Čo je kód chyby 43 a ako ju opraviť? Jednoduchý NÁVOD

20.1.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Chybové hlásenia sa môžu objaviť aj v najnovšom počítači. Ak sa vo vašom počítači objavilo hlásenie chyby kód 43 vieme ako ju opraviť. Čo je kód chyby 43, ako chybu kód 43 opraviť a ako jej predísť?

Chyby v počítači sa vyskytujú viac menej stále. S niektorými si viete poradiť aj sami, náprava niektorých si vyžaduje návštevu servisu. Jednou z častých chýb, ktoré vám môže váš počítač oznámiť je kód chyby 43. Tento kód sa môže objaviť v rôznych súvislostiach ako napríklad USB kód 43, kód 43 Win 10 či OneDrive kód chyby 43.

 

Ako zistiť chyby v počítači

Neraz sa stáva, že chybu v počítači prehliadnete. Pomalší počítač, zasekávanie, nemožnosť otvoriť niektoré súbory a veľa ďalších faktorov môžu znamenať, že je v počítači chyba. Že sa niečo naozaj deje si uvedomíme až keď nám počítač hlási chybový kód.

 


Kód 43 – chyba 43

Každú poruchu vám počítač oznámi číselným kódom. Vďaka týmto čísliciam vie výrobca komponentu zistiť čo a ktorá časť komponentu zlyhala. Porucha, ktorá má kód 43 môže byť hlásená z rôznych príčin. Najčastejšie ide o zle nakonfigurované systémové nastavenia, problémy s ovládačmi, grafickou kartou alebo ďalšie.

Ak aj vyše zariadenie bolo zastavené pretože oznámilo problémy kód 43 mali by ste vedieť, že ide o jeden z množstva ovládačov, ktoré máte v počítači. Oznam sa vám môže objaviť kedykoľvek ( bluetooth kód 43 alebo aj kód 43 USB)

 

Ako opraviť chybu 43

Z množstva ovládačov, ktoré máte v počítači len tak nezistíte kde je chyba. Zistiť sa  to ale dá. Pravdou je, že Windows svoje ovládače aktualizuje pravidelne a automaticky, ak sa ale niektorý z nich zle nainštaloval môžete mať problémy aj s kódom 43 Windows 10 alebo staršími.

Chybné ovládače môžete opraviť:

Kliknite pravým tlačidlom myši na „Štart“ a zvoľte položku „Správca zariadení“. Otvorí sa vám zoznam zariadení, z ktorých vyberte to, ktoré má problém s ovládačom. Toto zariadenie má ikonu žltého výkričníka. Kliknite na zariadenie pravým tlačidlom myši a následne na položku „Vlastnosti“. Tu vyberte „Ovládač“ a následne ho aktualizujte. Ovládač môžete vyhľadať automaticky: „Automaticky vyhľadať aktualizovaný softvér ovládača“ alebo, ak ho systém nenájde, môžete si ho stiahnuť zo stránok výrobcu.

V závislosti od toho či je kód chyby 43 hlásený s USB, alebo je chyba 43 grafická karta môžete takto získať ovládač a chybu odstrániť.

Ak je kód 43 USB problém nájdite si konkrétny ovládač a aktualizujte ho. Je jedno či sa objavil kód 43 USB vo Windows 10, alebo inom operačnom systéme chyba je v ovládači, ktorý treba aktualizovať alebo odinštalovať a znova stiahnuť.

 

Preinštalujte ovládač

Pokiaľ sa vám týmto spôsobom nepodarilo vyriešiť chybu 43 môže byť problém v samotnej aktualizovanej verzii ovládača. V takomto prípade môžete prostredníctvom Správcu zariadení ovládač odinštalovať a nainštalovať si nový. Na zariadenie, ktoré hlási kód chyba 43 kliknite pravým tlačidlom myši a zvoľte možnosť „Odinštalovať“. Po odinštalovaní kliknite pravým tlačidlom myši na názov vášho počítača a kliknite na položku „Zisťovať zmeny hardvéru“. Týmto spôsobom preinštalujete ovládač.

Pri tomto spôsobe opravy chyby kód 43 sa vám môže zobraziť aj iná chybová hláška „Ovládač nie je možné načítať, pretože je v pamäti stále uložená predchádzajúca verzia ovládača zariadenia“ Tento problém vyriešite reštartovaním počítača.

 

Kód chyby 43 ovládače grafického zariadenia

Častou príčinou tohto chybového hlásenie je grafická karta. Počítač vám hlási, že ju nedokáže otvoriť. Či je chyba v samotnom zariadení alebo len v ovládači môžete zistiť vyššie spomenutím spôsobom. Aby ste sa týmto problémom vyhli môžete si stiahnuť rôzne programy na aktualizácie ovládačov.

Ak máte napríklad grafickú kartu Nvidia bude sa chyby týkať jej – kód 43 Nvidia. Ak vám počítač oznámi „GTX 760 zariadenie bolo zastavené, pretože oznámilo problémy kód 43“ určite máte problém s touto grafickou kartou Počítačový program NVIDIA GeForce Experience vám môže tento typ karty pravidelne aktualizovať.

 

Kód chyby 43 Mac

Na chybový kód Mac 43 môžete natrafiť aj pri OS Mac. Najčastejšie ide o chyby

  • ak chcete uložiť súbor s neplatnými znakmi
  • ak chcete presunúť súbor, ktorý sa ešte nestihol celý stiahnuť alebo ak chcete presunúť aktívny či zamknutý súbor
  • problémy na pevnom disku

Kód chyba 43 grafická karta, USB chyba kód 43, ... chyba 43 sa môže dotýkať ktoréhokoľvek ovládača. Ak ich nedokáže aktualizovať váš operačný systém môžu vám s tým pomôcť rôzne softvéri. Programy na správu ovládačov si môžete stiahnuť zadarmo a najnovšie aktualizácie ovládačov vás už nemusia trápiť.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2539

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni