Ako zmeniť heslo na FB (zabudnuté heslo)?

31.3.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Zmeniť heslo na Facebooku nie je žiadna veda. Môžete tak urobiť priamo zo svojho účtu, alebo heslo resetovať. Dôležité ale je, aby bol účet prepojený s vašim mailom alebo telefónnym číslom. Ak chcete vedieť ako na to čítajte.

Zabudnuté heslá sú problémom, ktorý sa dotýka všetkých. Ak si v prehliadači ukladáte heslá a prihlasovanie do sociálnych sietí, hier, na mailový účet či rôznych programov je automatické nie je dôvod si heslo pamätať. Čo ale v prípade keď potrebujete vedieť ako zmeniť heslo, alebo sa prihlasujete na svoj účet z iného zariadenia, ktoré si nepamätá vaše údaje?

Dobré je tiež vedieť ako si zmeniť heslo na FB. Možno aj vo svojom okolí poznáte niekoho kto mal problém dostať sa na svoj Facebook s pôvodným heslom. „Niekto mi zmenil heslo na Facebooku“ – ak sa vám nepodarí prihlásiť na svoj účet možno sa niekto dostal aj na váš FB a zmenil vám heslo.

 

Ako na zabudnuté heslo na FB?

Keď ste si už založili účet na Facebooku asi naň budete chodiť. Pokiaľ sa prihlasujete stále zo svojho počítača je všetko v poriadku. Ak sa ale potrebujete prihlásiť z iného počítača môže nastať problém. Ako zistiť heslo na FB?


Zabudnuté heslo na FB môžete nájsť v mobilnom telefóne, ak z neho chodíte na Facebook. Stačí len dostať sa na svoj účet kde otvoríte nastavenia a kliknete na heslo.

Pokiaľ sa nemôžete dostať k svojmu účtu vôbec môžete požiadať o nové heslo. Stačí len kliknúť na položku „Zabudol som heslo“ a na mail, ktorý ste uviedli pri zakladaní účtu vám príde link cez ktorý sa môžete do svojho účtu dostať. Takto ale vykonáte len zmenu hesla na FB, s ktorým sa odteraz môžete prihlasovať na svoj účet.

Heslá máte uložené aj v počítači, konkrétne v prehliadači cez ktorý na FB chodíte. Ak používate Google Chrome stačí kliknúť na „tri bodky“ a dostať sa do „Nastavenia“. Zobrazte rozšírené nastavenia a kliknite na „Spravovať uložené heslá“. Tu by ste mali nájsť heslo k svojmu účtu na FB. Rovnako ho môžete nájsť aj v mobilnom telefóne v Google Chrome.

Na vyhľadávanie hesiel môžete použiť aj program na heslá, ktorý prehľadá celý váš počítač a prehľadne zobrazí všetky heslá, ktoré ste niekedy v pc použili. Program Facebook Password Decryptor je na hľadanie hesla na FB priam stvorený.

 

Ako zmeniť heslo na Facebook?

Zmena hesla na FB môže mať viacero dôvodov.

  • podozrenie, že niekto pozná vaše heslo a chodí na váš účet
  • prevencia pred útokmi hackerov (pravidelná zmena hesla môže znížiť riziko, že sa niekto dostane na váš účet)
  • dali ste niekomu svoje heslo a teraz ho chcete zmeniť.

Dôvodov môže byť samozrejme viac. Najlepšie je zmeniť heslo priamo v účte. Ak neviete kde zmeniť heslo na FB stačí kliknúť na šípku (vpravo hore), vybrať si „Nastavenie a súkromie“ a následne kliknúť na „Nastavenie“. V ďalšom okienku kliknite na „Zabezpečenie a prihlásenie“ a môžete zmeniť heslo. Potrebujete ale poznať svoje staré heslo, to zadáte do jedného políčka a do druhého zadáte nové heslo. Rovnakým spôsobom môžete zmeniť FB heslo na mobile.

Ak sa na svoj FB nedostanete môžete heslo resetovať (Reset password facebook). Požiadate o zmenu (obnovu) hesla. Link vám príde na mailovú adresu. Stačí naň len kliknúť a zmeniť si heslo. Hneď ako ho zmeníte môžete sa prihlásiť na FB.

Keď už viete ako zmeniť heslo na Facebooku isto vás zaujme aj užitočná funkcia „jednorazové heslo na Facebook“. Jednorazové heslo je dobré použiť ak sa na FB prihlasujete z verejnej siete v reštaurácii alebo z cudzieho počítača a obávate sa, že by niekto mohol zistiť vaše heslo.

Jednorazové heslo získate ak odošlete sms správu na číslo, ktoré nájdete v tomto zozname pri svojej krajine. Následne vám príde sms – ka alebo mail (v závislosti od toho čo ste prepojili so svojim FB účtom) so 6 miestnym kódom. Tento kód slúži ako dočasné heslo na váš účet a môžete ho použiť len raz. 

 

Ako zmeniť heslo na Messengeri?

Ak ste si stiahli do mobilu app Messenger, ktorá nie je prepojená s vašim FB účtom stačí požiadať o nové heslo. Problém nastane keď zmeníte telefón. Aplikácia je viazaná na mobilný telefón. Pokiaľ chcete mať stále svoj Messenger aj napriek zmene telefónu je lepšie urobiť si na FB účet.

Či už chcete zistiť alebo zmeniť heslo na Facebooku j dobré aby ste mali pri prihlasovaní na FB udávali aktuálne údaje (mail, telefónne číslo). Ak ste zmenili tel. číslo, alebo používate iný mail mali by ste túto zmenu zaznamenať aj vo svojich prihlasovacích údajoch vo Facebooku. Nikdy neviete, kedy sa nebudete môcť dostať na facebook a budete potrebovať zmeniť heslo.

[wp-faq-schema accordion=1]
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni