Ako zadarmo ZMENŠIŤ PDF SÚBOR? Návod

9.8.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Potrebujete pridať do emailu PDF súbor ako prílohu ale pre jeho veľkosť sa vám nedarí odoslať mail? V tom prípade príde vhod vedieť ako zmenšiť PDF súbor. Poradíme vám ako zmenšiť PDF online ale aj ako na to vo Worde alebo na Macu.

Súbory vo formáte PDF sú čoraz používanejšie. Naučiť sa s nimi pracovať sa vám preto môže kedykoľvek zísť. Súbory PDF môžete zmenšiť, rozdeliť, zlúčiť, upravovať alebo aj podpisovať. V tomto článku sa zameriame na to ako zmenšiť veľkosť PDF súborov aby ste s nimi mohli pohodlnejšie narábať.

 

Zmenšenie PDF

Ak súbory PDF obsahujú viac obrázkov, fotiek alebo diagramov môžu byť veľké. V tomto prípade je problém poslať ich e-mailom alebo môže trvať dosť dlho kým ich uložíte na disk či iný nosič. Zmenšiť PDF súbor môžete ak z neho odstránite obrázky, je to síce spôsob ale nie každému vyhovuje. Ako zmenšiť veľkosť PDF aby ste nemuseli dokument nijako upravovať?

Zmenšenie súboru PDF môžete vykonať viacerými spôsobmi. Môžete na to využiť program, ktorý už máte v počítači, stiahnuť si aplikáciu na kompresiu PDF alebo zmenšiť PDF súbor v prehliadači.


 

Zmenšiť PDF online

Ak sa rozhodnete na zmenšenie tohto typu súborov využiť webové stránky mali by ste vedieť, že dokumenty musíte najprv nahrať na server a potom si ich zas stiahnuť. Ak sa rozhodnete zmeniť PDF online dôraz klaďte nie len na to, či je služba zadarmo ale hlavne na to, či služba nie je dátovo limitovaná. Zíde sa vám to ak chcete zmenšiť veľký súbor. Ak viete ako komprimovať súbory nebude pre vás problém ani zmenšiť veľkosť PDF súboru.

 

iLovePDF

Webová služba iLovePDF vám umožní zmenšiť PDF dokument pri zachovaní čo najvyššej kvality obsahu. Súbor, ktorého veľkosť chcete upraviť môžete presunúť klasickým potiahnutím, nahrať ho z Google Drive alebo Dropbox. Následne vám program ponúkne tri typy kompresie. Ak chcete zachovať kvalitu obsahu na najvyššej úrovni je dobré vybrať si strednú možnosť.

 

Adobe

Ak používate niektorý z programov spoločnosti Adobe viete, že sa na ne dá spoľahnúť. A môžete sa na ňu spoľahnúť aj keď chcete zmenšiť PDF v Acrobate. Prejdite na stránku Adobe Acrobat a nahrajte PDF súbor. Podrobný postup ako na zmenšenie PDF už nájdete na stránke.

 

Zmenšiť PDF: program

Ak potrebujete zmenšiť PDF do emailu alebo len preto aby ste ušetrili miesto v počítači či na disku môžete na to využiť aj programy, ktoré si stiahnete zadarmo.

 

Reduce PDF Size

Zmenšiť veľkosť PDF online má význam ak to nepotrebujete robiť často. Pokiaľ ale potrebujete zmenšiť PDF súbor častejšie je vhodnejšie mať na to program v počítači. Softvér Reduce PDF Size je zameraný práve na zmenšovanie tohto formátu súborov. Stačia len tri kliknutia myšou a máte to. Ako prvé si po stiahnutí otvorte program a kliknite na tlačidlo „Súbor“ a následne na „Pridať súbor“. Zvoľte súbor vo formáte PDF, ktorý potrebujete zmenšiť a kliknite na položku „Zmenšiť veľkosť súboru.

 

Word

Ďalší spôsob ako zmenšiť PDF je využiť program od Microsoft Office Word. Postup je jednoduchý. Dokument uložte ako pdf. Hneď ako kliknete na túto možnosť zobrazí sa vám ponuka, z ktorej vyberte možnosť „Minimálna veľkosť (publikovať v režime online)“. V závislosti od veľkosti a množstva obrázkov v dokumente sa bude odvíjať aj jeho veľkosť. Stále ale pôjde o menší súbor než keby ste ho uložili klasicky.

 

Ako zmenšiť súbor PDF v Mac OS?

Zmenšiť PDF zdarma môžete aj v počítačoch s Mac OS. Využiť na to môžete ako webové stránky tak aj programy, ktoré sú na to zamerané. Na zmenšenie veľkosti súborov PDF môžete využiť aj vstavanú aplikáciu Preview.

V tomto programe otvorte súbor, ktorý chcete zmenšiť a kliknite na položku „Súbor“. Následne kliknite na položku „Exportovať“ a vyberte možnosť „Formátovať“ a možnosť PDF. Teraz kliknite na „Quartz Filter“ a posledným krokom je kliknutie na ponuku „Zmenšiť veľkosť súboru“. Vyberte kde sa má zmenšený súbor uložiť a máte to. Zmenšiť PDF na Macu nie je ťažké.
Mafia 1

PC hra.

4873

Freeware

Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3909

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2921

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2888

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2700

Freeware

2587

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2516

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2389

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2382

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2248

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Hypermarket 3D 215

Mobilná hra

Freeware

0 kB

Soccer Superstar 0.2.61

Mobilná app s futbalom

Freeware

0 kB

Louis the Game 1.1

Mobilná hra Louis Vuitton

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Blushed 1.2.8

Tvorba romantických príbehov

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Snake Clash! 13.0.0

Logická hra do mobilu

Freeware

0 kB

Whiteout Survival 1.19.4

Survival hra do mobilu

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Vehicle Masters 1.0.31

Automobilový simulátor

Freeware

0 kB

Flag Painting Puzzle 1.33

Logická hra s vlajkami

Freeware

0 kB

TickTock Challenge 0.9

Mobilná hra s výzvami

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Pizza Ready! 8.0.0

Hra do mobilu

Freeware

0 kB

Block Blast! 1.6.5

Logická hra do mobilu

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9381 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni