Najlepšie CAD PROGRAMY zadarmo!

28.4.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

CAD programy sú programy na technické kreslenie, navrhovanie a projektovanie. Čo je CAD program, na čo je vhodný a ako si vybrať ten správny vám prezradíme v tomto článku.

Každý kto v práci potrebuje kresliť technické výkresy či nákresy isto vie čo sú CAD programy. V porovnaní so Skicárom alebo bežným grafickým programom, ktorý máte v počítači nejde práve o jednoduchý kresliaci nástroj. CAD program obsahuje množstvo funkcií a nástrojov, ktoré by ste v iných programoch nenašli a pri tvorbe rôznych projektov sa bez nich nezaobídete.

CAD programy Wikipédia, CAD programy wiki,.... ak chcete zistiť čo je CAD program nemusíte sa obracať na Wikipédiu. Povieme vám na čo tieto aplikácie sú, aké druhy existujú a aj to, či je možné ich získať zadarmo.

 

Čo je CAD PROGRAM?

CAD programy? Pod touto skratkou sa schovávajú užitočné kresliace programy. CAD alebo Computer Aided Design program je softvér určený na počítačové projektovanie.  Umožní vám kresliť 2D schémy ale aj 3D modely. Záleží to od toho aký typ programu ste si stiahli.


Ak hľadáte dobrý program na rysovanie určite sa obzrite po tomto type programov. Nájdete v nich všetko čo pri tvorbe projektov, konštrukčných výkresov či iných technických dokumentoch potrebujete. Ak sa rozhodnete vyhľadať CAD programy download zistíte, že drvivá väčšina z nich je zadarmo len na skúšobnú dobu. Podľa čoho si teda vybrať ten správny?

 

Aký program na kreslenie vybrať a na čo si dať pozor?

Veľká časť CAD programov nie je zadarmo, preto by ste pri ich výbere mali brať do úvahy viacero faktorov, ktoré vám pomôžu vybrať ten najvhodnejší pre vás. Tie, ktoré môžete mať zadarmo zas nemusia obsahovať všetko čo potrebujete. Či si už vyberiete programy na stiahnutie zadarmo, alebo sa rozhodnete pre tie platené mali by ste sa zamyslieť čo všetko od softvéru vyžadujete a podľa toho sa rozhodnúť.

Väčšina spoločností, ktoré tieto kresliace programy ponúkajú ponúka možnosť vyskúšať si CAD program zdarma. Je to najlepší spôsob ako zistiť, či vám program vyhovuje alebo nie. Na internete nájdete aj CAD programy zadarmo, ktoré sú špeciálne navrhnuté len na konkrétne projekty. Napríklad program Scalinata, ktorý je zameraný na navrhovanie schodov- V tomto softvéri navrhnete akýkoľvek typ schodov, so všetkým čo k tomu patrí (stĺpiky, zábradlie,...) ale nič iné.  Ďalšie parametre na ktoré sa zamerajte sú

 

Používanie programu

Zamyslite sa ako často budete program používať. Grafický program na kreslenie budete používať len v práci, doma, alebo aj v mobile či na rôznych počítačoch? V závislosti od toho si môžete vybrať CAD programy zadarmo na stiahnutie do počítača a vyskúšať si prácu s nimi.

Pokiaľ plánujete na technických výkresoch a návrhoch pracovať na rôznych počítačoch je dobré využiť možnosť program na rysovanie online. S týmito softvérmi budete mať prístup k svojej práci kdekoľvek budete. Webové stránky, ktoré kresliaci program online ponúkajú vám umožnia uložiť si projekt aj na cloudové úložisko.

 

Funkcie

Každý rysovací program má množstvo funkcií, čo je síce výborné, ale nie vždy všetky využijete.  Ak si vyhľadáte na internete výraz CAD programy cena zistíte, že sa môže značne líšiť. Je to aj z dôvodu množstva funkcií. Preto by ste si mali vybrať program, ktorý obsahuje funkcie, ktoré potrebujete. Ak hľadáte 2D kresliaci program zadarmo nemusíte si preto kupovať program na technické kreslenie 3D.

Aj keď si môžete stiahnuť kresliace programy zadarmo na vyskúšanie dobre si rozmyslite ktorý z nich si zakúpite.

 

Kompatibilita

Kompatibilita je dôležitá ak chcete prejsť na iný program na kreslenie ako používajú vaši kolegovia, prípadne ak máte v počítači doma a v práci rozdielne CAD programy.  Vďaka kompatibilite budete môcť otvárať alebo upravovať aj výkresy z iných typov programov a výkresy, ktoré vytvoríte vy budú môcť upravovať alebo kontrolovať vaši kolegovia vo svojich programoch.

 

 Cena

Cena CAD programov je to, čo často rozhodne v prospech niektorého z týchto softvérov. Skôr ako poslúchnete výzvu „Sťahuj programy“ alebo si začnete vyberať z ponuky „CAD programy free“ dobre si prečítajte o danom programe všetko. Tento typ programov zvykne byť zadarmo len na dobu určitú. Po jej uplynutí si budete musieť program zakúpiť, alebo sa rozhodnúť pre iný.

 

Stretnúť sa môžete s dvoma spôsobmi spoplatnenia programov.

  • za program platíte pravidelne v istých časových intervaloch (mesačne, ročne).
  • zakúpite si trvalú licenciu na CAD program. Platíte raz a program môžete používať ako dlho chcete.

Zakúpenie trvalej licencie je z finančného hľadiska lacnejšie. Napríklad AutoCAD trvalá licencia sa získať nedá. Za používanie programu platíte raz ročne, alebo raz za tri roky. Tak či tak vás môže jeho používanie vyjsť drahšie než keby ste si zakúpili jednorázovo program s trvalou licenciou.

 

Operačný systém

Pomerne veľká časť programov je určená hlavne pre počítače s operačným systémom Windows. V počítačoch s OS Mac ich už tak veľa nebude fungovať. Skôr ako sa rozhodnete vyhľadať a kliknúť na CAD software zadarmo prezrite si poriadne aké má systémové požiadavky.

 

Najlepšie 2D CAD programy zadarmo

Medzi najlepšie a aj najsťahovanejšie 2D CAD programy zdarma sa radí LibreCAD. Je to ideálny program na kreslenie výkresov. Nájdete v ňom funkcie, ktoré sú v platených softvéroch. Ďalšou výhodou je fakt, že ho môžete mať v slovenskom alebo českom jazyku.

DraftSight je ďalším z radu týchto softvérov. Je vhodný hlavne pre študentov a učiteľov. Pokiaľ ale siahnete po vyšších verziách prídu si v ňom na svoje aj profesionáli, architekti, projektanti, menšie a aj väčšie spoločnosti. Dobré programy CAD si môžete zadarmo vyskúšať  a rovnako je to aj s DraftSight. Dostanete ho na mesiac zadarmo a následne sa rozhodnete, či ho chcete alebo nie.

Program AutoCAD LT je tiež vhodný na tvorbu 2D výkresov. V podstate ide o light verziu obľúbeného a populárneho softvéru AutoCAD. AutoCAD free nenájdete. Zadarmo si tento program môžete len vyskúšať.

 

Najlepšie 3D CAD programy zadarmo

Nájsť dobré Free CAD programy nemusí byť veľký problém ak viete ako hľadať.  Pokiaľ vám nepostačujú 2D CAD programy môžete siahnuť po softvéroch na navrhovanie 3D modelov. Najznámejším z nich je SketchUp, ktorý si môžete stiahnuť a aj používať zadarmo.

Kresliaci program free, v ktorom môžete navrhovať 3D modely na internete nájdete zväčša len na skúšobnú dobu. Medzi tie najpoužívanejšie a naj obľúbenejšie patria:

 

AutoCAD program

AutoCAD je jedným z najstarších a zároveň najpoužívanejších CAD programov. Je to hlavne pre jeho všestrannosť a kompatibilitu s inými programami rovnakého typu. AutoCAD zadarmo na stiahnutie by ste hľadali zbytočne. Jedine keby ste boli študentom. AutoCAD pre študentov je možné získať zadarmo. Je ale potrebné sa registrovať na ich stránke.

Softvér je vhodný pre začiatočníkov, študentov a aj profesionálov. Ak patríte medzi začiatočníkov na internete nájdete školenia AutoCAD pre začiatočníkov, ktoré vás naučia ako s programom pracovať. Študenti, ktorí CAD programy potrebujú pri štúdiu si môžu

Zakúpením programu získate prístup k viacerým produktom tohto softvéru. V rámci jednej licencie môžete používať program pre architektov (AutoCAD Architecture),  na tvorbu súčiastok (AutoCAD Mechanical) ale aj AutoCAD elektro (AutoCAD Electrical) a mnoho ďalších. Určite vás bude zaujímať AutoCAD cena. Takže koľko stojí AutoCAD? Cena sa pohybuje v závislosti od množstva programov a dĺžky predplatenej licencie od 400 do cca 1500 euro.

 

CAD Decor program

Ideálny program na navrhovanie interiéru je CAD Decor program. Nejde len o klasický softvér na navrhovanie zariadenie interiéru ale hlavne o navrhovanie obkladov, zostavovania nábytku či  návrhu kuchynských liniek. Súčasťou programu je aj vygenerovanie technickej dokumentácie a aj rozpočtu.

Ak sa rozhodnete program vyhľadať a kliknúť na odkaz CAD Decor free download alebo CAD Decor download môžete získať program maximálne na 90 dní zadarmo. Dobrý program na navrhovanie kuchýň, alebo kúpeľní môže byť aj KitchenDraw, ktorý si môžete tiež vyskúšať zadarmo.

 

ProgeCAD program

Ak si v prehliadači vyhľadáte CAD programy na stiahnutie určite sa vám zobrazí aj ponuka na taliansky softvér ProgeCAD. Program umožňuje tvorbu  2D a aj 3D projektov. Pre nekomerčné použitie môžete mať ProgeCAD zadarmo.

 

Qcad progam

Aj keď s Qcad programom môžete vytvárať len 2D výkresy zadarmo ho na trvalé používanie nezískate. Skúšobná doba vám ale postačí aby ste sa rozhodli, či si tento softvér zakúpite, alebo sa rozhodnete pre iný.

Výhodou tohto programu je možnosť získať ho v českom jazyku (Qcad česky) a aj jeho cena, ktorá sa pohybuje okolo 35 euro.

 

CAD programy pre Linux

Získať kvalitný program na rysovanie zdarma môže byť takmer nemožné, ak sa ešte pozriete na systémové požiadavky softvéru zistíte, že to môže byť ešte ťažšie. Ak aj nájdete možnosť získať CAD zdarma zistíte, že je pre operačný systém Windows a ak máte šťastie tak aj pre OS Mac.

Pokiaľ sa radíte k užívateľom Linux – u nemusíte tak veľmi hľadať. Medzi vhodné CAD programy na Linux patria určite Qcad alebo AutoCAD, ktoré fungujú aj v OS Mac a Windows.

Zadarmo si môžete stiahnuť a aj používať už spomínaný LibreCAD.  Nezabudnite si ale vždy vyhľadať verziu kompatibilnú s vašim operačným systémom.

[wp-faq-schema accordion=1]
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni