Ako zmeniť heslo na WiFi (nastavenie WiFi)?

12.2.2020 10:32  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ako zmeniť heslo na WiFi? A prečo? – pre zvýšenie vlastnej bezpečnosti by ste vo vlastnom záujme mali meniť heslo svojej WiFi siete (alebo routeru) každé 3 až 6 mesiacov. Pokiaľ neviete ako čítajte ďalej.

Ako zmeniť heslo na WiFi? A prečo? – pre zvýšenie vlastnej bezpečnosti by ste vo vlastnom záujme mali meniť heslo svojej WiFi siete (alebo routeru) každé 3 až 6 mesiacov. Pokiaľ neviete ako čítajte ďalej.

WiFi sieť má dnes doma hádam každý kto je pripojený na internete. Pokiaľ ju užívate len vy a vaša rodina je všetko v poriadku. Ak sa ale môže na vašu WiFi sieť pripojiť ktokoľvek, kto zachytí signál už to tak v poriadku nie je. Bezpečné surfovanie na internete vám môže zabezpečiť len nastavenie hesla na Wifi.

 

Čo je WiFi?

Bezdrôtová technológia na prenos dát má názov WiFi.  Pripojenie na internet získate od poskytovateľa internetu. Vďaka tomu môžete na internete surfovať na jednom počítači. Ak je ale vo vašej domácnosti viac počítačov, mobilných telefónov či tabletov potrebujete WiFi router, ktorý zaistí prenos dát bez nutnosti pripojiť sa na „kábel“. Dbajte na jeho zabezpečenie – šifrovaním a dobrým heslom. Dnes dokáže heslo WiFi zistiť každý, trochu skúsenejší hacker. WiFi, alias Wireless Fidelity na prenos dát používa mikrovlny. Pásmo 2,4 GHz okrem WiFi využívajú aj mikrovlnky a bezdrôtové telefóny. Výhody tohto prenosu využili aj výrobcovia spotrebnej elektroniky. Dnes tak môžete svoju domácnosť vybaviť inteligentnými spotrebičmi, ktoré prostredníctvom WiFi siete a príslušnej aplikácie môžete ovládať. DVD, TV, chladnička, alebo robotický vysávač stačí ich len pripojiť na túto sieť a ovládať ich napríklad cez mobilný telefón. Preto je dôležité,  hneď ako si WiFi router zadovážite nastaviť nové heslo. Konfigurácia siete a zmena hesla na Wifi (či už máte novú, alebo „z druhej ruky“) vás oberie len o pár minút vášho času. Ak ste stratili ovládač na televízor, môžete si stiahnuť do mobilného telefónu aplikáciu diaľkový ovládač a ovládať ho prostredníctvom WiFi siete mobilom.


 

Ako zmeniť heslo na WiFi?

Aké máš heslo k WiFi-ne? Koľko krát vám už túto otázku položili vaši priatelia, či známy? Možno si to ani neuvedomujete, ale heslo od vašej siete má veľa ľudí. Nezaškodí ho preto občas zmeniť.  Ako zmeniť heslo k WiFi ? Stačí sa dostať do routeru a v podstate zmeniť jeho heslo. Teraz vás isto trápi otázka ako zmeniť heslo na router. Ide to celkom jednoducho. Nie je to tak ťažké ako sa zdá Zmena WiFi hesla postup: V prvom rade sa musíte na WiFi pripojiť cez kábel, alebo WiFi. Teraz vyhľadajte administrátorské rozhranie.  pripojíte cez IP adresu  192.168.0.1, alebo 192.168.1.1 (IP adresu routra nájdete aj na štítku, ktorý je na jeho spodnej strane), ktorú zadáte do internetového prehliadača. Otvorte ju vo svojom počítači. Zadajte meno a heslo siete. Dostali ste sa do routru. Teraz len kliknite na políčko Wireless a následne na Wireless setting. Aby ste zmenili heslo kliknite ešte na Wireless password. Po zmene hesla všetko uložte – save a router sa reštartuje. Keď sa už dostanete do routeru  mali by ste ho aj nastaviť a zvýšiť tak svoju bezpečnosť. Nastavenie routera vám nezaberie veľa času. Téme Konfigurácia bezdrôtovej siete, alebo nastavenie siete sa venujeme nižšie. Zmeniť heslo na WiFi sieti môžete aj prostredníctvom mobilného telefónu. Nie vždy ale zmena hesla WiFi cez mobil pôjde. Dôležité je, aby v nastavení routeru bolo pripojenie do administrácie cez WiFi sieť povolené. Ak nie musíte sa pripojiť k routeru káblom.

 

Ako zmeniť heslo na WiFi T-com?

Podobne ako je písané vyššie – musíte sa dostať do administrátorského rozhrania. Vyplňte meno a heslo. Ak chcete zmeniť názov siete kliknite na položku SSID Name. Ak chcete zmeniť heslo kliknite na WPA Passphrase. Všetky zmeny nezabudnite uložiť. Nastavenie WiFi router Telekom je takmer pri všetkých zariadeniach rovnaké. Stačí sa tostať do administrátorského rozhrania routeru kde môžete nastaviť všetko. Na internete tiež nájdete podrobné návody nastavenia v závislosti od konkrétneho typu routera.

 

Ako zmeniť heslo na WiFi Orange/TP-LINK

Po pripojení routera k elektrickej sieti a počítaču zadajte do internetového prehliadača 192.168.1.1. Po otvorení stránky vyplňte meno a heslo. Hneď po potvrdení sa dostanete do administrácie routeru. Tu len stlačte tlačítko System Tools a zmeňte heslo, prípadne aj meno siete. Nezabudnite každú zmenu potvrdiť, v opačnom prípade systém nezaregistruje zmenu. V niektorých prípadoch je potrebné router reštartovať.

 

Ako zmeniť heslo na WiFi O2

Zmenu hesla WiFi O2 urobíte rovnako ako je popísané vyššie. Stačí sa len prostredníctvom rovnakej webovej adresy dostať do systému routru a previesť zmeny či upraviť nastavenia routera ktoré chcete.

 

Ako zmeniť heslo na WiFi Tenda

Jedným z najobľúbenejších routerov je router Tenda. K zmene WiFi hesla zvoľte postup, ktorý je totožný s predchádzajúcimi návodmi. Otvorte v prehliadači administrátorské rozhranie (zadajte číslo 192.168.1.1). Otvorte stránku a vyplňte názov siete (SSID) a heslo. Následne postupujte ďalej na Wirelerr security a zmeňte heslo. Ak ste si zmenili heslo je potrebné zmeny urobiť aj vo všetkých zariadeniach, ktoré sú pripojené na sieť. Ako nastaviť WiFi na PC? Celkom jednoducho. V počítači vyberte položku Sieť, alebo kliknite na ikonku WiFi siete. Zobrazí sa vám zoznam sietí, ktoré sú v dosahu. Vyberte svoji WiFi sieť a kliknite na položku Pripojiť. Následne zadajte heslo (nové heslo) a máte to.

 

Zmena WiFi hesla cez mobil

Zmeniť heslo na WiFi sieti môžete aj prostredníctvom mobilného telefónu. Nie vždy ale zmena hesla WiFi cez mobil pôjde. Dôležité je, aby v nastavení routeru bolo pripojenie do administrácie cez WiFi sieť povolené. Ak nie musíte sa pripojiť k routeru káblom. Ak nastavenie routera povoľuje prihlásiť sa pomocou WiFi siete a vám to aj napriek tomu z mobilného telefónu nejde nemusíte to vzdávať. Stiahnite si aplikáciu, ktorá vám zmeny v nastavení routera povolí, napr IP Tools: WiFi Scanner (android). Po zmene hesla alebo názvu siete nezabudnite na nastavenie WiFi v mobile.

 

Ako nastaviť heslo na WiFi?

WiFi je v súčasnosti bežnou výbavou väčšiny domácností. Je dobré si túto súkromnú sieť chrániť dobrým a silným heslom. V žiadnom prípade nie je bezpečné nechať sieť voľne dostupnú pre kohokoľvek, kto sa dostane do jej dosahu. K informáciám, ktoré posielate prostredníctvom mikrovĺn do WiFi routeru môže ktokoľvek prísť. Ako nastaviť heslo na WiFi? Nepotrebujete na to žiadne odborné znalosti. WiFi router je malá čierna skrinka, ak niekto využíva pripojenie na internet cez vašu sieť nedozviete sa to. Chrániť svoje súkromie a zvýšiť tak vlastné bezpečie môžete pomocou WiFi password, čiže WiFi hesla. Ak si kúpite nový router heslo je na ňom nastavené – továrenské heslo. Je dobré ho čo najskôr zmeniť. Všetky potrebné údaje ako IP adresa, názov siete a heslo routera nájdete na štítku. Počítač pripojte káblom k routeru a do internetového prehliadača zadajte  192.168.0.1, alebo 192.168.1.1. Vyplňte políčka s menom a heslom ( nájdete ich na každom routeri. Či už chcete zmeniť nastavenie routera Asus, alebo hocijakého iného, prezrite si poriadne štítok, alebo manuál k routeru). Následne sa dostanete do routeru, kde v políčku Wireless (Wireless settings) môžete zadať nový názov a aj heslo siete. Nezabudnite všetky zmeny potvrdiť a kliknúť na políčko save.

 

Nastavenie WiFi routera

Zmenou hesla a názvu siete to ale nekončí. Teraz ešte potrebujete konfigurovať WiFi sieť. Konfiguracia WiFi routeru zvýši vašu bezpečnosť. Všetko čo potrebujete nájdete v kolónke Wireless (Wireless setting – nastavenie siete). Najprv si vyberte či chcete mať statickú, alebo dynamickú IP adresu. Vyberte vhodný kanál, nastavte SID a zvoľte región. V políčku DHCP settings si môžete nastaviť parametre DHCP servera. Správne DHCP nastavenie je praktické riešenie – konfigurácia siete a tohto servera lokálne počítače môžu získať IP adresy automaticky. Šifrovanie dát dosiahnete nastavením šifrovacích kľúčov. V políčku Wireless settings zvoľte možnosť WPA2-SK – je to najlepšia úroveň zabezpečenia v súčasnosti. Ak  má váš router len možnosť šifrovania metódou WEP zadovážte si radšej iný – novší.

[wp-faq-schema accordion=1] 
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni