Ako zistiť heslo na WiFi?

10.2.2020 12:48  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Zabudnuté heslo na WiFi sieť môže byť veľký problém, hlavne ak ste si zaobstarali nový mobil, či počítač. Odpoveď na otázku „ako sa pripojiť na vlastnú WiFi?“ je v tomto prípade na nezaplatenie.

Zabudnuté heslo na WiFi sieť môže byť veľký problém, hlavne ak ste si zaobstarali nový mobil, či počítač. Odpoveď na otázku „ako sa pripojiť na vlastnú WiFi?“ je v tomto prípade na nezaplatenie.

Zistiť heslo na pripojenie sa k WiFi sieti je celkom jednoduché. Stačí sa opýtať majiteľa. Problém nastane ak si ho nepamätá. Zabudnúť na vlastné WiFi password, alebo heslo k vlastnej WiFi sieti môžete aj vy osobne. Svoje zariadenia – počítače, notebooky, mobilné telefóny ste prihlásili len raz a teraz sa na ne tieto zariadenia automaticky pripoja keď je v dosahu. Nemusíte stále zadávať heslo. Niet divu, že naň zabudnete. 

 

Čo je to WiFi?

WiFi, Wifi, alebo Wi – Fi – mnoho názvov pre technológiu, ktorá umožní bezdrôtové pripojenie sa elektronických zariadení na internet všade, kde signál WiFi je. Deje sa tak vďaka mikrovlnám, ktorými sa prenášajú dáta. Rýchlosť akou prenáša dáta vaša WiFi si môžete zistiť. Stačí si len stiahnuť jednu z aplikácií ako napríklad WiFi Speed test. Mikrovlny sa vysielajú v regulačnom pásme 2,4 GHz. Oblasť, ktorú pokrýva  WiFi signál sa nazýva hotspot. Na túto sieť sa môžu pripojiť všetky zariadenia s bezdrôtovým adaptérom v blízkosti prístupového bodu -  access point. Teraz sa už nad otázkou „ako pripojiť notebook k WiFi?“ zamýšľať nemusíte.  


 

WiFi skratka

WiFi je skratka dvoch slov – Wireless Fidelity. Je odvodená od inej skratky HiFi  - High Fidelity, čo v preklade znamená vysoká vernosť. V prípade WiFi Wireless Fidelity znamená bezdrôtová vernosť. Spoločnosť Wi – Fi Alliance, ktorá je majiteľom ochrannej známky Wi – Fi ale tvrdí, že Wi – Fi nie je žiadna skratka, je to len obchodný názov pre IEEE 802.11 štandard.  

 

WiFi pripojenie

Pripojenie na WiFi sieť zvládne každý z nás. Na Wifi pripojenie ale potrebujete pár zariadení, ako modem či router . Ak túto sieť používate doma, či v práci isto tieto zariadenia máte.  

 

WiFi modem

Modem je zariadenie, ktoré prevádza analógový signál na digitálny a naopak. Prostredníctvom modemu môže počítač komunikovať cez telefónny kábel (alebo cez rozvody káblových televízií – v závislosti od poskytovateľa internetu). Na modem môžete pripojiť len jeden počítač. Ak chcete pripojiť viac počítačov či iných zariadení je dobré zadovážiť si router.  

 

WiFi router

Router, alebo smerovač je zariadenie, ktoré sa pripojí na modem. K WiFi routeru sa môže následne pripojiť viacero zariadení (počítače, tablety, mobilný telefón). Kým modem vám najčastejšie ponúkne poskytovateľ internetu router si môžete vybrať aj sami. Ak si v obchodoch porovnáte WiFi router cena jedného sa môže výrazne líšiť od ceny ďalšieho. Vyberte si router, ktorého pomer ceny a kvality sú pre vás najvhodnejšie. Pri jeho kúpe sa zamerajte hlavne na prenosovú rýchlosť, frekvenciu, zabezpečenie a pokrytie. Kvalitnejší router obsahuje aj VPN sieť, ktorá vám zaistí v internetovom svete súkromie a bezpečie. Môžete si tiež zaobstarať WiFi router na SIM kartu. Ide o zariadenie do ktorého stačí vložiť SIM kartu a okamžite získate prístup k internetu aj v miestach, kde nie je nijaká možnosť pripojiť sa naň. Stačí ak je dané miesto pokryté 4G signálom jedného z mobilných operátorov.  

 

WiFi extender

Toto zariadenie zosilňuje signál WiFi siete. Ak máte kvalitný WiFi router s dostatočným pokrytím nebudete toto zariadenie potrebovať. Pokiaľ ale máte väčší priestor (obchodné domy, firmy,...) a chcete ho signálom WiFi pokryť celý WiFi extender by ste si mali zadovážiť.  

 

Zabudnuté heslo WiFi

Možno aj vás občas napadla otázka „ako zistiť cudzie heslo na WiFi?“, hlavne ak ste si nevedeli spomenúť na to vlastné. Keď niečo súrne potrebujeme napadne nás kadečo. Väčšina ľudí si zvykne heslo napísať priamo na router, ak to ale nie je váš prípad môžete heslo zistiť rôznymi spôsobmi. Výber spôsobu záleží od viacerých faktorov. Ak ste už na tejto WiFi sieti boli – môžete nájsť heslo v nastaveniach. Ak na tejto sieti práve ste, alebo ak chcete len zistiť heslo WiFi. Ak máte dobrodružné sklony môžete zistiť  ako hacknúť WiFi, prípadne ako hacknúť WiFi cez android. Dajte si ale pozor. Pripojiť sa na susedovu Wifi-nu nie je dobrý nápad. Narušíte jeho súkromie a môže to mať aj právne následky (používate niečo, čo nie je vaše).  

 

Kde hľadať heslo na Wifi?

Ak ste v reštaurácii, bare, obchodnom dome a pod. WiFi sieť je zvyčajne voľne dostupná. Nemusí tomu ale tak byť vždy. Nápis na dverách WiFi free môže byť pravda, ale aby ste sa mohli pripojiť budete potrebovať heslo. Často býva zverejnené na viditeľnom mieste (pri pulte, pri bare,...), alebo sa jednoducho opýtajte na heslo personálu. Zabudol som heslo na WiFi router  - tento problém sa môže týkať každého z nás.  Tiež to môže byť problém ak máte nový router, alebo „z druhej ruky“ od známeho a nepovedal vám heslo. Ak potrebujete zistiť heslo nového routera najlepšie urobíte ak sa pozriete na štítok na routeri. Okrem dôležitých údajov (zabezpečenie, IP adresa, názov siete,...) tam nájdete aj heslo (niekedy aj dve ak toto zariadenie funguje v pásme 2,4 GHz a 5 GHz).  

 

Ako zistiť heslo na WiFi, na ktorej som pripojený?

Pokiaľ ste na WiFi pripojení heslo zistíte priamo v systéme. Zabudnuté heslo WiFi router sa dá celkom ľahko zistiť. Kliknite na ikonku WiFi, vyberte sieť a kliknite na „vlastnosti“ a „zabezpečenie“. Teraz už len stačí kliknúť na „zobraziť znaky“ a heslo sa vám zobrazí. Takto môžete zistiť aj heslá WiFi sietí, ku ktorým ste sa v minulosti pripojili. Ako sa pripojiť na zaheslovanou WiFi, na ktorej ste už niekedy boli, ale zabudli ste heslo? Tento postup na zistenie hesla môžete použiť aj v tomto prípade. K heslu sa môžete dostať aj cez príkazový riadok. Zadajte do neho „netsh wlan show profile name=Názovsiete key=clear“ (miesto výrazu „názov siete“ zadajte aktuálnu sieť na ktorej ste prihlásení).   Ďalšou možnosťou ako pripojiť notebook k WiFi (alebo iné zariadenie), ku ktorej ste už niekedy boli pripojený je program WirelessKeyView. Stačí si ho len stiahnuť a bez nutnosti inštalácie otvoriť a spustiť.  Program vám už sám zobrazí heslo danej WiFi siete.  

 

Ako zistiť heslo na WiFi z mobilu

Ak do prehliadača zadávate výraz „ako zistiť heslo na WiFi android“, alebo ste na návšteve, ktorá si za nič na svete nedokáže spomenúť na heslo svojej WiFi siete isto sa zaoberáte otázkou „ako hacknut WiFi cez android“. Spomenúť, či zistiť zabudnuté heslo WiFi  cez Android je dosť náročné. Dostať sa na WiFi sieť môžete aj naskenovaním QR kódu, ktorý vám môže poskytnúť majiteľ siete. Aby ste sa dostali na androide k heslám WiFi sietí, na ktorých ste v minulosti už boli prihlásení potrebujete isté administrátorské práva, tzv. root. Dajte si ale pozor, získaním týchto práv môžete v telefóne urobiť viac škody ako osohu, okrem iného možno stratíte aj záruku. Heslá v mobilnom telefóne nájdete v súbore wpa_suppliciant.conf v adresári data/wifi. Ak neviete ako sa pripojiť na zaheslovanú WiFi, na ktorej ste už raz boli vyskúšajte to takto, alebo pomocou aplikácie. Ak je pre vás tento spôsob dosť komplikovaný a chcete vedieť Ako zistiť heslo na WiFi z mobilu bez rootu , či ako hacknúť WiFi cez mobil môžete si stiahnuť jednu z aplikácií, ktoré to zvládnu. Budete im musieť povoliť prístupy ale všetky uložené heslá sa vám následne zobrazia v tabuľke. Príslušnú aplikáciu môžete využiť aj v prípade ak chcete vedieť ako zistiť heslo na WiFi cez iPhone(WiFi Passwords List).  

 

Ako zistiť heslo na WiFi z PC Windows 10

Kúpili ste si nový mobil a neviete si spomenúť na heslo vlastnej WiFi – ny? Stačí ak sa dostanete k svojmu počítaču, v ktorom máte operačný systém Windows 10. V ponuke „štart“ nájdite a otvorte „zobraziť stav siete a sieťové úlohy“. Následne vyberte „zobrazenie aktívnych sietí“ a prejdite na „vlastnosti bezdrôtovej komunikácie“. V kolónke „zabezpečenie“ kliknite na „zobraziť znaky“ a máte to. Zabudnuté heslo WiFi UPC, alebo zabudnuté heslo WiFi O2? Ak ste na týchto WiFi sieťach so svojim počítačom boli pripojení heslo zistíte cez príkazový riadok. Z ponuky „štart“ spustite nástroj „cmd“ ako správca. Zadajte „netsh wlan show profile name= názovsiete key = clear“. Heslo sa vám zobrazí v časti „security settings“..

[wp-faq-schema accordion=1]  
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni