro mesačne. Úložisko OneDrive je tak dobrou voľbou pre menšie firmy.

 

Dropbox

Najlepšie cloudové úložisko môže byť aj Dropbox. Zadarmo síce získate 2GB priestoru ale používaním mobilnej aplikácie a odporúčaním priateľom môžete získať až 20 GB zdarma. Pokiaľ vám tento priestor nebude stačiť môžete si ho zakúpiť.

 

Ako vybrať cloudové úložiská? 

Najlepšie cloudové úložiská môžu byť pre každého iné. Kým niekomu bohato postačí 15 GBMega úložisku zadarmo, niekto potrebuje priestoru viac. Fotky Google sú najlepším online úložiskom fotiek zadarmo nemusí vám to stačiť. Ak hľadáte vhodné cloudové úložisko pre firmy zamerajte sa na možnosť zdieľania a pri porovnávaní nevynechajte ako ceny cloudových úložísk. Zdieľané online úložiská vám umožnia zdieľat pracovné dokumenty s kolegami, pracovať na nich či ich upravovať. Niektoré úložiská cloud ponúkajú drahšie platený priestor ale aj viac priestoru zadarmo. Pri iných zas síce získate menší priestor zadarmo ale pri zakúpení väčšieho priestoru môžete zaplatiť menej.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni