Ako zrušiť účet na Facebooku? NÁVOD

22.3.2023 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Sociálne siete sú dnes všade. Ak si chcete od nich oddýchnuť poradíme vám ako zrušiť účet na jednej z nich. Zrušiť účet na Facebooku nie je náročné a ani ťažké. Stačí len vedieť či ho chcete zrušiť natrvalo alebo dočasne.

Na Facebooku má účet asi každý. Nie každý je ale s touto sociálnou sieťou spokojný. Ak ste jedným z nich aj vy a rozmýšľate ako zo siete odísť a ako zrušiť účet na Facebooku poradíme vám. Zrušenie facebookového účtu nie je ťažké a dokonca máte na výber. Zrušenie Facebooku bez messengeru (budete môcť komunikovať cez Messenger) alebo zrušenie facebooku úplne. Je len na vašom rozhodnutí či chcete zrušiť facebook účet natrvalo alebo dočasne.

 

Ako zrušiť Facebook

Chcete vedieť ako zrušiť účet na FB? Účet môžete zrušiť natrvalo alebo ho len dočasne deaktivovať. Dočasná deaktivácia vám umožní vrátiť sa na sociálnu sieť neskôr. Ak ale zrušenie facebookovej stránky bude nastálo už sa k nej nemôžete vrátiť.

Ak už viete prečo zrušiť účet na Facebooku môžete tak urobiť kedykoľvek. Dôležité ale je aby ste si rozmysleli čo chcete účet len deaktivovať alebo zrušiť. Dobré je aj vedieť ako zrušiť účet na Facebooku zomrelému.


 

Ako zrušiť Facebook navždy

Prejdite do svojho profilu FB a kliknite na profilovú fotku. Z ponuky vyberte „Nastavenia a súkromie“ a vyberte „Nastavenia“. Následne kliknite na „Súkromie“ a prejdite do „Vaše informácie na Facebooku“. Úplne dole prejdite do sekcie „Deaktivácia a odstránenie účtu“. Ak chcete odstrániť účet na facebooku kliknite na „Odstrániť – Pokračovať v odstraňovaní účtu – Odstrániť účet“. Posledným krokom je zadanie hesla a kliknutie na „Pokračovať.

Ako zrušiť FB profil na sociálnej sieti už viete. Ak si to ale v priebehu 30 dní rozmyslíte môžete obnoviť zrušený Facebook. Stačí sa len prihlásiť na svoj účtu a kliknúť na „Zrušiť odstránenie“.

Zrušiť účet na FB nie je ťažké. Vymazaním účtu natrvalo dôjde aj k zrušeniu Messengeru.

Zrušiť účet na FB môžete aj prostredníctvom Centra účtov. V profile prejdite do „Nastavenia a súkromie – Nastavenia“. Vľavo kliknite na položku „Centrum účtov – Osobné údaje – Nastavenia účtu“. Z ponuky vyberte „Vlastníctvo a ovládanie účtu“ a nájdite položku „Deaktivácia a odstránenie účtu“. Ďalej už postupujte ako je písané vyššie.

 

Deaktivácia Facebooku

Vymazanie účtu nastálo je dobrý spôsob ako zrušiť starý účet na Facebooku. Ak si ale chcete dať od sociálnych sietí len kratšiu pauzu môžete si účet deaktivovať na istý čas. Postup je rovnaký ako keď si chcete zrušiť účet na FB ale miesto „Odstrániť“ kliknite na „Deaktivovať účet“ a následne pokračujte podľa pokynov.

Dočasná deaktivácia Facebooku má niekoľko výhod.  Môžete ho kedykoľvek znova aktivovať a zároveň počas deaktivácie zostávate v spojení s priateľmi prostredníctvom Messengeru. Ide o výborný spôsob ak chcete vedieť ako zrušiť Facebook a zachovať Messenger.

Skôr ako sa rozhodnete zrušiť profil na Facebooku mali by ste si zálohovať dáta z profilu.

 

Ako zrušiť Facebook v mobile

Zrušiť FB na mobile je rovnako jednoduché ako na počítači. Postupujte rovnako a svoj účet môžete zrušiť natrvalo alebo ho len deaktivovať.

Ako odstrániť facebook je jedna vec. Ak ale chcete len zrušiť príbeh na Facebooku alebo chcete len zrušiť like na Facebooku ide o podstatne jednoduchšie úkony. Pri zrušení príbehu len kliknite na váš príbeh, vyberte čo chcete odstrániť a kliknite vpravo hore (na tri bodky). Z ponuky vyberte položku „Odstrániť“. Takto môžete odstrániť fotky a videá, ktoré na svojom účte nechcete mať, alebo ste ich omylom zverejnili.

Ako zrušiť prepojenie Instagramu s Facebookom? – prejdite na FB do „Nastavenia a súkromie - Nastavenia“. Kliknite na „Prepojené účty“ a na Instagram. Teraz stačí ak zrušíte prepojenie účtu.

Na Facebooku vo svojom profile môžete tiež zrušiť upozornenia na Facebooku, zrušiť sledovanie na Facebooku alebo si nastaviť zrušenie Facebooku po smrti.

Chcete zrušiť Facebook a nechať Messenger alebo potrebujete vedieť ako zrušiť facebookový účet? Všetko sa dá, potrebujete len vedieť kde v profile sa dá odstrániť facebook účet.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni