Ako zdieľať svoju polohu? NÁVOD

24.4.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Rozmýšľate ako zdieľať polohu s inou osobou? Na zdieľanie polohy môžete použiť množstvo aplikácií, ktoré už v telefóne máte. Aplikácie na komunikovanie, chatovanie ale aj rôzne navigácie funkciu zdieľania polohy už majú. Stačí j len nájsť.

Na zdieľanie polohy môžete mať viac dôvodov, Či už chcete vedieť kde sa druhá osoba nachádza, či dorazila do cieľa alebo sa s ňou máte stretnúť a neviete kde sa nachádza... Zistiť polohu človeka môžete len vďaka tomuto zdieľaniu. Vedieť ako zdieľať polohu na iPhone či Androide sa vám preto môže kedykoľvek zísť. Nezabúdajte, že zrušiť zdieľanie polohy môžete kedykoľvek.

 

Ako zdieľať polohu

Existuje množstvo aplikácií na zdieľanie polohy. Možno niektoré z nich už máte aj v mobilnom telefóne a o tejto ich funkcii ani len netušíte. Zdieľanie polohy nie je anonymné a nemôžete niekoho sledovať bez toho aby o tom vedel. Zdieľanie polohy musí povoliť.

 


Google Maps

Aplikáciu Google Maps má v mobilnom telefóne množstvo užívateľov. Cez túto aplikáciu môžete zdieľať polohu celkom jednoducho. Ako zdieľať polohu na Google Maps?

Otvorte aplikáciu Google Maps a prejdite do svojho profilu. Z ponuky vyberte „Zdieľanie polohy“ a povoľte aplikácii prístup ku kontaktom. Následne si vyberte ako dlho chcete polohu zdieľať (1, 2, ...hodiny) prípadne môžete zdieľanie polohy vypnúť. Zdieľať polohu Google Maps je jednoduché a rýchle. Ak túto aplikáciu máte stiahnutú v mobile máte vyriešený problém ako zdieľať polohu iPhone či Androide.

 

Nájsť

Ako zdieľať polohu na iPhone? V iPhone máte od výroby inštalovanú aplikáciu Najsť (Nájsť môj iPhone, Nájsť priateľov). Aplikáciu otvorte a na spodku zoznamu kontaktov kliknite na Zdieľanie polohy. Následne napíšte telefónne číslo alebo Apple ID osoby, s ktorou chcete zdieľať polohu.

Ako zdieľať polohu na WhatsApp? Otvorte si aplikáciu WhatsApp a otvorte Nastavenia. Nájdite položku Súkromie a klepnite na ňu. V tejto časti nájdete možnosť Okamžitá poloha.

 

Zdieľanie polohy aplikácie

Rozmýšľate ako na zdieľanie polohy ak tieto aplikácie nemáte? Ako zdieľať polohu cez telefón? Zdieľať polohu na Facebooku alebo Messengeri nie je náročné. Aby ste mohli zdieľať polohu na Messenger potrebujete otvoriť chat, s ktorým chcete polohu zdieľať. Následne kliknite na štyri bodky v dolnom rohu a vyberte možnosť Poloha. Povoľte prístup k polohe a kliknite na tlačítko Začať zdieľať aktuálnu polohu.

Zdieľanie polohy cez aplikáciu Messenger sa po hodine automaticky vypne ale môžete ho ukončiť aj skôr.

Ďalšou aplikáciou na sledovanie polohy Android či iného zariadenia môže byť aj aplikácia Mapy.cz či množstvo iných aplikácií, ktoré sledujú telefónne číslo. Ak sa rozhodnete zdieľať polohu na Mapy.cz je potrebné aby túto aplikáciou mala v mobilnom telefóne inštalovanú aj osoba, s ktorou polohu zdieľate.

Ak zdieľanie polohy iPhone alebo Android nefunguje zatvorte aplikáciu a nastavte zdieľanie polohy znova. Ak to nepomôže bude najlepšie ak použijete inú aplikáciu. Na zdieľanie polohy je najlepšie použiť aplikácie, ktoré už má väčšina ľudí v mobilnom telefóne.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni