Ako ZALOŽIŤ SKUPINU na Facebooku? NÁVOD

11.4.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Chcete si založiť skupinu na Facebooku ale neviete ako na to? Poradíme vám ako skupinu nie len založiť ale aj ako ju zviditeľniť, ako do nej pozvať ľudí a ako so skupinou na FB pracovať. Vieme aj ako skupinu na FB zmazať.

Facebook je celosvetovo známa sociálna sieť. Dnes sa už používa na všetko. Okrem kontaktu s priateľmi a známymi na nej môžete aj predávať, kupovať alebo vytvárať skupiny. Facebook skupiny slúžia prevažne na zoskupovanie ľudí s rovnakými záujmami, ale môžete na nich aj ponúkať tovar alebo služby. Ako teda založiť skupinu na Facebooku?

Založenie skupiny na Facebooku zvládne každý. Stačí len vedieť čo kde hľadať a máte to. Menší problém môže byť skôr v tom ako spravovať FB skupinuako sa zviditeľniť na Facebooku.

 

Ako vytvoriť skupinu na FB

Vytvoriť skupinu na Facebooku nie je náročné. V prvom rade potrebujete mať na FB svoj vlastný osobný účet, do ktorého sa prihláste. Kliknite na „Ponuka“ vo vašom profile (nájdete ju v hornej lište vpravo). Z ponuky, ktorá sa vám otvorí vyberte možnosť „Skupina“.


Teraz je potrebné zadať názov. Facebook skupina musí mať názov, ktorý je originálny a jedinečný. Ak sa bude váš názov zhodovať s už nejakou existujúcou skupinou musíte ho zmeniť.

V druhom kroku si musíte vybrať či chcete mať verejnú skupinu na Facebooku, alebo dáte prednosť uzavretej skupine na Facebooku (súkromná). V závislosti od toho bude obsah skupiny buď verejnosti prístupný (aj nečlenom skupiny) alebo sa zobrazí len členom skupiny. Ak chcete mať predajnú skupinu na Facebooku mali by ste ju mať verejnú, inak sa o tom, čo ponúkate veľa ľudí nedozvie.

Nakoniec pozvite do skupiny na Facebooku ľudí. Ako získať ľudí do skupiny na Facebooku? Členov môžete do skupiny pridávať pomocou e-mailu. Pošlite im pozvánku, v ktorej môžete hneď vysvetliť, prečo ich pozývate. Určite ako prvých pozvite svojich priateľov a známych. To, že sú členmi skupiny sa zobrazí v ich profiloch a všimnú si to ich známi. Kliknite na „Hotovo“ a máte to.

Ako pridať ľudí do skupiny na Facebooku? – ak niekto požiada o členstvo vo vašej skupine príde vám upozornenie, v ktorom môžete uchádzača o členstvo prijať alebo odmietnuť.

Aj keď sa vám práve podarilo založiť skupinu na FB stále ešte nemáte všetko čo potrebujete. Je potrebné vložiť titulnú fotku skupiny a vyplniť pár údajov, ako je napríklad popis skupiny. V ďalšom kroku si vyberte niekoho kto vám so skupinou pomôže. Vy ako zakladateľ ste aj správca skupiny Facebooku ale zíde sa vám osoba, ktorá vám pomôže. Po výbere jej dajte administrátorské práva.

Založiť skupinu na FB môžete aj inak. Aj keď prostredníctvom vášho profilu to je najpohodlnejšie. Ďalší spôsob ako založiť skupinu na Facebooku je prostredníctvom stránky facebook.com/pages/create/

 

Pravidlá skupiny na Facebooku

Nastaviť môžete až desať pravidiel. A keďže vám do skupiny môže prísť ktokoľvek určite ich nastavte. Môžu sa týkať správania členov, môžete zakázať vulgarizmy, propagovanie produktov členov, služby, atď. Určite čo sa v skupine bude a čo nebude tolerovať.

 

Ako rozbehnúť skupinu na Facebooku

Zoznam skupín na Facebooku je veľmi dlhý. Ak viete ako propagovať skupinu na Facebooku máte vyhraté. Pokiaľ máte e-shop alebo firemný FB môžete k nemu FB skupinu pripojiť. Získať ľudí do skupiny na Facebooku môžete aj prostredníctvom e-shopu. Môžete návštevníkov stránky odkázať na FB stránky, na ktorých sa môžu viesť rôzne debaty a diskusie k téme v ktorej podnikáte.

Nezabúdajte pracovať so skupinou na FB. Pravidelne prispievajte na stránku novinky, články, odpovedajte na otázky a otvárajte diskusie, do ktorých prispievajte. Odpovedajte aj na záporné komentáre (pokiaľ neporušili pravidlá). Odpovedajte ale slušne a vyzvite ich adresáta na súkromnú komunikáciu.

S príspevkami to veľmi nepreháňajte. Ak dáte na stránku 15 – 20 príspevkov za deň zahltíte ju a členovia stratia v novinkách prehľad. Je dobré rozložiť si množstvo príspevkov na celý mesiac tak aby ste ich zverejňovali pravidelne.

 

Ako zmazať skupinu na Facebooku

Ak chcete skupinu na FB, ktorú ste založili zmazať môžete to vykonať nasledovne.

Na stránke skupiny kliknite na „Nastavenia“ a prejdite do časti „Všeobecné“. Dole v okne, ktoré sa vám zobrazí nájdite „Odstrániť stránku“ a kliknite na „Upraviť“. Následne sa vám zobrazí „Natrvalo odstrániť stránku (názov stránky)“ – kliknite naň. Nakoniec sa vás FB ešte opýta či chcete stránku isto odstrániť. Po kliknutí na „Odstrániť“ sa vám podarí zmazať skupinu na FB natrvalo.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni