Ako VYPNÚŤ či ZAPNÚŤ WINDOWS DEFENDER

29.12.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Neviete ako vypnúť či zapnúť Windows Defender? Existuje niekoľko spôsobov ako vypnúť zabezpečenie Windows. Skôr ako tak urobíte mali by ste mať už v počítači iný antivírusový program, ktorý vám poskytne minimálne rovnakú ochranu pred hrozbami.

Windows Defender je antivírusový program, ktorý nájdete v každom operačnom systéme Windows. Aj keď je dobré mať v počítači antivírus zadarmo môžu nastať chvíle kedy potrebujete vypnúť či zapnúť Windows Defender. Ako túto zabudovanú ochranu Windowsu vypnúť a ako zapnúť Windows Defender vám prezradíme v tomto článku.

 

Ako vypnúť Windows Defender

Pre vypnutie antiviru Windows 10 môžete mať hneď niekoľko dôvodov. Najčastejšie po tejto možnosti ale siahnete ak si do počítača stiahnete iný antivírusový program. V niektorých počítačoch môžu dva antivírusové programy spôsobiť menšie problémy, ktoré sa vypnutím jedného z nich stratia. A keďže si druhý antivírus kupujete často rozmýšľate nad tým ako vypnúť Windows Defender Win 10, 7 či 8.

Zakázať Windows Defender sa neodporúča, ale ak na to máte pádny dôvod vieme ako na to.


 

Ako vypnúť Microsoft Defender

Windows Defender môžete vypnúť dočasne alebo trvalo. Ako dočasne vypnúť Windows Defender? Potrebujete len vedieť ako vypnúť ochranu v reálnom čase. Stačí prejsť do „Nastavenia“ a tu kliknúť na položku „Aktualizácie a zabezpečenia“. V tejto časti prejdite do časti „Ochrana pred vírusmi a hrozbami“ a následne do „Nastavenia ochrany pred vírusmi a hrozbami“. Teraz kliknite na „Spravovať nastavenia“ a vypnite nástroj „Ochrana v reálnom čase“. Tu môžete vypnúť aj ďalšie typy ochrany, ktoré vám spustený Windows Defender poskytuje.

Ak potrebujete vedieť ako vypnúť Windows Defender Win 7, alebo ako vypnúť Defender Windows XP stačí nájsť v nastaveniach tento program, otvoriť ho a kliknúť na položku „Nastavenia“. V ľavej časti vyberte položku „Správca“, kliknite na ňu a následne zrušte prečiarknutie pri políčku „Zapnúť túto aplikáciu“. Práve sa vám podarilo vypnúť Defender. V tomto prípade by ste ale už mali mať v počítači ďalší antivírusový program, ktorý vám ochranu pred hrozbami internetu zabezpečí.

 

Ako vypnúť Windows Defender Windows 10 natrvalo

Vypnúť Defender vo Win 10 môžete aj na trvalo. Ako trvalo vypnúť Windows Defender? Vo vyhľadávacom poli nájdite a spustite „regedit“. Adresu: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender zadajte do adresného panela a v položke Windows Defender kliknite pravým tlačidlom myši. Vyberte „New“ a potom „DWORD (32-bit) Value“.

Kľúč, ktorý vytvárate pomenujte „DisableAntiSpyware“. Dvojitým kliknutím myši ho otvorte a nastavte tam 1. Všetko potvrďte kliknutím na „OK“.

Ak ste vypli ochranu Windows 10 týmto spôsobom a chcete vedieť ako zapnúť Defender Windows 10 stačí miesto 1 v tomto kľúči nastaviť 0, alebo celý kľúč zrušiť.

Nejde vypnúť Windows Defender? Jednoduchý spôsob ako vypnúť antivírus Windows 10 je aj inštalovať si iný antivírusový program. Ak operačný systém Windows zaznamená prítomnosť ďalšieho antivírusu mal by Defender vypnúť. Ak antivírus odinštalujete, alebo ho zakážete Windows Defender sa zapne.

 

Ako zapnúť Windows Defender Win 10

Zapnúť Windows Defender Windows 8, 10 či inej verzie systému môžete podobne ako ste ho vypli. Typy ochrany, ktoré ste vypli jednoducho znova zapnite.

Ak používate starší Windows stačí ak políčku, ktoré ste v programe Windows Defender odškrtli zas zaškrtnete.

Či už hľadáte na internete návod ako vypnúť Windows Defender 2020, ako vypnúť Windows Defender 2021 či ako vypnúť zabezpečenie Windows mali by ste mať na to dobrý dôvod. Aj keď sa podľa niektorých názorov neradí medzi najlepšie antivírusové programy poskytne vám aspoň základnú ochranu pred hrozbami na internete. Ak sa obávate vírusov, trójskych koní, malware či iných hrozieb mali by ste mať v počítači ďalší antivírus, ktorý nahradí funkciu Windows Defender.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni