Ako na NAHRÁVANIE OBRAZOVKY?

25.5.2020 11:10  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Po programoch na nahrávanie obrazovky často siahajú ľudia pri tvorbe prezentácií, prednášok, ale aj pri hraní hier. Nahrávanie obrazovky a vytvorenie záznamu toho čo sa deje práve teraz na vašom monitore sa môže zísť určite aj vám.

Po programoch na nahrávanie obrazovky často siahajú ľudia pri tvorbe prezentácií, prednášok, ale aj pri hraní hier. Nahrávanie obrazovky a vytvorenie záznamu toho čo sa deje práve teraz na vašom monitore sa môže zísť určite aj vám.

Každý kto používa počítač potrebuje občas zaznamenať čo sa deje na obrazovke. Najčastejšie siahnete po snímke a vytvoríte sken obrazovky. Nie vždy to ale postačuje. Niekedy je dobré siahnuť po programe na nahrávanie obrazovky. Vďaka nim zachytíte všetko, čo sa práve deje na vašej PC obrazovke, v televízii, alebo aj na vašom mobilnom telefóne.

 

Čo je nahrávanie obrazovky, ako funguje a na čo to je dobré.

Vytvorením snímky obrazovky urobíte len obrázok toho, čo sa práve deje na vašom monitore. Pokiaľ ale potrebujete zachytiť viac úkonov, prípadne aj vysvetliť čo a ako robíte, prečo kliknete tam, a ako sa dostanete zas inam.... asi by vás to stálo veľa času a vytvorili by ste množstvo snímok obrazovky. Ak ale máte program na nahrávanie obrazovky môžete všetko zachytiť vo videu. Jednoduché použitie týchto programov vám umožní zachytiť všetko čo na obrazovke robíte. Vytvoríte tak video, na ktorom bude zachytená vaša obrazovka a všetko čo na nej robíte – otvorenie webovej stránky, inštalácia stiahnutého programu, alebo hra. Nahrávanie obrazovky mobilov, alebo nahrávanie obrazovky Mac, či Windows. Využiť môžete aj nahrávanie obrazovky online, kedy si do počítača nemusíte sťahovať žiadnu aplikáciu. Najčastejšie sa tieto programy používajú na nahrávanie hier z obrazovky. Ak potrebujete priateľovi v hre niečo vysvetliť, alebo ukázať stačí si len hru zapnúť, spustiť nahrávanie a hrať. Vytvorené video môžete poslať priateľovi. Takto si môžete vytvoriť záznam pracovnej plochy napríklad aj pri konferenčných hovoroch, pracovných online poradách, alebo si vytvoriť záznam z online prednášky. Nezabudnite si ale v týchto prípadoch žiadať súhlas osôb, ktoré nahrávate. Ak sa vám nedá stiahnuť film z web stránky nemusíte hľadať stránku, kde ho stiahnete. Nahrávanie videa z obrazovky so zvukom prostredníctvom týchto programov je jednoduché. Stačí video, či film len pustiť na stránke a spustiť nahrávanie.


 

Program na nahrávanie obrazovky

Programov, ktoré zachytia dianie na obrazovke je veľa. Niektoré sú platené, niektoré si môžete stiahnuť na skúšobnú dobu a niektoré môžete používať zdarma.  Stačí ak zadáte do prehliadača výraz Program na nahrávanie obrazovky download a zobrazí sa vám množstvo ponúk. Nahrávanie videa z obrazovky, nahrávaní obrazovky so zvukom? Žiadny problém. S týmito programami môžete zachytiť celú plochu obrazovky, alebo len jej časť. Funkcie, ktoré v týchto aplikáciách nájdete môžete použiť ak chcete aby vami vytvorené video vyzeralo originálne – rozdelenie screenu na časti, pridanie rôznych okrajov, efektov, obrázkov, odstránenie textov, alebo doplnenie vodoznaku. S programom na nahrávanie obrazovky zdarma si môžete vytvoriť aj vlastné video ako od profesionála. Následne môžete video zavesiť na Facebook či inú sociálnu sieť. Neviete ako natočiť video cez notebook? Nahrávanie videa cez notebook je jednoduché. Stačí zapnúť web kameru a nahrávať. Nahratý záznam môžete upraviť a uložiť. Nemusíte sťahovať programy na úpravu videí, s úpravou vám pomôže program na nahrávanie obrazovky.

 

Nahrávanie obrazovky Windows

Možno o tom ani neviete, ale nahrávanie obrazovky a zvuku môžete urobiť aj prostredníctvom programu vo Windowse. Pokiaľ hľadáte konkrétny program asi ho nenájdete. Táto funkcia je inštalovaná v programe PowerPoint. Aj keď tento program neobsahuje veľa funkcií často sa využíva ak pracujete na pracovnom počítači, do ktorého nemôžete sťahovať iné aplikácie, ktoré by vám to umožnili. Pokiaľ tento program nemáte, ale máte najnovší Windows máme pre vás dobrú správu. Nahrávanie obrazovky Windows 10 je integrované v systéme. Stlačte klávesy Win+G, potvrďte že je to hra a červeným tlačítkom v panely (REC) spustíte aj zastavíte nahrávanie – že nahrávanie obrazovky Windows funguje viete podľa červeného obdĺžnika v rohu obrazovky, v ktorom plynie čas nahrávania. Nahrávanie z TV do PC? Ak vo vašom počítači funguje TV vysielanie môžete si vytvoriť záznam obrazovky Windows 10 práve keď budete sledovať TV. Ak nie, môžete tak urobiť inak. Prostredníctvom snímacej karty, káblu HDML a vhodnej aplikácie v PC (napr. Bandicam), môžete spustiť nahrávanie z TV do PC. Pokiaľ používate staršiu verziu operačného systému Windows a potrebujete napríklad nahrávanie obrazovky Windows 7 najlepšie je stiahnuť program na nahrávanie obrazovky kompatibilný s vašim operačným systémom.

 

Nahrávanie obrazovky online

Ak nahrávanie obrazovky PC robíte často je dobré si stiahnuť program na nahrávanie obrazovky do počítača. Máte ho vždy po ruke a môžete ho použiť vždy keď potrebujete. Pokiaľ potrebujete nahrať všetko čo sa deje na obrazovke len čas od času môžete vykonať nahrávanie obrazovky online. Spustiť nahrávanie obrazovky bez inštalácie a stiahnutia vhodného programu môžete aj online. Na internete nájdete viacero stránok, ktoré tieto služby ponúkajú. Ich využitie je bezplatné. Úprava vzniknutého záznamu (ak ju chcete) je už ale následne možná len v programe na úpravu videí. Spomínali sme tu počítače, televíziu a aj operačné systémy v PC. Obrazovku majú ale aj mobilné telefóny. Ak potrebujete vytvoriť záznam obrazovky, z mobilu stiahnite si príslušnú aplikáciu.  Nahrávanie obrazovky android, alebo nahrávanie obrazovky iPhone sú výrazy, ktoré vám pomôžu zobraziť množstvo vhodných programov. Takto si môžete do mobilného telefónu stiahnuť program na nahrávanie obrazovky a bez najmenších problémov kedykoľvek spustiť nahrávanie obrazovky na mobile. Využiť tiež môžete nahrávanie obrazovky online, v tomto prípade je ale potrebné aby ste mali prístup na internet či už prostredníctvom Wi-Fi siete, alebo mobilných dát.

[wp-faq-schema accordion=1]  
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni