Ako upravi┼ą dokument vo Worde (naj─Źastej┼íie ├║pravy)? Ako na to?

22.2.2021 14:13  | 
DownloadWik

Kateg├│rie: PORADCA

─î├şslovanie str├ínok, pozn├ímky pod ─Źiarou, tvorba obsahu ─Źi vkladanie PDF s├║borov je len ─Źas┼ą z v├Żhod, ktor├ę program Word pon├║ka. Ak pozn├íte v┼íetky v├Żhody textov├ęho editoru Word pr├íca s n├şm je naozaj jednoduch├í a r├Żchla.

Jedn├Żm z programov na tvorbu dokumentov je Word. N├íjdete ho v kancel├írskom bal├ş─Źku od Microsoftu. O jeho ob─ż├║benosti a popularite sved─Ź├ş aj fakt, ┼że sa stal vzorom aj pre ─Ćal┼íie programy na tvorbu a edit├íciu dokumentov. Hovor├ş v├ím nie─Źo Word - ├║prava dokumentov? Ak neviete ako na to, porad├şme v├ím.┬á

Exituje nieko─żko verzi├ş Microsoft Office a┬áv┬áka┼żdej sa nach├ídzaj├║ rovnak├ę programy. Word, Excel ─Źi Power Point s├║ softv├ęrmi, pre ktor├ę padne vo─żba v┼żdy na kancel├írsky bal├şk programov od Microsoft. S├║ kompatibiln├ę s┬áopera─Źn├Żm syst├ęmom Windows a┬ápravidelne sa aktualizuj├║. Pou┼ż├şvaj├║ ich nie len podnikatelia, ale aj ┼ítudenti a┬ádom├ícnosti. Nap├şsa┼ą dokument v┬átextovom editore sa ─Źas od ─Źasu z├şde ka┼żd├ęmu.┬á Ak viete, ─Źo v┼íetko vo Worde m├┤┼żete robi┼ą pr├íca s┬át├Żmto programom je viac ne┼ż jednoduch├í.

 

─î├şslovanie str├ínok

─î├şslovanie str├ínok vo Worde je celkom jednoduch├ę. Sta─Ź├ş prejs┼ą na kol├│nku ÔÇ×Vlo┼żi┼ąÔÇť a┬áklikn├║┼ą na okienko ÔÇ×─î├şslo stranyÔÇť. Z┬áponuky si vyberiete kde sa m├í ─Ź├şslo zobrazova┼ą. Na v├Żber je nieko─żko pon├║k - hornej, alebo dolnej ─Źasti listu a┬ávybra┼ą si m├┤┼żete aj ─Źi sa m├í zobrazova┼ą v┬ápravom, ─żavom rohu alebo v┬ástrede.


Ak p├ş┼íete dokument, v┬áktorom sa m├í ─Ź├şslovanie str├ín objavi┼ą a┼ż od druhej, tretej┬á ─Źi ─Ćal┼íej strany prejdite do polo┼żky ÔÇ×Rozlo┼żenie stranyÔÇť. Kliknite na ÔÇ×ZlomyÔÇť a┬án├ísledne na ÔÇ×Nasleduj├║ca stranaÔÇť. Dokument sa v├ím rozdel├ş na dve ─Źasti. V┬ánovej ─Źasti kliknite na ÔÇ×Vlo┼żi┼ąÔÇť a┬ávyberte ÔÇ×─î├şslo stranyÔÇť. Str├ínky v┬ádokumente sa bud├║ od teraz ─Ź├şslova┼ą.

 

Vytvorenie obsahu

V┬ápr├şpade obsiahlej┼í├şch dokumentov je dobr├ę vytvori┼ą obsah vo Worde. Kurzor dajte na miesto kde sa m├í obsah vytvori┼ą. Kliknite na polo┼żku ÔÇ×ReferencieÔÇť a ÔÇ×ObsahÔÇť a┬ávyberte si automatick├Ż ┼ít├Żl obsahu.

N├ísledne sa v├ím na zvolenom mieste zobraz├ş obsah. Ak ste text zle form├ítovali nemusia sa v├ím v┬áobsahu zobrazi┼ą v┼íetky nadpisy. Prejdite si cel├Ż dokument a┬áupravte to. Nadpisy jednotliv├Żch ─Źast├ş form├ítujte ako nadpisy. Obsah sa n├ísledne uprav├ş automaticky. Ak urob├şte v┬ádokumente zmeny (prid├íte ─Ćal┼í├ş odsek s┬ánadpisom, podnadpisom,...) kliknite na polo┼żku ÔÇ×ObsahÔÇť prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a┬áaktualizujte pole.

Obsah m├┤┼żete aktualizova┼ą aj manu├ílne. V┬ápolo┼żke ÔÇ×ReferencieÔÇť kliknite na ÔÇ×Aktualizova┼ą tabu─żkuÔÇť

 

Pozn├ímka pod ─Źiarou

─Äal┼íou u┼żito─Źnou funkciou je pozn├ímka pod ─Źiarou. Pozn├ímky, alebo vysvetlivky sa zobrazia na spodku str├ínky, pr├şpadne na konci dokumentu. T├║to funkciu vyu┼żijete hlavne ak budete p├şsa┼ą pr├íce, v┬áktor├Żch mus├şte uv├ídza┼ą zdroj (odkia─ż ste ─Źerpali inform├ície).

Vo Worde kliknite na polo┼żku ÔÇ×ReferencieÔÇť a┬án├ísledne na ÔÇ×Vlo┼żi┼ą pozn├ímku pod ─ŹiarouÔÇť, alebo ÔÇ×Vlo┼żi┼ą vysvetlivkuÔÇť. Na zobrazen├ę miesto vp├ş┼íte ─Źo potrebujete uvies┼ą do pozn├ímky a┬ám├┤┼żete pokra─Źova┼ą v┬áp├şsan├ş. Pozn├ímky pod ─Źiarou s├║ dobr├ę ak sa v┬ádokumente chcete vr├íti┼ą na miesto konkr├ętnej pozn├ímky. Kliknite na ─Ź├şslo pozn├ímky a┬áv┬ádokumente sa dostanete k┬átextu ku ktor├ęmu ste pozn├ímku pridelili.

 

Vlo┼żenie PDF

Vlo┼żenie PDF do Wordu si nevy┼żaduje ┼żiadny ┼ípeci├ílny program. Ak viete ako na to zvl├ídnete to. Prejdite vo Worde do polo┼żky ÔÇ×Vlo┼żi┼ąÔÇť, vyberte ponuku ÔÇ×ObjektÔÇť a┬áÔÇ×Vytvori┼ą nov├ŻÔÇť. Z┬áponuky vyberte program pre dan├Ż typ s├║boru. Ke─Ć sa otvor├ş m├┤┼żete zada┼ą ak├Żko─żvek text. Hne─Ć ako program ukon─Ź├şte zobraz├ş sa nov├Ż obsah v┬ádokumente.

Vlo┼żen├ş obsah a┬áteda aj PDF s├║bor m├┤┼żete zobrazi┼ą aj ako ikonu. Sta─Ź├ş len klikn├║┼ą na polo┼żku ÔÇ×Zobrazi┼ą ikonuÔÇť.┬á

 

Citácia

V┬ápolo┼żke ÔÇ×ReferencieÔÇť kliknite na ÔÇ×Vlo┼żi┼ą cit├íciuÔÇť a┬án├ísledne postupujte pod─ża toho ─Źo chcete urobi┼ą.

  • prida┼ą inform├íciu o┬ázdroji ÔÇô kliknite na ÔÇ×Prida┼ą nov├Ż zdrojÔÇť ├á ÔÇ×Vytvorenie zdrojaÔÇť ├á ÔÇ×Typ zdrojaÔÇť. Vyberte druh zdroja, ktor├Ż chcete citova┼ą.
  • ak chcete cit├íciu vytvori┼ą nesk├┤r kliknite na ÔÇ×Prida┼ą nov├Ż z├ístupn├Ż objektÔÇť.

Po skon─Źen├ş kliknite na ÔÇ×OKÔÇť. Ako vlo┼żi┼ą cit├íciu u┼ż viete. St├íle ale m├┤┼żete na zobrazenie citovan├ęho textu pou┼żi┼ą aj ├║vodzovky, alebo postupova┼ą pod─ża odpor├║─Źan├ş pre dan├║ pr├ícu.

Word - ├║prava dokumentov v programe

Odstr├ínenie str├ínky ÔÇô ozna─Źte str├ínku, ktor├║ chcete odstr├íni┼ą. Jednoduch├Żm stla─Źen├şm DELETE ju zma┼żete. Na odstr├ínenie str├ínky m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj kl├ívesov├║ skratku. Stla─Źte Ctrl + G a┬ázadajte ─Ź├şslo str├ínky. Stla─Źte Enter a┬ám├íte to. Takto m├┤┼żete odstr├íni┼ą aj riadky, koment├íre, pozn├ímky pod ─Źiarou, tabu─żky,...

Riadkovanie ÔÇô v┬ápolo┼żke ÔÇ×DomovÔÇť kliknite na ikonku zobrazuj├║cu ÔÇ×Riadkovanie a┬ározstupy medzi odsekmiÔÇť. Zobraz├ş sa v├ím ponuka, z┬áktorej si m├┤┼żete vybra┼ą. Ak v├ím ni─Ź z┬áponuky nevyhovuje m├┤┼żete klikn├║┼ą na ÔÇ×Mo┼żnosti riadkovaniaÔÇť a┬ánastavi┼ą si vlastn├Ż ┼ít├Żl.┬á

Nemus├şte ovl├ída┼ą v┼íetky funkcie Wordu na to, aby ste vytvorili dokument pod─ża va┼íich predst├ív. Nemus├şte pri tom ani vyh─żad├íva┼ą v├Żraz Word - ├║prava dokumentov. P├ír z├íkladn├Żch ├║prav, ktor├ę sa v├ím pri pr├íci s t├Żmto programom z├şdu sme v├ím predstavili. Hne─Ć ako si ich osvoj├şte bude ka┼żd├Ż textov├Ż s├║bor vyzera┼ą ako od profesion├íla.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Na─Ź├ştanie trv├í pr├şli┼í dlho a┬ánakoniec sa aj tak pc zasekne?┬á Stiahnite si program CCleaner zadarmo a┬ázabudnite na tieto probl├ęmy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je s├║bor kancel├írskych programov, ktor├ę vyu┼żijete aj v┬ádom├ícnosti a┬ápri ┼ít├║diu. Mo┼żnos┼ą dotykov├ęho re┼żimu a┬ámno┼żstvo vylep┼íen├Żch funkci├ş v├ís presved─Źia o┬ájeho kvalit├ích a┬áschopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v┬áktorom m├┤┼żete vytv├íra┼ą a┬áupravova┼ą textov├ę dokumenty. Tento program je s├║─Źas┼ąou kancel├írskych bal├ş─Źkov, ktor├ę obsahuj├║ aj in├ę programy ÔÇô vytv├íranie tabuliek, prezent├íci├ş a┬ápod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napa─żovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopul├írnej┼í├şch komunika─Źn├Żch aplik├íci├ş na svete. Umo┼ż┼łuje bezplatn├ę chatovanie, posielanie spr├ív, fotiek a┬ávide├ş. Jednoduch├í, preh─żadn├í a┬áfunk─Źn├í aplik├ícia by nemala ch├Żba┼ą ani vo va┼íom po─Ź├şta─Źi.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spolo─Źnos┼ą Microsoft m├í jeden z┬ánajprepracovanej┼í├şch kancel├írskych bal├şkov Microsoft Office. Nech u┼ż stiahnete po ktorejko─żvek verzii jednoduchos┼ą, preh─żadnos┼ą a┬áu┼żito─Źn├ę funkcie si v├ís z├şskaj├║. ┬áS├║─Źas┼ąou tohto bal├şka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodn├Ż na pr├şpravu a┬áprezeranie pr

2176

Freeware

─Ćal┼íie programy »


Nov├ę programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Moye Productivity Launcher 2.5.2

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

StandBy Mode Pro 1.4.296

Mobilná app

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzi├ş piesn├ş

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovate─żsk├í hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplik├ícia pre tehotn├ę ┼żeny

Freeware

0 kB

Tehotensk├í kalkula─Źka 2.6.9

Tehotenstvo t├Ż┼żde┼ł po t├Ż┼żdni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prv├ę slov├í pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 a┼ż 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

─Ćal┼íie nov├ę programy »

Nov├ę aktualiz├ície

Installsimple

Tvorba in┼ítala─Źn├Żch bal├ş─Źkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

─Ćal┼íie aktualiz├ície »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni