HISTÓRIA VYHĽADÁVANIA: Ako VYMAZAŤ HISTÓRIU VYHĽADÁVANIA

18.8.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ako často mažete históriu vyhľadávania? Viete kde a ako sa história vyhľadávania dá zmazať? Viete prečo je dobré históriu prehliadania pravidelne mazať? Veľa otázok, na ktoré vám dáme odpoveď. Vieme ako na históriu vyhľadávania.

História vyhľadávania - viete čo všetko si váš prehliadač ukladá? Často surfujete na internete, otvárate množstvo stránok, prezeráte weby a podobne? Internetové prehliadače si vaše návštevy stránok pamätajú. Uschovávajú každú stránku ktorú ste navštívili. História vyhľadávania má svoje výhody ale každý si nájde dôvod prečo ju vymazať. Vymazať históriu vyhľadávania môžete tam, kde sa ukladá, teda v prehliadači.

História vyhľadávania Google má pár svojich výhod. V histórii vyhľadávania nájdete stránky, ktoré ste navštívili a chcete sa na ne vrátiť. História vyhľadávania vám umožní aj zistiť aké stránky navštívili vaše deti. V tom prípade sa vám zíde vedieť ako zobraziť históriu vyhľadávania. Ak boli na nevhodných stránkach môžete tieto stránky zablokovať.  

 

Ako vymazať históriu vyhľadávania Google

Zmazanie histórie vyhľadávania nie je ťažké. Nepotrebujete na to žiadne programy. Stačí len vedieť kde v Google Chrome hľadať.  Takže, ako zmazať históriu  google?


Otvorte prehliadať a kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu.  V položke !História“ nájdete google históriu prehliadania. Aby ste ju mohli vymazať kliknite na položku „Ďalšie nástroje“  kde sa vám zobrazí možnosť „Vymazať dáta prehliadania“. Vyberte  ktoré dáta a obdobie za ktoré chcete dáta vymazať. Môžete zmazať dáta za posledných 24 hodín, 4 týždne alebo zmazať všetko – celé obdobie.

Ako úplne vymazať históriu? V Google môžete nastaviť čo všetko chcete vymazať. Môžete vymazať históriu prehliadania, súbory cookies, údaje webov, licencie médií, obrázky a súbory vo vyrovnávacej pamäti,  históriu sťahovania,  automatické dopĺňanie formulárov, nastavenie obsahu alebo údaje z hostených aplikácií.

 

Ako zmazať históriu?

Dajte si pozor čo všetko zmažete. Zmazať históriu môžete rýchlo, ale môžete tak prísť aj o obsah (hudbu, filmy) ktoré ste si stiahli, môžete tiež prísť o automatické dopĺňanie adries či povolenia, ktoré ste webovým stránkam udelili.

Ak je moja história Google (alebo vaša) synchronizovaná s ďalšími zariadeniami vymažete históriu aj na zariadeniach.

 

Moja aktivita

Ak ste vymazali históriu prehľadávania neznamená to, že ste zmazali celú svoju aktivitu. Aktivita zaznamenáva nie len všetko čo ste na internete pozerali ale aj uchováva aj históriu polohy a YouTube.  Vymazať aktivitu môžete na tejto stránke https://myactivity.google.com/myactivity?pli=1. Ak hľadáte výraz „moja aktivita mazanie“ na tejto stránke to všetko môžete zmazať.

Vaša, ale aj moja aktivita na Google sa zaznamenáva.  Vďaka tomu vám prehliadač môže ponúknuť na prezeranie stránky, ktoré často hľadáte a nemusí ich zdĺhavo načítavať. Pokiaľ nechcete aby sa vami navštívené stránky ukladali v histórii vyhľadávania stačí surfovať na internete v režime Inkognito.

História hľadania, história Google či vymazanie histórie Google sú výrazy pre jeden úkon. Zmazať históriu vyhľadávania Môžete vymazať všetko ale z histórie môžete odstrániť aj konkrétne stránky. Otvorte položku „História“ a zaškrtnite políčka pri položkách, ktoré chcete zmazať.  Kliknite na „Odstrániť“ a máte to.

Ako vymazať históriu na PC alebo ako vymazať celú históriu (či len jej časť) už viete. Ako ale na vymazanie histórie v mobilnom telefóne?

 

História vyhľadávania v mobile - ako vymazať históriu Google v mobile

Ak ste si zmazali záznamy o návšteve stránok v počítači a máte ho synchronizovaný s mobilom zmažú sa tieto záznamy aj v mobile. Ak toto zariadenie nemáte synchronizované história sa ukladá v mobile. Vymazať históriu Google v mobile môžete podobne ako na počítači. Otvorte prehliadač, kliknite na tri bodky a položku „História“. Tu zvoľte vymazať dáta prehliadania. Vyberte čo a za aké obdobie chcete vymazať a kliknite na „Vymazať dáta“. Rovnako ako na PC aj tu môžete vymazať všetko alebo si vybrať aké časové obdobie sa má zmazať.

Ako vypnúť populárne vyhľadávania? Otvorte v mobile prehliadač, prejdite na google.com a vyberte možnosť „Nastavenia“. V tejto časti nájdite položku „Automatické dopĺňanie s populárnym vyhľadávaním“ a zvoľte možnosť „Nezobrazovať populárne vyhľadávania“.

A ako odstrániť populárne vyhľadávanie v počítači? Podobne. Kliknite v prehliadači na profilovú fotku (iniciály) prejdite na „Nastavenia“ a „Všeobecné“. V tejto časti vypnite „Automaticky dopĺňať populárne vyhľadávania“.

 

Zmazanie histórie Google 

Záznamov o tom, ktoré stránky ste navštívili môžete odstrániť aj pomocou počítačových programov alebo aplikácií. Program ako Ccleaner alebo Avast Cleanup.  Tieto programy vedia ako zmazať históriu vyhľadávania a okrem toho zbavia váš počítač aj ďalších nepotrebných súborov, zvyškov programov atď.

Prečo je dobré vedieť ako vymazať históriu vyhľadávania Google? Možno si aj vy kladiete túto otázku. Pravdou je, že tento úkon môže zrýchliť váš počítač. Zároveň sa vám prestanú zobrazovať ponuky na stránky, ktoré ste otvorili v minulosti.

Druhým dobrým dôvodom je ak surfujete na internete počas pracovnej doby. Zmazaním Google história vyhľadávania  nepríde zamestnávateľ tak ľahko na to, že ste sa počas pracovného času práci nevenovali. Môže to ale zistiť inak a preto sa radšej v zamestnaní venujte svojej práci.

Prehliadač Google, ale aj ostatné známe prehliadače si pamätajú vašu aktivitu na internete. Sú tak nastavené aby vám mohli ponúkať to, čo vás zaujíma. Zbierajú o vás informácie a cielene vám tak ponúknu to, čo vás zaujíma. Vyhľadávanie na Google je tak rýchlejšie a pohodlnejšie. Nie každému to ale vyhovuje. V tomto prípade môžete len vymazať históriu vyhľadávania Google.

 

Ako často mažete históriu vyhľadávania?  Viete kde a ako sa história vyhľadávania dá zmazať?  Viete prečo je dobré históriu prehliadania pravidelne mazať? Veľa otázok, na ktoré vám dáme odpoveď. Vieme ako na históriu vyhľadávania.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2539

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni