Ako zistiť vlastníka pozemku online a zadarmo?

23.2.2023 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Potrebujete zistiť meno vlastníka pozemku alebo chcete vedieť ako nájsť majiteľa nehnuteľnosti? Nemusíte chodiť na kataster, nájsť majiteľa pozemku či parcely môžete aj pomocou webových stránok online a zadarmo.

Ako nájsť majiteľa nehnuteľnosti? Ak sa aj vy zamýšľate nad touto otázkou určite vás napadol kataster nehnuteľností. Tu môžete nájsť majiteľa pozemku, vlastníka parcely ale nájdete tu aj pozemky bez vlastníka. Dostanete sa aj k výpisom listov vlastníctva a ďalším informáciám.

 

Ako zistiť majiteľa pozemku

Chcete prikúpiť susednú parcelu ale nepoznáte majiteľa pozemku? Zistiť si ho môžete na Katastrálnom úrade. Nemusíte nikam chodiť. Vyhľadať majiteľa pozemku môžete na dvoch portáloch.

ESKN – Portál elektronických služieb katastra nehnuteľností (ESKN) je pomerne nový, vznikol v minulom roku. Oproti predchádzajúcej verzii obsahuje veľa noviniek a vylepšení. Nájsť majiteľa parcely je len jedna vec, ktorú tu môžete urobiť. Môžete aj vyhľadať pozemok podľa vlastníka, vyhľadať údaje podľa listu vlastníctva, nájsť vlastníka domu a pozemku, podávať návrh na vklad, oprava chýb, zmenu vlastníka pozemku alebo získať výpis z listu vlastníctva.


Pozemok bez majiteľa v našej krajine nenájdete. Každý kúsok má svojho majiteľa. Aj keď zoznam pozemkov bez majiteľa je a pri hľadaní majiteľa pozemku môžete na takýto zápis natrafiť jedno je isté. Vlastník pozemku existuje, ale existuje viacero dôvodom, prečo nie je uvedený v katastri. Ak okrem mena a priezviska majiteľa nemá kataster žiadne iné údaje ide o pozemok s nejasným majiteľom. Môže ísť aj o zabudnuté pozemky, ktoré neprešli dedičným konaním a pod.

Našli ste pozemky bez majiteľa, ako postupovať ak o ne máte záujem. Najlepšie urobíte ak sa budete informovať o ďalšom postupe na katastri nehnuteľnosti osobne. Tam vám poradia ako získať pozemok neznámeho vlastníka.

 

Vlastník pozemku mapa

Ďalší spôsob ako vyhľadať majiteľa pozemku je použitie mapy. ZBGIS alebo základná databáza údajov pre geografický informačný systém. Ide o výborný spôsob ak chcete zistiť majiteľa parcely bez toho aby ste vedeli ako sa volá. V mape si nájdete parcelu, ktorá vás zaujíma a hneď získate podrobnejšie informácie o majiteľovi.

Táto aplikácia je optimalizovaná aj pre mobilné telefóny a tablety. Na základe aktuálnej polohy môžete zistiť majiteľa pozemku, číslo parcely, súpisné číslo či druh pozemku. Túto aplikáciu si do mobilu inštalovať nemusíte. Stačí sa len na ňu v prehliadači dostať a môžete hneď zistiť majiteľa pozemku, nájsť vlastníka nehnuteľnosti alebo nájsť vlastný pozemok.

Získať informácie o majiteľovi pozemku je pomerne jednoduché ak viete kde hľadať. Zároveň môžete zistiť adresu majiteľa pozemku. Nemusíte tak rozmýšľať ako zistiť kontakt na majiteľa pozemku.

V programoch, ktoré sme vám predstavili môžete katastrálne mapy majiteľov pozemkov, nájsť majiteľa v katastri alebo vyhľadať parcelu podľa vlastníka. Aby ste mohli vyhľadať pozemky podľa vlastníka musíte poznať meno majiteľa parcely.

Kataster nehnuteľností eviduje aj pozemky bez majiteľa. Pokiaľ o ne máte záujem alebo máte doklady, ktoré by zdokladovali, že ste majiteľ obráťte sa na úrad kde vám povedia čo a ako. Pokiaľ ale len chcete nájsť pozemok podľa majiteľa, alebo chcete zistiť majiteľa pozemku nemusíte navštevovať osobne kataster. Hľadanie majiteľov pozemkov či nehnuteľností sa vám zíde aj v prípade, keď nehnuteľnosť kupujete.  Môžete si tak zistiť majiteľa budovy či zistiť majiteľa bytu a vyhnúť sa prípadným problémom. Neraz sa totižto stalo, že podvodníci predávali byt alebo nehnuteľnosť, ktorá im nepatrila.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2539

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni