Ako zapnúť / vypnúť ANONYMNÝ REŽIM v PREHLIADAČI? Návod

4.10.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ak viete ako zapnúť anonymný režim nemusíte sa obávať ukladania vašej aktivity na internete v histórii prehliadača. Poradíme vám ako tento režim zapnúť, ako ho vypnúť a aj ako na anonymné okno v mobilnom telefóne.

Na surfovanie na internete potrebujete internetový prehliadač. Všetko čo na internete vyhľadáte, pozriete a ktoré stránky navštívite sa uchováva v histórii prehliadania. Ak ale používate anonymný režim zanecháte v počítači výrazne menej stôp. Prezradíme vám ako zapnúť anonymný režim aj ako vypnúť anonymný režim.

 

Čo je to anonymný režim

Anonymný režim vám umožní surfovať na internete bez toho aby ste po sebe zanechali v počítači množstvo stôp. Vaša aktivita na internete sa nikde nezaznamenáva. Prehliadač neukladá históriu prehliadania, ani údaje, ktoré v tomto režime zadávate do formulárov. Čo sa týka súborov cookies a dát webov tie sa uchovávajú len počas prehliadania internetu. Hneď ako vypnete anonymný režim odstránia sa.

 


Ako zapnúť anonymný režim

Anonymný mód v prehliadači si môžete zapnúť kedykoľvek chcete. V súčasnosti ho nájdete takmer v každom prehliadači. Nebolo tomu tak vždy. Prvýkrát sa režim inkognito (anonymný režim) objavil v prehliadači Safari. Zapnúť anonymný režim Safari si môžete už od roku 2005. Keďže si túto funkciu užívatelia rýchlo obľúbili dostala sa aj do ďalších prehliadačov.

 

Ako zapnúť anonymný režim v Google

Zapnúť anonymný režim Google je jednoduché. Otvorte prehliadač a kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu. Z ponuky vyberte položku „Nové okno inkognito“.

Ak chcete otvoriť anonymné okno Chrome môžete na to použiť aj klávesovú skratku. Tá platí pre Windows, Linux a operačný systém Chrome. Stlačte klávesy Ctrl + Shift + n.

Ako zapnúť anonymný režim na macu – otvorte prehliadač a stlačte klávesy command + Shift + n. Spustiť anonymný režim Safari môžete aj kliknutím na položku „Súbory“. Z ponuky kliknite na „Nové súkromné okno“.

Anonymný režim Edge zapnete podobným spôsobom. Otvorte prehliadač Edge a kliknite na „Nastavenia“ (tri bodky). Z ponuky vyberte položku „Nové okno v režime InPrivate“.

Podobným spôsobom zapnete anonymný režim takmer v každom prehliadači. Faktom je, že môže mať rôzne názvy. Kým niekde to je režim Inkognito, inde to môže byť súkromné okno, režim InPrivate a podobne. Je jedno či chcete zapnúť anonymný režim Opera alebo chcete zapnúť anonymný režim Apple. Postup je rovnaký.

 

Ako zapnúť anonymný režim na mobile

Zapnúť anonymný režim na mobilnom telefóne je rovnaké ako v počítači. Otvorte prehliadač a kliknite na tri bodky. Vyberte možnosť „Nové okno inkognito“ a máte to. Takto môžete zapnúť anonymný režim iPhone aj na Androide.

Ak chcete vypnúť anonymný režim iPhone alebo Androidu stačí len prepnúť karty. Kliknite v pravom hornom rohu na ikonu kariet (štvorček). Takto môžete prepínať medzi bežným režimom a režimom inkognito.

 

Ako vypnúť anonymný režim

Ako zapnúť anonymný režim na PC už viete. Vypnutie je ešte jednoduchšie. Anonymné okno zavriete ak kliknete na znak krížiku „x“ v pravom hornom rohu okna.

 

História v anonymnom režime

Čo robí anonymný režim? Umožní vám prezerať internet bez toho aby vašu aktivitu zaznamenal do histórie prehliadania. To ale nie je úplne pravda. K vašej histórii prehliadania sa môžu dostať poskytovatelia internetových služieb či subjekty tretích strán. Ak chcete zobraziť históriu v anonymnom režime môžete tak urobiť prostredníctvom CMD, na úrovni siete alebo z protokolov smerovača.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni