Ako zistiť PRODUCT KEY WINDOWS?

5.12.2020 12:33  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ako zistiť Product Key Windows? Pri inštalácii Windowsu budete potrebovať licenčný kľúč. Ak ste ho stratili existuje niekoľko spôsobov ako ho znovu získať.

Product Key, licenčný kľuč alebo aktivačný kľúč – viaceré pomenovania pre jeden kód, ktorým aktivujete Windows. Každý, kto používa tento operačný systém s ním už prišiel do styku. Môže sa ale stať, že budete potrebovať Product Key aj neskôr. Hlavne ak budete chcieť Windows odinštalovať a znova nainštalovať. V tomto prípade nemusíte strácať hlavu, existuje pár spôsobov ako sa k nemu dostať.

Či už hľadáte, alebo rozmýšľate nad tým ako zistiť Key Windows 10, alebo ako zistiť licenčné číslo Windows 10, 8, alebo 7 hľadáte Product Key.  Kód, ktorý potvrdzuje, že ste si Windows zakúpili a používate ho legálne. Tieto kódy ne sú len doménou Windowsu. Kódy od vás bude vyžadovať aj spustenie napr. Microsoft Officeantivírusových programov alebo hier.

 

Ako zistiť Product Key Windows 10?

Aktivačný kľúč Windows  je 25 miestny kód, ktorý sa skladá z písmen a číslic. V podstate ide o identifikátor, ktorým sa overí či máte Windows legálny a teda zakúpený, alebo používate jeho kópiu. Slúži na potvrdenie toho, že operačný systém je použitý len v jednom počítači. Zabráni sa tak nelegálnemu šíreniu tohto operačného systému. Bez tohto kľúča Windows neaktivujte a nemôžete ho používať.


Ak práve hľadáte aktivačný kód Windows 10 budete mat asi menší problém.  Tento systém sa aktivuje digitálnou licenciou, ktorá si licenčný kľúč nevyžaduje. Môžete ho ale získať. Stačí sa poobzerať vo svojich e-mailoch, kde vám určite prišiel potvrdzujúci mail aj s Windows 10 Product Key. Pokiaľ ste program kupovali môžete ho nájsť v balení, Bude napísaný na štítku. Samotný kód je prekrytí vrstvou, ktorú treba zotrieť (podobné ako pri stieracích žreboch).

Ak ste si licenciu kupovali v Microsoft Store nájdete tu kópiu kódu. Stačí sa len prihlásiť do svojho účtu, pozrieť stiahnuté súbory – Product Key Subscription. Následne v karte „digitálny obsah“ nájdete svoje nákupy aj s Windows 10 produktovým kľúčom.

Ak ste si zakúpili počítač s už inštalovaním systémom Microsoft Windows určite rozmýšľate ako zistiť sériové číslo  Windows 10. Stiahnite si aplikácie, ktoré prehľadajú váš počítač a potrebný Windows 10 kľúč nájdu. Je dôležité aby ste zistili aký je váš licenčný kľúč ešte skôr než systém odinštalujete.

 

Ako zistiť Product Key Windows 7?

Na rozdiel od Windows 10 sa pri aktivácii Windows 7 a aj Windows 8.1 kód Product Key potrebuje. Nájdete ho v potvrdzovacom e-maile prípadne v balení kúpeného Windowsu (napísaný na karte alebo štítku, ktorý sa nachádza v balení).

Nakoľko ale väčšina z nás po čase všetko vyhadzuje, ako obaly z elektroniky, papiere a neviete ani nájsť potvrdzovací mail môžete kontaktovať výrobcu, ktorý vám rád poradí.

Na zistenie Product Key Windows 7 môžete použiť aj programy, ktoré zistia licenčné kódy. Zadarmo si môžete stiahnuť program Nirsoft.net alebo softvér od RLJ Software.  Programy nemusíte inštalovať, stačí ich rozbaliť zo ZIP – u.

 Tieto programy nájdu aj Product Key Windows 8, Windows 2000, Windows Vista a ďalších. Takže ak neviete ako zistiť Product Key nie len Windows 10 tieto aplikácie vám s tým pomôžu a nájdu kód aj pre ostatné verzie tohto operačného systému.

Programy na vyhľadávanie kľúča môžu nájsť v počítači všetky licenčné kľúče, sériové čísla a kódy, ktoré ste v minulosti použili. Môžete tak zistiť nie len Windows key, ale aj  licenčný kód k hre alebo niektorému programu. 
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni