Ako zmenšiť veľkosť fotky alebo obrázku?

21.4.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ako najlepšie zmenšiť fotku? Zmenšiť veľkosť fotky či obrázku môžete niekoľkými spôsobmi. Zmenšiť fotku v programe, zmenšiť obrázok online alebo aj prostredníctvom nástrojov a programov, ktoré sú súčasťou operačného systému.

Chcete poslať mailom pár fotiek alebo obrázkov, ale nakoniec zistíte, že fotky sú veľké a nedajú sa vložiť do jedného mailu? Zmenšiť veľkosť fotky je jediný spôsob ako poslať viac fotiek v jednom maily. Zmenšenie obrázkov môžete urobiť viacerými spôsobmi. Dajte si ale pozor, zmenšenie fotky môže ubrať z jej kvality. Ako zmenšiť veľkosť fotky v PC?

 

Ako zmenšiť veľkosť fotky

Zmenšiť obrázok alebo fotku môžete prostredníctvom rôznych programov, online alebo aj použitím programov, ktoré už máte v počítači.

 


Zmenšenie fotiek online

Pokiaľ nepotrebujete znížiť veľkosť fotky často postačíte si s webstránkami, ktoré vám umožnia. Na internete ich nájdete dosť veľa. Niektoré vám umožnia aj zmenšiť fotky hromadne online.

Pri zmenšení veľkosti obrázku online dochádza zároveň aj k znižovaniu kvalitu obrázku. Čím je obrázok menší tým horšia je kvalita. Ak budete chcieť takto zmenšenú fotku znova zväčšiť bude v horšej kvalite a môže byť rozmazaná.

Zmenšenie fotiek online ide rýchlo a celkom jednoducho. Nájdite si na internete stránku a nahrajte fotky, ktorá chcete upraviť. Následne vyberte veľkosť zmenšenia, potvrďte to a po chvíli je hotovo. Zmenšené obrázky stačí už len stiahnuť.

 

Program na zmenšenie fotiek

Programov na zmenšenie veľkosti fotiek je niekoľko. Práve tie vám umožnia zmenšiť fotku a zachovať kvalitu. Niektoré z nich vám umožnia hromadne zmenšiť fotky. Hromadné zmenšenie fotiek vo Photoshope je asi najbežnejšie riešenie. Tento program si ale môžete zadarmo len vyskúšať.

Ďalším dobrým programom na zmenšenie veľkosti obrázkov je aj GIMP. Tento program si môžete stiahnuť zadarmo. Okrem zmenšenie veľkosti môžete aj zmenšiť rozmery fotky.

 Či už chcete zmeniť veľkosť jednej fotky alebo viacerých mali by ste brať ohľad na zachovanie kvality. Tieto programy a aj mnoho ďalších vám to umožní. Zmenšením pixelov zmenšíte aj veľkosti obrázkov.

Použitie programov je veľmi jednoduché. Stačí si fotku otvoriť v konkrétnom programe a už ju len zmenšiť. Zmenšenie fotografií môžete vykonať vzhľadom na percentá (fotka sa zmenší o XY percent) alebo ohľadom pixelov. Dobré je aby ste pri zmenšovaní zachovali pomer strán.

 

Zmenšenie fotiek Windows 10

Ako zmenšiť fotku v PC bez sťahovanie programov? V počítačoch s operačným programom Windows máte pár nástrojov, s ktorými môžete jednoducho upravovať obrázky a fotky. Jedným z týchto programov je aj Skicár, v ktorom môžete aj zmenšiť pixely na fotke.

Otvorte fotku alebo obrázok v tomto programe a v hornej lište nájdite možnosť „Zmeniť veľkosť“. Zmenšiť veľkosť fotografie môžete v percentách alebo pixloch.

Zmenšiť fotku vo Windows 10 môžete aj prostredníctvom Wordu. Ak máte v počítači balík kancelárskych programov Microsoft Office a obrázky potrebujete vložiť do dokumentu nepotrebujete žiadny ďalší program. Jednoducho vložte do dokumentu obrázok a následne ho v položke „Formát“ môžete upravovať. Môžete zmenšiť veľkosť obrázku, zmenšiť rozmery fotky, umiestniť ho na konkrétne miesto, orámovať ho atď.

 

Ako zmenšiť veľkosť fotky v telefóne

Väčšinu fotiek na sociálne siete umiestňujeme priamo z mobilného telefónu hneď ako ich urobíme. Problém môže nastať keď sú príliš veľké. Sociálne siete totižto vyžadujú dodržanie maximálnej veľkosti fotky. Ako zmenšiť fotku v telefóne? Zmeniť veľkosť obrázku môžete aj priamo v mobile. Nemusíte fotku presúvať z mobilu do počítača aby ste ju upravili.

Zmenšiť rozlíšenie fotografie môžete aj priamo v mobile. Stačí len nastaviť menšie rozlíšenie priamo vo fotoaparáte.. Fotky, ktoré budete fotiť s menším rozlíšením budú menšie.

Zmenšiť fotku v mobile môžete prostredníctvom rôznych aplikácií, ktoré nájdete na Google Play alebo v App Store. Okrem zmenšenia fotky ponúkajú tieto aplikácie aj množstvo ďalších úprav ako je orezanie, zníženie jasu, použitie filtrov a efektov.

 

Ako zmenšiť veľkosť fotky Android

V mobilných telefónoch s Androidom môžete fotky zmenšiť aj bežnými funkciami. Môžete zmenšiť horizontálny alebo vertikálny rozmer, znížiť jas alebo kontrast. Pokiaľ to nestačí siahnite po aplikáciách.

Ak v Google Play zadáte výraz „zmenšenie veľkosti fotiek“ zobrazí sa vám množstvo mobilných programov, v ktorých tento nástroj nájdete.

 

Ako zmenšiť veľkosť fotky v iPhone

V iPhonoch nenájdete žiadny program na zmenšenie obrázkov (fotiek). V tomto prípade vám s týmto problémom pomôže len aplikácia na zmenšenie fotiek, ktorú nájdete na App Store.

Zmenšiť fotku na Instagram už nebude problém. Ak viete aké rozmery má fotka mať môžete bez najmenších problémov zmenšiť fotku na Facebook či inú sociálnu sieť priamo v mobile.

Či sa už rozhodnete zmenšiť veľkosť fotiek online alebo na zmenšenie fotiek použijete program dá sa to. Zmenšenie kvality fotiek nie je jediný spôsob ako zmenšiť veľkosť fotky. Niekedy stačí zmeniť rozmer a máte to.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni