Ako zmeniť veľkosť obrázku či fotky? NÁVOD

18.4.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Potrebujete zmeniť veľkosť fotky? Alebo skôr zmeniť jej rozlíšenie? Poradíme vám ako zmeniť veľkosť obrázku zo zachovaním kvality. Fotky a obrázky môžete zmenšiť a inak upraviť aj priamo v mobilnom telefóne,

Ak chcete posielať obrázky alebo fotografie mailom či prostredníctvom niektorých komunikačných aplikácií neraz natrafíte na problém s limitmi. Práve limity vám nedovolia poslať viac obrázkov naraz. Zmeniť veľkosť obrázku alebo fotky je tak nevyhnutnosťou ak nechcete posielať po 1 alebo 2 fotkách v maily. Takže ako zmeniť veľkosť fotky na poslanie e-mailom? Najlepším spôsobom je zmena rozlíšenia fotky alebo zmena rozlíšenia obrázku. Veľkosť sa tak zmenší a vy môžete poslať naraz viac fotografií.

 

Úprava veľkosti fotky

Zmeniť veľkosť fotky môžete rôznymi spôsobmi. Existujú na to rôzne webové stránky, na ktorých môžete zmeniť veľkosť fotky online, alebo na to môžete využiť programy a aplikácie, ktoré máte, alebo si ich stiahnete do počítača.

Na zmenu veľkosti fotografie sa najčastejšie používajú programy, ktoré si môžete stiahnuť do počítača. Photoshop na zmenu veľkosti obrázku je asi najvhodnejším softvérom aký môžete nájsť. Program zmenší veľkosť pixelov, ale kvalita fotky nijako neutrpí. Môžete si ju tak kedykoľvek zväčšiť. Photoshop si môžete zadarmo stiahnuť a používať len pár dní. Následne zaň musíte zaplatiť. Návod ako zmeniť veľkosť obrázku vo Photoshope nájdete aj na internete.


Pokiaľ hľadáte program na úpravu veľkosti obrázkov, ktorý by bol zadarmo skúste program GIMP alebo IrfanView.

Pri zmene veľkosti fotky dávajte preto pozor. Zmenšením pixelov môžete znížiť aj kvalitu fotografie. Zmenením rozlíšenia fotky strácate jej kvalitu. Pokiaľ ale má mať fotka len informatívny charakter a na jej vysokej kvalite netrváte môžete ju zmenšiť v akomkoľvek programe.

 

Zmena veľkosti obrázku online

Na internete nájdete množstvo stránok, na ktorých je možné zmeniť rozmery fotky. Môžete tak zmeniť rozlíšenie fotky online, zmeniť pixely obrázku online alebo zmeniť rozmery fotky online.

 

Ako zmeniť rozmery fotky bez programu

Ak si nechcete sťahovať žiadny program na zmenu veľkosti fotiek a ani využívať služby stránok na zmenu rozlíšenia obrázkov online môžete zmenšiť veľkosť fotky v PC. Nájdete tu pár programov, ktoré vám s tým pomôžu. Jedným z takýchto programov je aj program Skicár, ktorý by mal byť súčasťou operačného systému Windows.

Zmenu veľkosti fotky môžete uskutočniť aj v textovom editore Word. Ako zmeniť veľkosť fotky vo Worde?  Kliknite na položku „Vložiť“, teraz na „Obrázok“ a vložte do textu obrázok alebo fotku. Následne môžete v časti „Formát“ kliknúť na „Komprimovať obrázok“ a vybrať veľkosť fotky.

 

Zmena rozmerov fotografie

Úprava veľkosti fotografie sa nemusí týkať len pixelov ale aj jej veľkosti. V tomto prípade vám stačí fotku orezať alebo zmenšiť na požadovaný rozmer.

 

Ako zmeniť veľkosť fotky v mobile

Vedieť ako zmeniť veľkosť fotky v mobile sa vám určite zíde. Mobilné telefóny sa dnes zameriavajú aj na kvalitu fotky a preto sú takmer všetky fotografie vo vysokom rozlíšení. Zaberajú veľa miesta a je problém ich poslať napríklad mailom.

Na zmenu veľkosti fotky môžete použiť napríklad orezanie, ktoré nájdete v každom mobilnom telefóne. Úpravou jasu a kontrastu fotku zmenšíte tiež.

Kým orezaním kvalitu fotografie nemeníte horšie to je už v prípade zníženia jasu a kontrastu. Tu sa kvalita obrázku znižuje. Zmenu rozlíšenia fotografie môžete dosiahnuť aj priamo v mobile. Stačí len priamo v zariadení nastaviť menšie rozlíšenie fotoaparátu. Zmeníte tak kvalitu fotky. Problém je v tom, že ak budete chcieť tieto fotky zväčšiť budú rozmazané.

Zmenšiť veľkosť fotky v telefóne môžete aj s pomocou rôznych aplikácií. V Google Play, alebo v App Store si nájdite vhodnú aplikáciu, stiahnite si ju a pomocou nej upravujte fotky a obrázky.

Či sa už rozhodnete zmeniť veľkosť fotiek online prípadne zmeniť veľkosť obrázkov vo Photoshope berte do úvahy možnosť, že znížite kvalitu fotky. Najlepšie je ak sa vám podarí zmeniť veľkosť fotky bez straty kvality a to dokážete len vo vhodnom programe. Dobré programy na úpravu fotiek a obrázkov dokážu zmeniť veľkosť obrázku v JPG a poradia si aj s úpravou obrázku PNG či iných formátov.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni