NAJLEPŠÍ PROGRAM NA ÚPRAVU FOTIEK NA PC – úplne zadarmo!

15.8.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Vybrať vhodný program na úpravu fotiek nie je problém. Výber programov na úpravu fotografií zadarmo je dosť veľký. Online programy na úpravu fotiek si nemusíte ani sťahovať. Ktorý program na úpravu fotiek a obrázkov si môžete stiahnuť zadarmo?

Máte veľa rodinných fotiek, fotiek z dovolenky, výletu alebo selfií a chcete ich ešte skôr ako ich zavesíte na sociálnu sieť upraviť? V tom prípade potrebujete program na úpravu fotiek a najlepšie zadarmo. Nemusíte sa ničoho obávať. Program na úpravu fotiek môžete mať aj zadarmo.

Existuje množstvo programov, editorov fotiek, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť a vyskúšať ich. Keďže ich je množstvo vybrať ten najlepší program na úpravu fotiek zadarmo môže byť náročnejšie. Niektoré môžete zadarmo vyskúšať a následne si ich zakúpiť a niektoré môžete mať a aj používať bez obmedzenia zadarmo ako dlho budete chcieť.

Či už hľadáte free program na úpravu fotiek, program na retušovanie fotiek alebo jednoduchý editor fotiek zadarmo máte si z čoho vyberať. Tiež nie je problém nájsť program na úpravu fotiek zdarma v slovenčine alebo češtine. Takže aký program na úpravu fotiek vybrať? Vyskúšajte ich viacero a vyberte si ten, v ktorom sa vám bude pracovať najlepšie.

 


Program na úpravu fotiek zadarmo

Jednoduchý program s prehľadným rozhraním, množstvom funkcií a najlepšie s návodom. Tieto kritériá by ste od programu na úpravu obrázkov mali vyžadovať. Našťastie ich väčšina splňuje. Väčšina z nich je kompatibilná s počítačmi s operačným systémom Windows, ale nájdete aj aplikácie na úpravu fotiek pre Macbooky.

 

GIMP

Najznámejší a najpoužívanejší softvér na úpravu fotiek má názov GIMP. Úprava fotiek v Gimp sa môže zdať náročná, keďže program obsahuje množstvo nástrojov a funkcií. Na internete ale nájdete aj tutoriál, kde je každá funkcia a jej použitie vysvetlené. Gimp úprava fotiek tak bude jednoduchšia a s výsledkom budete isto spokojní.

Okrem úpravy je to aj výborný program na retušovanie fotografií, na tvorbu webovej grafiky, podporuje takmer všetky formáty rastrovej grafiky, prácu s vrstvami a maskami. Tento jednoduchý program na úpravu fotiek obsahuje často používané nástroje ako štetec, pero, rozprašovač, gumu, razítko, ... Úprava fotografií Gimp nie je obmedzená len na počítače s operačným systémom Windows. Môžete si ho stiahnuť aj do počítačov s OS Mac a aj Linux.

 

Picasa

Druhý najlepší program na úpravu fotiek Picasa si rýchlo obľúbite.  Nejde len o jednoduchý program na orezávanie obrázkov či program na úpravu veľkosti fotiek. Môžete s ním odstrániť červeň z očí, opraviť poškodené fotky, pridávať efekty, ...

Tento program na fotky zadarmo využite aj ako správcu fotografií, Hneď ako si ho stiahnete a spustíte nájde fotky vo vašom počítači a usporiada ich podľa dát. Obsahuje niekoľko nástrojov podľa ktorých sa fotky kategorizujú.

 

Paint.NET

Úprava fotiek zadarmo v programe Piant.NET je vďaka intuitívnemu rozhraniu jednoduchá a zvládne ju aj začiatočník. Tento program na úpravu fotiek zdarma obsahuje množstvo nástrojov a funkcií, ktoré pri úprave obrázkov isto využijete. Podporuje prácu s vrstvami, použiť môžete aj špeciálne efekty a ak sa vám úprava nebude pozdávať môžete sa vrátiť o krok dozadu. Týchto krokov dozadu môžete urobiť neobmedzené množstvo.

Aj keď ide o starší program na úpravu fotiek na stiahnutie zdarma nemusíte sa ničoho obávať. Program sa stále udržuje, aktualizuje a v neposlednom rade, rozširuje sa aj jeho online komunita kde sa dozviete ako program používať, nájdete tu aj doplnky softvéru a výučbové programy.

 

Fotor

Fotor je výborný editor alebo upravovač fotiek pre začiatočníkov. Tento editor fotografií zdarma obsahuje základné funkcie na úpravu fotografií. Program na orezávanie fotiek, otáčanie, zmenu ostrosti, kontrastu fotky a filtre, s ktorými môžete fotky upravovať.

Verzia zadarmo obsahuje len pár funkcií a nástrojov. Ak chcete viac funkcií môžete si zakúpiť vyššiu verziu Fotor Pro.

 

Pixlr

Free program na úpravu fotografií, ktorý si nemusíte ani len sťahovať do počítača? Pixlr je program na úpravu fotiek online. Tento online editor fotiek skrýva až dva programy na úpravu fotografií. Fotky upravujete vo webovom prehliadači takže nemusíte nič sťahovať.

Úprava fotiek online zadarmo v tomto programe vám umožní rýchlu a jednoduchú úpravu, úpravu detailov, použitie filtrov, efektov, šablón,... Ide aj o výborný program na úpravu fotiek koláže.

Tento online program na úpravu fotiek ponúka len obmedzené množstvo funkcií a nástrojov. Pokiaľ ale nejde o náročnú úpravu fotiek PC postačí vám.

 

Adobe Photoshop

Ak v prehliadači hľadáte výraz „úprava fotiek program“ určite sa vám zobrazí Adobe Photoshop. Aj keď nejde o program na úpravu fotografií zadarmo môžete si ho zadarmo vyskúšať.

Úprava fotiek vo Photoshope zadarmo, aj keď len na nejaký čas je ponuka, ktorú by ste mali využiť. Vďaka množstvu nástrojov a funkcií môžu byť vaše fotky ako od profesionála. Automatická retuš, farebné úpravy, maskovanie, práca s vrstvami, rôzne druhy rozostrenia, ... je toho naozaj veľa. Za vyskúšanie určite stojí.

 

Zoner Photo Studio

Na úpravu fotiek v Zoner Photo Studio nájdu začiatočníci a aj pokročilí užívatelia všetko čo potrebujú. Je to výborný program na spracovanie fotiek od importu až po publikovanie. Môžete si v ňom vytvoriť aj fotoknihu či fotoalbum, označovať fotky, pracovať s vrstvami a používať množstvo nástrojov.

Otázkou „ako upravovať fotky v Zoneru?“ sa trápiť nemusíte. Na internete nájdete množstvo návodov ako na to.  Tento program na úpravu fotografií si môžete zadarmo vyskúšať.

Editory fotiek môžete mať aj zadarmo, bez toho aby ste si ich museli kúpiť. Ak budete program na úpravu fotiek používať často vyberte si taký, ktorý vám bude vyhovovať a mať funkcie, ktoré potrebujete. Ak si nechcete do počítača sťahovať žiadny program môžete použiť online editor fotiek. Fotky nahráte na stránku, upravíte ich a upravené si ich stiahnete.

 
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni