Ako založiť firemný Facebook? NÁVOD

14.3.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ak už máte na Facebooku osobný účet môžete si založiť aj firemný Facebook. Firemný Facebook má mnoho výhod ako pre vašich klientov tak aj pre vás. Môžete osloviť viac zákazníkov, získať viac klientov a získať náskok pred konkurenciou.

V dnešnom svete sa už takmer všetko odohráva na sociálnych sieťach. Ak ste podnikateľom, vlastníte e-shop a podobne mali by ste svoje zameranie sústrediť aj týmto smerom. Ako založiť firemný Facebook? V prvom rade, dajte si na ňom záležať rovnako ako na svojej webovej stránke. To ale nie je všetko.

Ak rozmýšľate nad tým ako vytvoriť druhý účet na Facebooku, ktorý by patril vašej spoločnosti, firme nemusíte ďalej rozmýšľať. Druhý vlastný osobný účet na FB nevytvoríte. Nejde to. Môžete si ale vytvoriť firemný Facebook.

 

Ako založiť firemný Facebook

Založenie firemného Facebooku je dnes takmer povinnosťou. Ak nie ste na sociálnych sieťach ako keby ste ani neexistovali takže neváhajte, vytvoriť firemný Facebook je naozaj jednoduché. Samotný Facebook založenie firemnej stránky podporuje.


Ako prvé si vytvorte na FB účet. Kliknite na FB stránku ( tu ) a založte si účet ako Biznis/Značka. Druhou možnosťou je založiť si účet ako Komunita/Verejná osoba to ale nechcete. Vy potrebujete firemnú Faceboog page. Kliknite potom na políčko „Začať“  a vyplňte potrebné informácie.

Založiť firemný účet na Facebooku nie je ťažké, problém môže nastať s názvom účtu. Stránka môže, ale nemusí mať názov vašej spoločnosti. Je dobré ak názov stránky súvisí s vašim podnikaním. Vynechajte v názve koncovky ako a.s alebo s.r.o a podobne.

Tu ale vytvorenie firemnej stránky na Facebooku nekončí. Potrebujete ešte pár vecí. Jednou z nich je aj profilový obrázok. Zobrazí sa v záhlaví profilu a bude sa zobrazovať aj pri každej správe, ktorú prostredníctvom tohto účtu pošlete. Dobré je ak je na profilovej fotke a v jej zmenšenej verzii vidieť čo je na obrázku. Ak vhodný obrázok nemáte môžete ho vždy upraviť v niektorom programe na úpravu fotiek.

Ako sa starať o stránku na Facebooku?

Dôležité je aby ste sa firemný účet Facebook aj starali. Základné informácie ste už vyplnili pri registrácii, teraz doplňte podrobnosti o vašej spoločnosti:

  • otváracie hodiny
  • adresu firmy (lokalitu)
  • oblasť v ktorej podnikáte

Vyplňte všetko čo sa dá, nebojte sa používať kľúčové slová ktoré môžete podrobnejšie rozpísať. Facebook informácie o stránke si prečíta každý, takže si dajte záležať.

Vedieť ako založiť firemnú stránku na Facebooku nie je všetko. Pridajte pár zaujímavých príspevkov a pozvite priateľov a známych aby príspevky lajkli.

Zaujať a prilákať na FB stránku nových ľudí, dostať sa do povedomia verejnosti chce mnoho úsilia. Pripravte si plán ako často budete pridávať na stránku príspevky, môžete usporiadať súťaže a pod. Ako často to robiť záleží od každého individuálne. Jednoducho skúšajte a to čo vám bude najviac vyhovovať aj uplatnite.

Keď budete mať vytvorený firemný účet na Facebooku počkajte nejaký čas kým sa zabehne a potom naň upozornite aj svojich obchodných partnerov.

Na firemný Facebook sa prihlasujte každý deň. Odpovedajte na komentáre, komunikujte,... potenciálny zákazník čaká na vašu odpoveď a ak bude čakať dlho odíde.

 

Facebook Business Manager návod

Ak už máte aktívny firemný Facebook a chcete spúšťať reklamy príde vhod mať aj Facebook Bussines Manager. Potrebujete mať k nemu aj osobný profil na FB. Prihláste sa naň a kliknite na business.facebook.com. Vyplňte identifikačné údaje (názov firmy, meno, e-mailovú adresu). Po potvrdení bude potrebné vyplniť ďalšie údaje a následne môžete k účtu pridať stránky, reklamný účet a ľudí.

 

Prečo vytvoriť firemný Facebook?

Založiť na Facebooku firemnú stránku je výborný nápad, ktorý istotne oceníte. Má hneď niekoľko plusov

  • budete in – na sociálnych sieťach je dnes každý, získate tak viac zákazníkov a potenciálnych klientov.
  • cielená reklama – práve tu môžete osloviť najviac nových zákazníkov
  • komunikačný kanál – založením účtu na soc. Sieti môžete komunikovať so zákazníkmi. Okrem toho komunikujete len s tými, ktorí sa vám ozvú a dá sa predpokladať, že o to čo ponúkate majú naozaj záujem
  • nové informácie – všetko nové čo sa vo vašej firme udeje môžete prostredníctvom firemného profilu dať hneď vedieť všetkým zákazníkom (reklamy, akcie, zľavy,...).Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni