Ako VLOŽIŤ TITULKY do filmu či videa? Jednoduchý NÁVOD

17.11.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Vložiť titulky do videa nie je náročné. Potrebujete len stiahnuť film a súbor s titulkami. Väčší problém je stiahnuť si tie správne titulky. Poradíme vám aké titulky stiahnuť a aj ako ich vložiť do filmu v počítači či v mobile.

Vložiť titulky do filmu je pomerne jednoduchý úkon, ktorý vám zaberie len pár minút. Potrebujete mať len stiahnutý film a stiahnuté titulky. Vloženie titulkov do videa je už potom hračkou. Či už potrebujete vedieť ako vložiť titulky do filmu mkv alebo ako na vloženie titulkov do filmu MP4 poradíme vám ako na to.

Stiahli ste si film a zistili ste, že je v pôvodnom znení? Chcete si pozrieť film, ale nikde ste ho nenašli so slovenským, českým dabingom alebo aspoň s titulkami? Nemusíte sa trápiť. Vieme ako pridať titulky do filmu a aj ako vložiť titulky do filmu v mobile.

 

Ako stiahnuť titulky k filmu

Pridať titulky do videa alebo filmu nie je náročné. Väčší problém je nájsť vhodné titulky do filmu, ktorý ste si stiahli. Jeden film môžete na internete nájsť v rôznych formátoch a po pravde aj v rôznej dĺžke. Aby titulky s formátom vášho videa dobre pasovali mali by ste ich vyhľadávať na fanúšikovských stránkach, na stránkach, ktoré sa zameriavajú na titulky alebo môžete vyhľadať titulky konkrétne pre váš film.


Posledný spôsob vyhľadania titulkov je najlepší. Stačí ak do prehliadača zadáte presný názov filmu, ktorý máte stiahnutý. Okrem názvu filmu by mal vyhľadávaný pojem obsahovať aj rok vydania, formát, rozlíšenie atď. Na konci dopíšte výraz „titulky/subtitles“.

Zobrazia sa vám odkazy na titulky do filmu, ktorý máte stiahnutý. Teraz si môžete pokojne stiahnuť aj titulky.

Ako vložiť titulky do filmu

Ak ste si stiahli titulky do videa vo formáte rar alebo zip nezabudnite ich najskôr rozbaliť. Môžete na to použiť program 7-ZIP alebo WinRAR. Titulky sú najčastejšie vo formáte .str.

Ďalší program, ktorý potrebujete je prehrávač. Najvhodnejším je VLC Media Player. Ide aj o výborný program na titulky do videa. Po spustení filmu v tomto programe môžete do neho vložiť titulky dvoma spôsobmi:

  • vyhľadať súbor s titulkami vo Windowse a pretiahnuť ich myšou do okna prehrávača.
  • Kliknúť na interface VLC a z možností, ktoré sa vám rozbalia vybrať „Video“ a „Stopa titulkov“ Teraz už len nájdete umiestnenie titulkov v počítači.

Ak si chcete prezrieť film na televízore, pomocou napr. USB flashu isto rozmýšľate ako vložiť titulky do filmu v televízii. V tomto prípade je potrebné aby boli titulky aj film v jednej zložke a rovnako sa aj označovali. Dobrý spôsob je premenovať titulky na rovnaký názov ako má film. Po spustení sa oba súbory začnú prehrávať naraz.

 

Vložiť titulky do filmu napevno

Vložiť titulky do filmu napevno môžete pomocou programu AVI ReComp. Otvorte ho a kliknite na „Zdroj a výstup“. Teraz kliknite na „Otvoriť AVI“ a zvoľte výstupný súbor kliknutím na „Uložiť AVI“. Teraz prejdite do položky „Prídavky“ a zaškrtnite „Povoliť/zakázať titulky“ a kliknite na „Nahrať titulky“. Pridajte do fronty a máte to. Za chvíľu sa pridajú titulky do videa.

Pozor, ak chcete vytvoriť titulky do videa ide o inú činnosť ako o pridanie titulkov k filmu. Pri vytváraní titulkov budete veľa písať a musíte klásť aj dôraz na časovanie, aby titulky sedeli s filmom.

 

Ako vložiť titulky do videa YouTube

Ak sa povie titulky najčastejšie vás napadnú nepočujúci ľudia. Pravdou ale je, že titulky pre nepočujúcich môžu zvýšiť sledovanosť vašich videí aj u počujúcej časti obyvateľstva. Zlá výslovnosť vo videu, alebo nedostatočná znalosť cudzieho jazyka sú dobrý dôvod prečo si pridať titulky do videa na YouTube.  

Využiť na to môžete samotný YouTube. Prihláste sa do svojho účtu a kliknite na „Štúdio YouTube“. Teraz kliknite na „Prepisy“ a vyberte video kde chcete vložiť titulky. Následne už postupujte podľa pokynov.

Vložiť titulky do filmu v mobile môžete podobne ako v počítači. Potrebujete len mať v mobile VLC prehrávač. Ďalej postupujte rovnako ako keď chcete pridať titulky do filmu v počítači.

 

Problém s titulkami

Problém môže nastať ak titulky s filmom nesedia. Nie je to ale problém, ktorý by sa nedal riešiť. Ak je rozdiel medzi filmom a titulkami len pár stotín sekúnd, maximálne sekundu môžete to vyladiť. V programe VLC stláčajte klávesu H alebo G. Týmito klávesmi sa titulky pretáčajú dopredu alebo dozadu  v milisekundách. V inom prehrávači môžete na posunutie titulkov použiť iné klávesy (F1, F2, ú, ä,...).

Ak je ale rozostup medzi filmom a titulkami čoraz väčší asi ste si stiahli zlé titulky do videa. Nájdite a stiahnite si iné.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni