Ako urobiť MINECRAFT LEKTVARY? Návod na najlepší recept

17.3.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Hráte Minecraft? Ak áno určite vás zaujíma ako urobiť Minecraft lektvary. Poradíme vám aké ingrediencie zmiešať aby ste získali Minecraft elixír, kde ich nájsť a aj to ako ich účinok zosilniť alebo predĺžiť.

Hra Minecraft si získala milióny ľudí z celého sveta. Budovať vlastný svet od jeho počiatku, dať šancu svojej fantázii a vytvoriť si svet podľa svojich predstáv – aj o tom je Minecraft. Nie je to ale všetko. Ak chcete hrať hru naplno potrebujete poznať aj Minecraft lektvary (Minecraft potiony). Lektvary, alebo elixíry sú nápoje s kúzelnou mocou. Po ich užití zlepšíte svoje vlastnosti a aj schopnosti. Dajte si ale pozor, sú aj elixíry, ktoré vás môžu oslabiť.

Ak chcete vedieť ako sa v Minecrafte robia lektvary, ako urobiť lektvar slabosti Minecraft či ako urobiť lektvar neviditeľnosti čítajte ďalej.

 

Minecraft lektvary recepty

Skôr než vám prezradíme ako sa robia lektvary v Minecrafte povieme vám najskôr čo na to budete potrebovať. Zopár Minecraft vecí nájdete, niektoré si musíte zhotoviť a pre niektoré zas musíte zabiť niektoré z príšer v hre.


Varný stojan Minecraft, fľaštička, voda a suroviny sú veci, bez ktorých sa pri výrobe Minecraft lektvarov nezaobídete. Minecraft fľaštičku naplňte vodou (z mora alebo kotlíku) a vložte do stojana. V Minecraft varnom stojane môžete robiť až 3 elixíry naraz, takže do neho môžete vložiť tri fľašky s vodou. V závislosti od toho akú ďalšiu surovinu pridáte do fľaštičky s vodou získate iný lektvar Minecraft.

Minecraft stojan na lektvary si zhotovíte z ohnivej tyčky – Blaze Rod. Aby ste ju získali musíte zabiť mobov, ktorých nájdete v pevnosti Nether (Nether Fortress).

 

Minecraft alchýmia

Celkovo sa v tejto hre delia suroviny na tri druhy, ktoré budete v alchýmii Minecraft potrebovať.

Nether Warts alebo pekelné bradavice sú ideálne ak chcete vytvoriť elixír s kladným účinkom. Ich destiláciou v stojane Minecraft získate tzv základný elixír (Awkward Potion).

Do druhej skupiny patria suroviny: Golden Carrot (zlatá mrkva), Magma Cream (lávová smotana), Sugar (cukor), Glistaring Melon (lesklý melón), Spider Eye (pavúčie oko), Ghast Tear, Ferment Spider Eye, Blaze Powder, Rabbit foot, Pufferfish. S týmito surovinami môžete vytvoriť akýkoľvek Minecraft lektvar. Dávajú im konkrétne vlastnosti.

V tretej skupine sú suroviny, ktoré menia dĺžku účinky elixíru. Pridaním Redstone Dust účinok elixíru predĺžite, použitím Glowstone Dust (žiariaci prášok) účinky lektvaru v Minecrafte zosilní ale skráti ich dobu pôsobenia. Fermented Spider Eye (fermentované pavúčie oko), ktoré zmení pozitívne elixíry na opačné (zraňujúce, odolné voči ohňu, spomalenie,...). Použitím Gun Powder (strelný prach) zmeníte elixír na zbraň. Získate tak z akéhokoľvek elixíru Minecraft vrhací lektvar, ktorý použijete ako zbraň.

 

Minecraft: recepty na lektvary

Recepty na lektvary v Minecraftu nájdete aj na internete a prezradíme vám ich aj v tomto článku. Alchýmia Minecraft nie je zložitá stačí sa len držať postupu. K surovinám v prvej skupine pridajte niektorú surovinu z druhej skupiny a účinok lektvaru môžete ovplyvniť pridaním suroviny z tretej skupiny. Ako teda namiešať suroviny aby ste získali lektvar oslabenia, nočného videnia a ďalšie Minecraft elixíry?

Pri výrobe elixírov sa stretnete s pojmom „základ“. Obsahuje ho dosť veľa receptov na lektvary Minecraft. Základ tvorí fľaštička s vodou a Nether Warts.

 

Lektvar oslabenia Minecraft (Potion of weakness)

Do fľaštičky s vodu pridajte Fermented Spider Eye (rozmýšľate ako získať Fermented Spider Eye? Nemusíte vyhľadávať výraz ako „how to ferment spider eye“, poradíme vám ako ho získať. Zabite pavúka, z ktorého získate Spider Eye, ktorý pridáte do výrobného stola s cukrom a hnedou hubou). Vedieť ako urobiť Weakness potion sa vám rozhodne zíde v súbojoch.

Minecraft lektvar slabosti zoslabí silu útoku každej postavy, ktorá použije nejaký nástroj (napr. meč) o 2 body.

 

Minecraft lektvar regenerácie (Potion of regeneration)

Na tento Minecraft elixír budete potrebovať základ, do ktorého vmiešate Ghast Tear.  Každých 2,5 sekundy získate 1 srdiečko. Účinok trvá cca 45 sekúnd.

Ak k elixíru pridáte ešte Redstone bude účinok lektvaru dlhší.

 

Elixír sily (Potion of strength)

Do základu priložte Blaze Powder

Ako sa robí Strength potion viete, viete ale aký má účinok? Zosilní útok o 3 útočné body. Pridaním ďalšej zložky Redstone predĺžite jeho účinok.

 

Elixír rýchlosti (Potion of Swiftness)

Pridajte do základu cukor.

Tento lektvar Minecraft zrýchli postavu a zlepší aj jej ohybnosť. Môžete tak rýchlejšie behať, chodiť alebo vyššie vyskočiť. Ak pridáte do lektvaru ešte Redstone predĺžite jeho účinok.

 

Elixír spomalenia (Potion of Slowness)

Stačí ak do elixíru rýchlosti pridáte Fermented Spider Eye.

 

Elixír liečenia (Potion of Healing)

Stačí ak do základu pridáte Glistering Melon.

Okamžite vám pridá 2 srdiečka. Pridaním ďalšej suroviny Glowstone Dust získate Potion of Healing II.

 

Jedovatý elixír (Potion of Poison)

Do základu pridajte Spider Eye. Získate ho ak zabijete pavúka.

Tento elixír uberie postave zdravie (max. 36 bodov). V PC hre Minecraft zdravie  uberá postupne po dobu 45 sekúnd.  Jedovatý elixír ale život nevezme. Odoberie zdravie maximálne tak, aby postave zostal minimálne 1 bod.

 

Elixír odolnosti proti ohňu (Potion of fire resistance)

Zaujíma vás ako sa robí fire resistance stačí ak máte základ a Magma Cream.

Použitím tohto elixíru budete ohňovzdorný. Odoláte útoku ohňom aj lávou na 3 minúty. Ak chcete účinok Fire Protection Potion predĺžiť použite aj Redstone.

 

Elixír nočného videnia (Potion of Night Vision)

K základu pridajte Golden Carrot.

Po použití sa okolie rozsvieti na 3 minúty. Aj v tme tak budete vidieť ako počas dňa.

 

Elixír neviditeľnosti (Potion of Invisibility)

Na výrobu Minecraft lektvaru neviditeľnosti vám postačí len lektvar nočného videnia do ktorého pridáte Fermented Spider Eye.

Urobiť v Minecrafte lektvar neviditeľnosti nie je ťažké. Problém bude použiť ho. Po jeho užití budete na 3 minúty neviditeľný. Lektvar neviditeľnosti ale neúčinkuje na brnenie. Takže ak ho máte, bude vás vidieť.

 

Elixír dýchania pod vodou (Potion of Water Breathing)

Do základu pridajte Pufferfish.

Vedieť ako urobiť lektvar dýchania pod vodou oceníte ak budete vykonávať čokoľvek pod vodnou hladinou.

 

Elixír skákania (Potion of Leaping)

Ak k základu pridáte Rabbits foot získate elixír skákania.

Vďaka nemu môžete vyskočiť o polovicu vyššie.

Ako sa varia lektvary v Minecrafte už viete. Ak k nim pridáte Redstone predĺžite ich účinok,  ak miesto neho pridáte Glowstone Dust zvýšite ich účinok. Recepty na lektvary nájdete aj na internete, alebo sa môžete opýtať aj spoluhráčov ako na to. Vyrobiť elixír nie je problém, horšie to je so surovinami. Niektoré sa zháňajú naozaj ťažko. Takže ak na nejaké natrafíte určite si ich odložte a zbytočne nemíňajte.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni