Ako zapnúť Bluetooth na PC? NÁVOD

7.7.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Bluetooth je nástroj, ktorý nájdete v každom zariadení. Počítače, notebooky, mobilné telefóny a množstvo ďalších zariadení tento nástroj má. Vedieť ako zapnúť Bluetooth v PC, NB alebo na hodinkách sa vám tak kedykoľvek zíde.

V súčasnosti má Bluetooth takmer každé zariadenie. Či už hovoríme o mobilných telefónoch, tabletoch alebo notebookoch nájdete ho všade. Vedieť ako zapnúť Bluetooth na počítači a nie len tam sa vám môže vždy zísť. Viete prečo?

 

Čo je Bluetooth

Bluetooth je jednoducho povedané bezdrôtové pripojenie pomocou ktorého môžete prenášať súbory z jedného zariadenia do druhého. Vďaka bezdrôtovému pripojeniu môžete pripojiť k počítaču aj rôzne zariadenie ako reproduktory, herné ovládače, inteligentné hodinky či slúchadlá.

V súčasnosti sa na prenos súborov z mobilného telefónu do počítača najviac využívajú rôzne cloudové úložiská. Pokiaľ ale nemáte práve pripojenie na Wi-Fi sieť prenos prostredníctvom tohto prepojenia príde vhod. Aby ste ale mohli súbory preniesť musíte mať tento nástroj zapnutý v oboch zariadeniach (v mobile aj v PC) a zariadenie spárované.


 

Ako zapnúť Bluetooth na PC

Zapnúť Bluetooth na Windows 10 je celkom jednoduché. Stačí otvoriť „Centrum akcií“, ktoré vyvoláte klávesovou skratkou Win + A. Tu nájdite ikonu Bluetooth. Stačí ju len zapnúť.

Zapnúť Bluetooth Windows 10 môžete aj prostredníctvom „Systémových nastavení“. Klávesová skratka Win + I vám ich otvorí. Prejdite do časti „Zariadenia“. Bluetooth je hneď prvý. Stačí ho len zapnúť.

Tento prenos je dosť náročný na energiu a batériu v zariadení môžete celkom rýchlo vybiť. Vypnúť Bluetooth na PC je rovnaké ako jeho zapnutie. Miesto zapnutia ho len vypnite.

Ako na PC zapnúť Bluetooth už viete. Teraz stačí zapnúť toto pripojenie aj na ďalšom zariadení a spárovať ich. Ak neviete ako spárovať Bluetooth stačí postupovať podľa  inštrukcií na zariadení. Najskôr si vyhľadajte zariadenie „Pridať Bluetooth zariadenia“. Zobrazí sa vám zoznam všetkých zariadení v dosahu so zapnutou funkciou. Vyberte to, s ktorým sa chcete spárovať a máte to. Teraz vám už v prenose súborov nič nebráni.

 

Ako zapnúť Bluetooth na notebooku

Ak rozmýšľate ako zapnúť Bluetooth na notebooku Windows 7 alebo Windows 10 nemusíte nič hľadať. Postup je rovnaký ako na počítači.

 

Ako zapnúť Bluetooth na klávesnici

Niektoré notebooky vám umožnia vypnúť alebo spustiť Bluetooth pomocou klávesy. Najčastejšie ide o jeden z klávesov Fn (F1 až F12) Prezrite si ikony, ktoré na nich sú. Jedným z nich môžete povoliť ale aj zakázať Bluetooth.

 

Ako zapnúť Bluetooth na Macu

Ak používate MacBook môžete aktivovať Bluetooth aj tu. Otvorte „Ovládacie centrum“ a kliknite na ikonu Bluetooth. Ak sa vám tu ikona nezobrazuje prejdite do ponuky Apple a „Predvoľby systému“. Tu kliknite na „Bluetooth“ a vyberte položku „Zobraziť Bluetooth“. Po tomto kroku by sa vám ikona mala zobraziť v Ovládacom centre.

V podstate je jedno či chcete zapnúť Bluetooth na notebooku Lenovo, Acer alebo na stolnom počítači. Postup je stále rovnaký. Dôležité je aby ste zariadenia správne spárovali. Pokojne sa môže stať, že mobilný telefón sa bude pripájať k tabletu miesto počítača, a vaše slúchadlá k notebooku miesto mobilu. Pri spárovaní dvoch zariadení je najlepšie ak ostatné zariadenia majú Bluetooth vypnutý.  
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni