Ako zistiť majiteľa domény? Jednoduchý NÁVOD!

3.2.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Chcete vedieť kto je vlastníkom konkrétnej webovej stránky? Majiteľ domény nie je neznáma osoba a komu konkrétna stránka patrí môžete zistiť celkom rýchlo a jednoducho. Stačí len vedie, na ktorých stránkach tieto informácie hľadať.

Potrebujete zistiť majiteľa domény ale neviete ako? Majiteľ domény je v podstate vlastník webovej stránky. Aj keď v podstate nejde o majiteľa ako ho poznáme, ale skôr o prenajímateľa môžete zistiť majiteľa domény pomerne jednoducho. Vedieť ako zistiť vlastníka domény príde vhod ak chcete zmeniť majiteľa domény a kúpiť ju napríklad vy, alebo niekto z vašich klientov.

Majiteľ domény - vlastník či prenajímateľ?

Doména alebo doménové meno je adresa stránky, ktorá smeruje na miesto v serveri, kde vy (majiteľ domény) máte uložené dáta, ktoré sa užívateľom internetu zobrazujú ako webová stránka. Ak sa rozhodnete zistiť kto je vlastník domény zisťujete len to, kto je prenajímateľom tohto miesta.

Ako zistím majiteľa webovej stránky? Ak aj vás trápi tento problém v podstate potrebujete nájsť majiteľa domény, teda otázky by bola správne „ako zistím vlastníka domény?“

 


Existujú tri úrovne domén

  • domény prvej úrovne (koncovka com., org., sk., cz., eu.,...)
  • domény druhej úrovne (webové stránky, ktoré prezeráte napr. downloadwik.com)
  • domény tretej úrovne (napríklad blok stránky)

Ak viete ako zistiť majiteľa domény, kde tieto informácie hľadať nájdete majiteľov alebo vlastníkov webových stránok z celého sveta. Zistenie vlastníka domény môže byť užitočné nie len v prípade, že máte o danú webovú stránku záujem, ale aj ak si chcete overiť majiteľa domény, alebo zistiť históriu domény.

 

Vlastníci domén  - ako zistiť vlastníka domény

Vlastníkom domény môže byť ktokoľvek. Či už ide o fyzickú alebo právnickú osobu, môže to byť firma ale aj jednotlivec. Môžete tak zistiť nie len kto je majiteľ domény ale aj ďalšie informácie.

Ak chcete mať vlastnú doménu môžete si ju zaregistrovať. V každej krajine existujú registre domén: Slovensko SK-NIC (centrálny register sk domén) a  Česká republika CZ-NIC (centrálny register cz domén), ktoré vám umožnia registrovať doménu s konkrétnou koncovkou.

Skôr ako tak urobíte musíte si zistiť, či doména s názvom, ktorý ste si chcete zaregistrovať už náhodou neexistuje. Existujú stránky, kde rýchlo zistíte či je voľná alebo nie. Ak je voľná môžete ju zakúpiť, alebo skôr prenajať.

 

Vlastník domény sk, vlastník domény cz

Ak doména už existuje môžete vlastníka domény zistiť a skúsiť ho kontaktovať či doménu nepredá. Kto je vlastníkom domény zistíte na internete. V prehliadači vyhľadajte výraz Whois CZ alebo Whois SK. Na týchto stránkach zistíte majiteľa domény cz alebo vlastníka domény sk.

Ako zistiť vlastníka domény cz alebo majiteľa domény sk už viete. Čo ale ak potrebujete nájsť majiteľa domény eu či majiteľa domény com? Navštívte webové stránky, kde môžete majiteľov stránok s koncovkou eu zistiť (whois eu). Na stránkach Whois nájdete nie len vlastníkov domény eu, či vlastníkov domény com, ... ale aj ďalšie informácie o vlastníkovi domény: stav, od a do kedy je registrovaná, registračné údaje,...

Doména majiteľ – nájsť majiteľa domény nie je náročné. Stačí pár kliknutí a máte to. Na internete sa ale dá nájsť aj prehľad domén, ktoré konkrétna osoba (alebo spoločnosť) má. Môžete tak nájsť aj históriu vlastníkov domén.

 

Zmena vlastníka domény

Ako previesť doménu na iného majiteľa? Ak ste sa rozhodli svoju stránku dať alebo predať inej osobe stačí v prehliadači vyhľadať napríklad výraz „forpsi zmena majiteľa domény“ a podľa krokov, ktoré tu nájdete vyplniť žiadosť o zmenu držiteľa. Prevod domény na iného majiteľa tak nie je žiadny problém.

Zmenu môžete vykonať aj na iných stránkach, ktoré sa týmto zameriavajú. Žiadosť o zmenu nájdete aj na „wedos zmena majiteľa domény“.

Pokiaľ práve rozmýšľate nad kúpou webovej stránky môžete si overiť vlastníka domény.  Budete mať tak istotu, že sa rozprávate naozaj s vlastníkom domény.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni