Ako ZAPNÚŤ či VYPNÚŤ TOUCHPAD na notebooku?

22.12.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Zapnúť či vypnúť touchpad? Pokiaľ viete ako na to nebude to pre vás žiaden problém. Ak ale neviete ako touchpad na notebooku vypnúť alebo zas zapnúť poradíme vám pár spôsobov ako na to.

Rozmýšľate nad tým ako zapnúť či vypnúť touchpad na svojom notebooku? Existuje niekoľko spôsobov ako na to. Zväčša to záleží značky notebooku, ale na zapnutie či vypnutie tohto zariadenie existuje aj univerzálny spôsob. Ako vypnúť alebo zapnúť touchpad ACER, ako zapnúť touchpad LENOVO či iných NB. Prezradíme vám ako na to.

Touchpad je zariadenie, s ktorým sa stretnete pri notebookoch (nie pri stolových počítačoch). Toto zariadenie nahrádza klasickú počítačovú myš. Podľa oho ako hýbete prstami po touchpade tak sa pohybuje kurzor po obrazovke notebooku. V závislosti od toho či máte práve myš alebo nie je dobré vedieť ako zapnúť či vypnúť touchpad.

 

Ako vypnúť touchpad

Ak používate myš s najväčšou pravdepodobnosťou touchpad ani nevnímate. O tom, že ho máte zapnutý sa dozviete ak naň nechtiac kliknete. Pokiaľ vás toto zariadenie otravuje, ak sa vám zdá zbytočné je dobré ho vypnúť.


Ako na vypnutie touchpadu HP, ako vypnúť touchpad Lenovo či ako na vypnutie touchpadu na akomkoľvek inom notebooku? Celkom jednoducho. Prezrite si poriadne všetky klávesy F (F1 až F12). Klávesa, kde je ikona s preškrtnutým obdĺžnikom. Stačí na ňu kliknúť a touchpad je vypnutý.

V závislosti od značky notebooku môžu sa na jeho vypnutie používať rôzne klávesy. Vypnúť touchpad na DELL môžete kliknutím na F1, pre Lenovo zas použite klávesu F12.

 

Ako zapnúť touchpad na notebooku

Zapnutie touchpadu je podobné. Stačí stlačiť klávesu, na ktorej ikona touchpadu nie je preškrtnutá, prípadne kliknúť na rovnakú klávesu akou ste ho vypli. Niekedy je potrebné popri konkrétnej klávese F stlačiť aj Fn ale všetko záleží od konkrétnej značky notebooku. Napríklad zapnutie touchpadu, klávesová skratka HP nie je, ale tieto počítače obsahujú tlačidlo (pravý horný roh touchpadu) pomocou ktorého môžete dvojklikom zapnúť alebo vypnúť touchpad. Pri iných notebookoch použite vyššie spomínané klávesy.

Pomocou týchto kláves môžete aj zapnúť touchpad bez myši. Nepotrebujete sa preklikávať do nastavení Windowsu, čo by vám trvalo oveľa dlhšie než len ťuknutie do jednej - dvoch kláves.

 

Ako vypnúť touchpad Windows

Univerzálny spôsob ako zrušiť touchpad je prostredníctvom nastavení. Otvorte si vo Windowse „Nastavenia“ a kliknite na „Zariadenie“. V tejto časti vyberte položku „Touchpad“. Tu si môžete zariadenie kompletne nastaviť. Môžete si vybrať či sa ma touchpad vypnúť ak je pripojená myš alebo či má zostať stále zapnutý.

Prostredníctvom „Nastavenia“ môžete zapnúť či vypnúť touchpad Windows 7, 8 a aj Windows 10.  Vypnúť touchpad môžete aj prostredníctvom BIOS. Tento spôsob ale nemusí fungovať vo všetkých notebookoch.

Ako prepnúť touchpad, ako zapnúť touchpad ASUS, ako ho vypnúť či nastaviť? Nad týmito otázkami sa už nemusíte trápiť, ani hľadať návod cez prehliadač na internete. Prezrite si klávesy na svojom notebooku alebo nastavte toto zariadenie vo Windowse.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni