Najlepšie aplikácie pre nepočujúcich a nedoslýchavých

2.3.2023 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Aplikácie pre nepočujúcich a nedoslýchavých vám môžu uľahčiť život. Umožnia vám komunikovať s inými ľuďmi alebo vám umožnia aj komunikovať s osobou na druhom konci krajiny. Poradíme vám, ktoré aplikácie alebo funkcie nepočujúcim uľahčia život.

Neustále napredovanie technológií mení naše spôsoby života. Zlepšenie kvality života ľuďom so zdravotným postihnutím je vítanou zmenou. V tomto článku vám predstavíme užitočné aplikácie pre zle počujúcich a nepočujúcich ľudí.

 

Aplikácie pre nepočujúcich

Či už počujete zle, alebo vôbec môžete si do mobilného telefónu stiahnuť aplikácie, ktoré vám umožnia komunikovať s inými ľuďmi. Aké aplikácie vám uľahčia život ak ste nepočujúci?

 


Live Transcribe

Aplikácia Live Transcribe alebo Okamžitý prepis a upozornenie je zaujímavým nástrojom. Program automaticky rozpoznáva reč a každé slovo, ktoré zachytí napíše na obrazovku telefónu alebo tabletu. Telefón ako naslúchatko? Áno, táto aplikácia vám obrazne môže naslúchatko nahradiť. Nebudete síce s ním počuť, ale budete vedieť o čom sa hovorí.

Aplikáciu môžete využiť aj na rozpoznávanie dôležitých zvukov ako požiarny hlásič, plačúce dieťa, zvonenie zvončeka,.... Hneď ako aplikácia niektorý z týchto zvukov zachytí upozorní vás.

 

Dictation – Speech to text

Ďalšia aplikácia pre nedoslýchavých ľudí, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo do iPhone. Táto aplikácia zvládne prevod reči na text. Často sa využíva ako diktafón ale jej funkcie uľahčia život hlavne nepočujúcim ľuďom. Program podporuje viac ako 40 jazykov a slovenčina je medzi nimi.

Šikovnou a užitočnou funkciou tejto aplikácie je súbežné ukladanie textu a aj hlasového záznamu do úložiska v telefóne. Textový a aj hlasový súbor nájdete v položke Súbory.

 

WhatsApp

Aplikácie pre hluchonemých tak ľahko nenájdete. Existuje ale veľa aplikácií, ktorých funkcie môžu využívať aj sluchovo postihnutí ľudia. V aplikácii WhatsApp môžete viesť videohovory. Ak sa dorozumievate posunkovou rečou môžete si cez apku pokojne volať. Výhodou tohto programu je fakt, že si ho môžete stiahnuť aj do počítača a pokračovať v komunikácii na WhatsApp na  PC.

Aplikácií, ktoré umožňujú komunikovať prostredníctvom videohovorov je samozrejme viac. Stačí si len vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

 

BuzzCards

Pre nepočujúcich je ťažké komunikovať s ľuďmi, ktorí nepoznajú znakovú reč. Dorozumieť sa s nimi vám môže pomôcť aplikácia BuzzCards. Aplikácia je v podstate balík kartičiek s nápismi, pomocou ktorých sa môžete dorozumieť s počujúcimi ľuďmi.

Na kartičky si môžete napísať otázky alebo vety, ktoré často používate (Kde je zástavka autobusu?, Kde sa dá najesť?, Kde je najbližší lekár?,...). Kartičky si môžete tematicky rozdeliť do rôznych kategórií. Vďaka tomu hľadanie správnej kartičky rýchlejšie.

 

Rozpoznávanie zvuku

Aká aplikácia je najlepšia? Každému vyhovuje iná. Ak používate iPhone možno nebudete potrebovať žiadnu aplikáciu. Novšie iPhony majú zabudovanú funkciu Rozpoznávanie zvuku. Po jej aktivácii dokáže telefón rozpoznať brechanie psa, požiarny poplach, domový zvonček a ďalšie zvuky a upozorní vás na to.

Funkciu Rozpoznávanie zvuku aktivujete v „Nastavenia – Ovládacie centrum“ Teraz kliknite na zelené + (plus) a do ovládacieho centra pridajte funkciu Rozpoznávanie zvuku. Následne stačí funkciu len z menu aktivovať.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni