Najlepší program na meranie rýchlosti internetu a ako na to?

10.10.2022 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Program na meranie rýchlosti internetu vám spoľahlivo zistí aký rýchly internet máte. Zistite ako rýchlo váš internet sťahuje či odosiela súbory. Zmerať pomocou programov a mobilných aplikácií môžete aj rýchlosť Wifi.

V súčasnosti je internet našou neoddeliteľnou súčasťou. Máme ho v počítačoch ale aj mobilných telefónoch. Z tohto hľadiska je celkom zaujímaví zistiť ako rýchlo stiahnete súbory alebo ako rýchlo ich viete odoslať. Následne sa ponúka otázka ako zmerať rýchlosť pripojenia? Ako na meranie rýchlosti internetu? 

Zmerať rýchlosť internetu na mobile alebo v počítači nie je náročné. Môžete na to použiť programy, aplikácie alebo webové stránky. Tiež si môžete zmerať rýchlosť domácej Wi-Fi siete a zistiť či príčinou problémov s vašim internetom nie je práve sieť.

 

Program na meranie rýchlosti internetu

Najlepší spôsob ako zistiť aký rýchly máte internet je program na meranie rýchlosti internetu. Dôležité je aby ste si stiahli naozaj dobrý program, na ktorého údaje sa môžete spoľahnúť.


Program na meranie rýchlosti internetu sa vám zíde aj v prípade ak si meníte poskytovateľa internetových služieb. Dnes každý ponúka superrýchly internet a ak sa vám zdá, že ten váš až taký rýchly nie je môžete si ho zmerať.  Vedieť ako otestovať rýchlosť internetu a porovnať ju s údajmi, ktoré propaguje poskytovateľ môžete kedykoľvek. Takže, ako zmerať rýchlosť internetu?

 

SpeedTest

Najlepší program na meranie rýchlosti internetu je SpeedTest. Program nájdete na internete vo verzii pre operačný systém Windows a aj OS Mac. Môžete si ho stiahnuť aj ako aplikáciu do mobilného telefónu.

Zmerať rýchlosť internetu v tomto programe je jednoduché. Stačí ho len otvoriť a spustiť meranie. Program zmeria rýchlosť sťahovania, odosielania a aj pingu.

Meteor

Aplikácia na meranie rýchlosti internetu Meteor okrem rýchlosti sťahovania a odosielania dokáže otestovať aj aplikácie vo vašom mobile. Následne sa dozviete, či budú fungovať bez najmenších problémov.

Výsledky testov si môžete uložiť a porovnať ako rýchlo ide internet v práci, doma alebo kdekoľvek práve ste.

 

Speed Test WiFi Analyzer

Ak rozmýšľate ako zmerať rýchlosť Wifi môžete si stiahnuť aplikáciu Speed Test WiFi Analyzer. Sledovanie rýchlosti internetu nie je všetko čo táto aplikácia dokáže. Môžete pomocou nej aj analyzovať Wi-Fi. Zistíte aká je rýchlosť routera, na akých kanáloch ide a akú technológiu podporuje.

 

BitMeter 2

Zmerať rýchlosť pripojenia internetu môžete aj s programom BitMeter 2. Okrem merania download a upload môžete zistiť koľko dát ste preniesli za deň, týždeň alebo mesiac. Výsledky testu rýchlosti internetu si môžete dať zobraziť v prehľadných grafoch.

 

Speedmeter

Ak zadáte do prehliadača výraz meranie rýchlosti internetu Speedmeter sa istotne zobrazí na prvých priečkach. Sledovať rýchlosť internetu môžete aj na webových stránkach. Aby ste mohli zmerať rýchlosť pripojenia k internetu stačí len otvoriť stránku a spustiť test.

 

LAN Speed Test

Presné meranie rýchlosti internetu môžete vykonať aj prostredníctvom LAN Speed Test. Program meria rýchlosť prenosu súborov a rýchlosť siete. Je vhodný na testovanie rýchlosti prenosu a príjmu dát v lokálnej (káblovej aj bezdrôtovej) sieti.

Či už chcete otestovať stabilitu internetu, alebo len zmerať rýchlosť domácej Wi-Fi siete môžete tak urobiť s niektorým z vyššie spomínaných programov. Len vďaka softvéru môžete najlepšie zmerať rýchlosť internetu. Zmerať rýchlosť internetu v mobile je rovnako jednoduché ako ju zmerať v počítači.

Ako správne zmerať rýchlosť internetu? Jednoducho. Otvorte program, aplikáciu alebo webovú stránku a spustite meranie. Spoľahlivý test rýchlosti pripojenia vám zmeria rýchlosť sťahovania a aj odosielania dát.  
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3854

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3629

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2830

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2621

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2615

Freeware

2537

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2450

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2329

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2303

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2172

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 6 dni