DISCORD: Čo to je a ako funguje?

4.1.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Discord je komunikačná platforma ktorá funguje vo viacerých systémoch. Môžete si ju stiahnuť do mobilných telefónov ale aj počítačov. Využiť môžete textovú, hlasovú alebo video komunikáciu. Čo je Discover a ako program naplno využiť?

Existuje množstvo počítačových programov a aplikácií, ktoré vám umožnia byť v neustálom kontakte s priateľmi či rodinou. Jednou z týchto platforiem je aj Discord, ktorá sa stáva čoraz obľúbenejšou hlavne medzi hráčmi počítačových hier. Ale nie len nimi.

Určite vás zaujíma prečo mať Discord, či je Discord zadarmo a aj ako na Discord prihlásenie. Prinášame vám krátky Discort manuál, v ktorom sa dozviete na čo všetko môžete Discort sk či Discort cz využiť.

 

Čo je Discord

Väčšinu komunikačných aplikácií ako WhatsApp, Messenger a ďalšie využívame na chatovanie. Toto a oveľa viac vám umožní aj aplikácia Discord. Isto rozmýšľate, prečo je tak obľúbená. Ako funguje Discord? Tento program môžete využiť nie len na posielanie textových správ ale umožní vám aj hlasovú či video komunikáciu s priateľmi.


To ale nie je všetko prečo je Discord taký populárny. Spája ľudí, umožňuje vytvárať skupiny ľudí s rovnakými záujmami, môžete chatovať, volať si alebo viesť videohovory, dbá na bezpečnosť,... Nebojte sa na to aby ste program zvládli nebudete potrebovať Discord návod. Po pár návštevách budete vedieť s programom pracovať.

 

Čo je to Discord

Discord aplikáciu si môžete stiahnuť do mobilných telefónov (Android, iPhone) a aj do počítačov s operačným systémom Windows, OS Mac a aj Linux. Pokiaľ nechcete nemusíte hneď klikať na Discord download. Program si nemusíte ani sťahovať, môžete ho použiť aj vo webovom prehliadači. Inštalácia Discord nie je ťažká. Stačí len spustiť program.

Hneď ako si program, či Discord app stiahnete zaregistrujte sa. Discord registrácia nie je ťažká. Vytvorte si heslo. Discord bezpečnosť neberie na ľahkú váhu. Vhod príde aj dvojfázové overenie Discord, vďaka čomu bude váš účet dobre chránený. Na nastavenie dvojfázového overenia budete potrebovať aj aplikáciu Google Authenticator alebo Authy.

Otvorte Discord a otvorte „Nastavenia“ (ozubené koliesko) vedľa vášho mena na Discord profile. Povoľte dvojfázové overenie a v aplikáciách v mobile Google Authenticator alebo Authy povoľte „Naskenovanie čiarového kódu“. Naskenujte OR kód a následne sa zobrazí šesť miestny kód – Discord overovací kód vložte do Discordu čím aktivujete dvojfázové overenie.

Hneď ako sa zaregistrujete môžete zmeniť nastavenia a prispôsobiť si tak program svojim potrebám. Nastavte hlas, video, nastavte si súkromie či skenovanie správ.

 

Čo je server

Discort servery, alebo aj Discord skupiny v programe nájdete, ale len tie verejné. Umožňujú stretávanie sa ľudí, ktorí majú podobné záujmy. Ak budete chcieť môžete si s priateľmi vytvoriť vlastnú skupinu, kde budete môcť nerušene komunikovať.

Vytvoriť či pridať Discord server môžete zadarmo. Stačí sa prihlásiť do diskusie a kliknúť na zelený znak plus (vľavo). Vyberte položku „Vytvoriť server“. Vytvorte skupinu a kliknite na značku plus.

Pod názvom servera nájdete rozbaľovaciu ponuku kde môžete meniť nastavenia. Keď už viete ako skupinu, server založiť možno vás bude zaujímať aj ako zmazať Discord server. Stačí kliknúť na ikonu troch bodiek a otvoriť „Nastavenia“. Kliknite zas na tri bodky a vyberte položku „Odstrániť server“.

Ak ste vo viacerých skupinách môžete si v nich pomocou zložiek pre servery udržať prehľad a poriadok.

 

Doscord obnovenie hesla

Ako zmeniť heslo na Discorde? Discord zabudnuté heslo? Ak si nepamätáte heslo, alebo ho chcete zmeniť otvorte si program Discord (neprihlasujte sa).Kliknite na políčko e-mail alebo telefónne číslo a vyplňte ho. Teraz kliknite na „Zabudnuté heslo“ a na vašu mailovú adresu (ktorú ste uviedli) príde mail, kde môžete heslo obnoviť.

 

Ako zrušiť Discord účet

Ak už nechcete aplikáciu používať môžete svoj účet, rovnako ako na iných sociálnych sieťach, zrušiť. Stačí sa len dostať do Discord profilovky, prejsť do nastavení účtu a kliknúť na položku „Odstrániť účet“. Teraz stačí len zadať heslo a kliknúť zas na „Odstrániť“.

Ak vám Discord nefunguje, alebo máte technické problémy kontaktujte podporu Discord. Na stránkach Discord nájdete aj riešenie najčastejších problémov. Dobre sa tam poobzerajte. Možno tam riešenie svojho problému nájdete.  

K vám nevyhovuje Messenger, alebo Skype rozhodne aspoň vyskúšajte Discord. Umožní vám okamžité spojenie (textové, hlasové aj video) s ďalšími osobami. Discovar tipy a triky nájdete na internete, Discover pravidlá si vo svojej skupine nastavujete sami a rozprávate sa s kým chcete. Počúvajte cez aplikáciu hudbu zo Spotify s priateľmi alebo plánujte spoločne stratégiu ohľadom online hier.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3694

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2573

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2436

Freeware

2386

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2274

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2204

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2130

Freeware

Mafia 1

PC hra.

1984

Freeware

Viber pre Pc 11.6

Jedna z najlepších aplikácií v kategórii online komunikácií má názov Viber. Používa ju takmer miliarda spokojných užívateľov nie len v mobilných telefónoch, ale aj vo svojich počítačoch. Pridajte sa k nm a užívajte si bezplatnú komunikáciu.

1949

Freeware

1935

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

IKEA 3.60.0

Nákupná aplikácia

Freeware

0 kB

Batch Translator 3.4

Preklad dlhých textov

Freeware (pro nekomerční účely)

0 kB

Ubian 2.17.1

Dopravná karta v mobile

Freeware

0 kB

Moje SPP 1.1.210026

Mobilné aplikácia

Freeware

0 kB

AI Security 27105

Antivírus do mobilu

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

eZóna SSE 1.4.13

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Allegro: Nákupy on-line 8.57.1

Nákupná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Sazkabet 5.4.3927 (b22f6db9c)

Stávkovanie cez mobil

Freeware (pro nekomerční účely)

0 kB

Freeware

0 kB

Učte sa jazyky s Duolingom

Aplikácia na výučbu jazykov

Freeware

0 kB

Sleep Monitor: Sledovanie spánku v2.6.6.1

Aplikácia na sledovanie spánku

Freeware

0 kB

Sazkabet 2.0.12.2

Stávkovanie v mobile

Freeware (pro nekomerční účely)

0 kB

Action 1.67.0

Mobilná aplikácia obchodného reťazca

Freeware

62 kB

Biedronka 2.2.0

Mobilná aplikácia obchodného reťazca

Freeware

87 kB

Mi Fitness 3.24.0i

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Palworld Steam

PC survival hra

Komerční

0 kB

Paint the Flag 2.2.2

Hra do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9237 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 1 dnom