Ako zablokovať telefónne číslo? NÁVOD!

23.6.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Radi by ste sa zbavili nechcených otravných telefonátov ale neviete ako na to? Poradíme vám ako zablokovať telefónne číslo a vieme aj ako blokovať súkromné čísla. Prezradíme vám aj ako zablokovať číslo na WhatsApp.

Ak vám často vyzváňa neznáme telefónne číslo a neviete ako sa ho zbaviť riešením môže byť jeho zablokovanie. Zablokovať telefónne číslo nie je ťažké a nezaberie vám to ani minútu času. Zablokovať tel. číslo môžete ako neznáme tak aj to, ktoré máte uložené v kontaktoch a viete komu patrí.

V podstate je jedno či chcete zablokovať číslo T-mobile alebo rozmýšľate ako zablokovať číslo O2. Postup je rovnaký. Líši sa len v tom, či chcete zablokovať telefónne číslo v mobile s Androidom alebo v iPhone. Postup je ale v oboch typoch telefónov veľmi podobný.

 

Ako zablokovať telefónne číslo

Ako zablokovať číslo, ktoré ma obťažuje? Ak aj vás neustále otravuje vyzváňanie telefónu a stále vás obťažuje neznáme číslo, môžete ho zablokovať. V mobilnom telefóne otvorte aplikáciu s hovormi. Prejdite k číslu, ktoré chcete zablokovať a kliknite naň. Teraz kliknite na „Viac“ (tri bodky) a z ponuky vyberte možnosť „Blokovať“. Takto môžete zablokovať neznáme číslo, ale aj číslo, ktorého majiteľa máte uloženého v kontaktoch.


Ďalším spôsobom ako si zablokovať telefónne číslo je priamo v časti „Kontakty“. Tento spôsob môžete uplatniť len v prípade, že máte tel. číslo uložené medzi kontaktmi. Prejdite do „Kontakty“, nájdite číslo, ktoré chcete zablokovať a klepnite naň. Po otvorení kontaktu kliknite na „Viac“ a vyberte „Blokovať“.

 

Ako zablokovať SMS

V podstate je jedno či chcete zablokovať číslo Android alebo iPhone. Vykonáte to rovnakým spôsobom. Ak chcete zablokovať telefónne číslo SMS môžete to urobiť priamo vo vlákne, kde vám správy chodia. Kliknite na „Viac“ (tri body) a vyberte ponuku „Blokovať“ ak sa vám táto ponuka nezobrazila prejdite do položky „Podrobnosti“. V tejto časti možnosť zablokovať číslo nájdete. Tento spôsob sa vám zíde poznať ak vám do mobilu chodia rôzne reklamy.

Potrebujete zablokovať spoplatnené SMS? Prihlásili ste sa do nejakých súťaží, alebo si raz niečo prostredníctvom SMS objednali a teraz neviete ako sa spoplatnených či nechcených správ zbaviť? V tomto prípade zablokovať telefónne číslo aby vám nevolalo alebo neposielalo správy z mobilu nezvládnete. Musíte sa dohovoriť s odosielateľom správ alebo navštívte svojho operátora a požiadajte ho o zablokovanie týchto SMS správ.

 

Ako zablokovať číslo iPhone

Blokovanie telefónnych čísel v iPhone je podobné ako v Android. Otvorte si aplikáciu Telefón a kliknite na „Informácie“ vedľa čísla, ktoré chcete zablokovať. Z ponuky vyberte „Blokovať volajúceho“.

Pri zablokovaní čísla v mobile si dajte pozor. Na číslo, ktoré ste blokovali sa nedovoláte. Dovolať na blokované číslo sa vám podarí len z iného telefónu, alebo ak blokované číslo odblokujete.

 

Ako zablokovať súkromné číslo

Ako si zablokovať telefónne číslo, ktoré vidíte alebo poznáte už viete. Pokiaľ vám ale vyvoláva neznáme súkromné číslo môže to byť problém, ktorý sa ale dá vyriešiť.  V mobile môžete zablokovať všetky neznáme čísla. V aplikácii „Telefón“ kliknite na „Viac“ a vyberte časť „Nastavenie“. Vyberte z ponuky „Blokované čísla“ a kliknite na položku „Neznáme“. Takto zablokujete hovory zo súkromných alebo neidentifikovateľných čísel. Naďalej ale budete prijímať hovory z čísel, ktoré máte ale aj nemáte uložené v mobilnom telefóne.

 

Ako zablokovať číslo na WhatsApp

Komunikačné aplikácie sú čoraz populárnejšia a ľudia ich využívajú na komunikáciu častejšie než posielanie správ či volanie. Aj tu sa ale nájdu kontakty, ktoré by ste radi zablokovali. Zablokovať číslo na jednej z najpoužívanejších komunikačných aplikácií WhatsApp môžete celkom jednoducho.

Otvorte aplikáciu WhatsApp a prejdite do „Ďalšie možnosti – Nastavenia“. Prejdite do časti „Účet – Súkromie“ a vyberte „Blokované kontakty“. Teraz stačí už len klepnúť na „Pridať“ a vybrať kontakty, ktoré chcete zablokovať.

Zablokovať kontakt môžete aj priamo v chate. Otvorte chat a kliknite na „Ďalšie možnosti – Viac“. Teraz kliknite na „Blokovať“ a následne si môžete vybrať či chcete kontakt len blokovať alebo aj nahlásiť.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2539

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni