ČIERNA OBRAZOVKA na PC! Čo robiť?

21.3.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Čierna obrazovka na počítači alebo notebooku po zapnutí vie vystrašiť každého užívateľa. Miesto paniky môžete skúsiť tento problém vyriešiť. Existuje niekoľko spôsobov, ktorými tento problém odstránite aj doma bez odborných znalostí.

Zapli ste si počítač alebo notebook a miesto klasického okna, na ktoré ste zvyknutí sa vám na monitore zobrazila čierna obrazovka? Nemusíte hneď prepadať panike. Skôr ako navštívite najbližší servis môžete tento problém skúsiť vyriešiť doma. 

Či vás už trápi čierna obrazovka na notebooku ACER alebo sa vám zobrazí po zapnutí notebooku čierna obrazovka HP môžete to vyriešiť rôznymi spôsobmi.

 

Čierna obrazovka

Príčin problémov s čiernou obrazovkou môže byť niekoľko. Ak vás trápi čierna obrazovka PC môže byť problém  s pripojením monitora. Problém môže byť ale aj v ovládači grafického adaptéra alebo s aktualizáciami, ktoré ste naposledy vykonali.


 

Čierna obrazovka PC

Zistiť či máte problém s prepojením monitora vám zaberie chvíľu času. Ak sa zobrazí čierna obrazovka po zapnutí PC skontrolujte pripojenia monitora. Skontrolujte či je monitor zapojený do siete a či je zapnutý.

Odpojte kábel od monitora aj počítača a znova ho pripojte. Skontrolujte, či sa na čiernej obrazovke zobrazí kurzor myši.

Pokúste sa pomocou klávesovej skratky znížiť alebo zvýšiť jas obrazovky.

 

Čierna obrazovka notebook / PC

Ak máte počítač s monitorom dobre prepojený je potrebné hľadať chybu inde. Ak sa zobrazí čierna obrazovka Windows 10 ešte pred prihlásením do systému skúste kliknúť na klávesy CapsLock alebo NumLock. Ak sa vám rozsvieti príslušný indikátor postupujte nasledovne

  • Ak máte klávesnicu pripojenú stlačte klávesy Windows + Ctrl + Shift + B. Týmto spôsobom by ste mali prebudiť obrazovku.
  • Ak používate notebook alebo tablet v priebehu dvoch sekúnd stlačte tri krát súčasne tlačítka na pridanie a ubratie hlasitosti. Ak začujete pípnutie a uvidíte blikajúcu obrazovku bude to značiť, že sa Windows snaží obrazovku obnoviť.
  • Pokiaľ máte istotu, že Windows reaguje ale stále je čierna obrazovka Win 10 môžete skúsiť stlačiť kláves Windows + p. Spustíte tým funkciu „premietať“. Kliknutím na „Enter“ výber potvrdíte. Keďže je ale obrazovka čierna neviete čo potvrdíte. Ak tento postup pár krát zopakujete mala by obrazovka naskočiť.
  • Čierna obrazovka na notebooku môže byť spôsobená aj antivírusovým programom. Či je príčinou práve tento program zistíte ak ho odinštalujete. Keďže je ale obrazovka čierna je potrebné aby ste sa do Windowsu prihlásili v núdzovom režime.
  • Problémy môžu spôsobovať aj programy, ktoré sa automaticky spúšťajú pri štarte a bežia v pozadí. Čisté spustenie Windowsu by vám mohlo pomôcť vyriešiť to. Čisté spustenie spustí minimálny počet ovládačov a aplikácií ktoré by problém s čiernou obrazovkou nemali spôsobovať.

 

Čierna obrazovka po prihlásení

Ak sa Windows čierna obrazovka objavila až po prihlásení sa, alebo sa objavila tesne pred prihlásením môžete skúsiť niektoré z vyššie spomínaných akcií alebo otvoriť Správcu úloh, kde môžete reštartovať počítač, alebo reštartovať program Windows prieskumník.

Na spustenie správcu úloh stlačte klávesy Ctrl + Alt + Delete (alebo Ctrl + Shift + Esc) a kliknite na „Správca úloh“. Tu vyberte položku „Procesy“ a nájdite „Windows prieskumník“. Kliknite naň pravým tlačidlom myši a kliknite v ponuke na „Reštartovať“.

Ak sa vám podarí spustiť Správcu úloh môžete tiež reštartovať celý počítač.

 

Windows 10 čierna obrazovka

Inštalácia Windows 10 čierna obrazovka“ – ak sa vám problém s obrazovkou objavil po inštalácii aktualizácii Windows 10 môže byť problém v nich, konkrétne v grafickom adaptéri. Ak PC pred aktualizáciou fungoval môžete sa k staršej verzii tohto adaptéra vrátiť.

Prihláste sa do Windowsu v núdzovom režime a do panela úloh napíšte „Správca zariadení“. Vyberte položku „Grafické adaptéry“, otvorte ju a kliknite na „Vlastnosti“. V časti „Ovládač“ kliknite na položku „Vrátiť zmeny ovládača“ a potvrďte to. Teraz notebook vypnite a znova zapnite.

Notebook čierna obrazovka s kurzorom – podržte dlhšie tlačidlo vypnutia na notebooku. Následne ho normálne zapnite. Ak sa vám zobrazila na Windows 10 čierna obrazovka s kurzorom môže byť problém aj v zastaraných či nefunkčných ovládačoch. Môžete to napraviť cez „Správcu úloh“ v časti „Grafický adaptér“.

Čierna obrazovka na mobile – v podstate je jedno či je čierna obrazovka iPhone alebo Androide postupujte rovnako. Často pomôže ak mobil reštartujete. Ak to nejde skúste z neho vybrať batériu (staršie modely) a po chvíli ju vložte späť. Problém môže byť aj v tom, že je telefón úplne vybití, pokúste sa ho nabiť.

Notebook čierna obrazovkačierna obrazovka notebooku Lenovo alebo akéhokoľvek iného typu notebooku môžete vyriešiť aj tzv „tvrdým reštartom“. Vypnite notebook, vyberte z neho batériu, odpojte všetko čo máte k nemu pripojené. Po chvíli vložte batériu a notebook zapnite.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni