Ako vytvoriť QR kód? NÁVOD

20.9.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

QR kódy dnes nájdete takmer všade, viete ale ako si ich vytvoriť? Či už potrebujete QR kód pre vizitku, vo Worde alebo chcete vytvoriť kód pre Wi-fi poradíme vám ako na to.

QR kód nie je žiadna novinka. Poznáme a používame ho v digitálnom svete od polovice 90 rokov. Určite ste sa s ním stretli už aj vy – čierno - biely štvorček s množstvom čiernych a bielych štvorcov. V súčasnosti nájdete QR kódy všade. Na stránkach časopisov, na faktúre alebo na webstránkach. Ak potrebujete môžete si ho vytvoriť aj vy.

 

Čo je QR kód

QR je skratka Quick Response a znamená „rýchla reakcia“. Nasnímaním kódu získate informácie, ktoré schováva. Ak rozmýšľate ako si vytvoriť QR kód poradíme vám viac spôsobov ako na to. Môžete si tak vytvoriť QR kód vo Worde, v Exceli alebo pokojne aj v mobilnom telefóne.

Najčastejšie sa QR kódy používajú pri vyplácaní faktúr. Stačí len nasnímať QR kód v aplikácii banky a môžete hneď pristúpiť k platbe cez internet banking. Vyhnete sa tak zdĺhavému zadávaniu čísla účtu, sumy, adresy,... a ďalších údajov potrebných pre bankový prevod.  Stačí vám na to len vhodná aplikácia alebo čítačka QR kódov.


 

Ako vytvoriť QR kód

QR kód si môžete vytvoriť aj vy. V závislosti od toho na čo ho potrebujete môžete siahnuť po rôznych spôsoboch ako na to. Postup vytvorenia kódu je často rovnaký. Kliknete na vytvoriť QR kód, vložiť údaje a vygenerujete kód. Hotovo.

 

Ako vytvoriť QR kód na platby

Ak posielate peniaze priateľovi na účet, alebo on vám môžete sa zadávanie IBAN-u vyhnúť. Vytvoriť QR kód na platbu je pomerne jednoduché. Či už hľadáte ako vytvoriť QR kód v George alebo ako vytvoriť QR kód pre platbu Fio či inej banky.

Vo väčšine prípadov budete potrebovať aplikáciu banky. Otvorte ju a prejdite do časti „Platby“. V tejto zložke vyberte možnosť „Čítať alebo vytvoriť“ a prejdite do časti „Vytvoriť“. Vyplňte údaje o platbe a potvrďte. Následne sa vám zobrazí QR kód, ktorý môžete zdieľať s priateľom, ktorý vám má poslať peniaze.

 

Ako vygenerovať QR kód

Neviete ako vytvoriť QR kód pre vizitku alebo chcete vytvoriť QR kód z odkazu? V tomto prípade vám pomôžu programy, aplikácie alebo webové stránky, kde si môžete tento kód vytvoriť.

Počítačový program Generator QR code si môžete stiahnuť zadarmo. Tento program na vytvorenie QR kódu je jednoduchý, intuitívny a patrí medzi najobľúbenejšie programy tohto typu.

Vytvoriť QR kód do Excelu alebo Wordu zas môžete na webových stránkach. Jednou z nich je Groupdocs. Na tejto stránke môžete vytvoriť QR kód na Wi-fi (ak nechcete dávať heslo na Wi-Fi sieť môžete o poslať prostredníctvom QR kódu), vizitku, telefón,... Vytvorený kód si jednoducho stiahnete zo stránky a môžete ho vložiť kde potrebujete.

 

Ako vytvoriť QR kód v mobile

Ak potrebujete vytvoriť QR kód na platbu využite na to aplikáciu banky, ktorú máte v mobilnom telefóne. Okrem webových stránok môžete vytvoriť QR kód zadarmo aj pomocou rôznych aplikácií. Generátor QR kódov do mobilných telefónov nájdete ako na Google Play (QR Droid Code Scanner) tak aj v App Store (QR čítačka pre iPhone).

Čítačky QR kódov často obsahujú aj funkciu vytvárania kódov. Stačí len prejsť na túto funkciu, vyplniť údaje, ktoré má kód obsahovať a jednoducho vygenerovať QR kód. Tento kód si môžete stiahnuť a zdieľať.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2539

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni