Ako STIAHNUŤ VIDEO z FACEBOOKU?

9.11.2020 11:56  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Stiahnuť video z Facebooku môžete viacerými spôsobmi - online alebo prostredníctvom niektorých programov. Takže ak neviete ako stiahnuť video z FB prečítajte si tento článok.

Facebook je jednou z najobľúbenejších a najpoužívanejších sociálnych sietí na internete. Na svete asi neexistuje človek, ktorý by o nej aspoň nepočul. Chatovanie, Messenger, zdieľanie či lajkovanie,.... každý vie o čom je reč. Neraz sa na tejto sieti objaví video, ktoré si chcete uložiť, alebo nemáte čas si ho pozrieť, ale chcete ho vidieť. Jediným riešením je stiahnutie videa z Facebooku. Otázkou teda zostáva ako stiahnuť video z Facebooku a uložiť ho do počítača.  

Sťahovanie videa z Facebooku

Vložiť video na Facebook vie každý, nie každý ale vie ako stiahnuť video z Facebooku do PC. Nech už je dôvod na stiahnutie videa akýkoľvek môžete tak urobiť viacerými spôsobmi – online, prostredníctvom ďalších stránok, alebo prostredníctvom programu (doplnku), ktorý si stiahnete.  

Sťahovanie z Facebooku

Stiahnutie videa z Facebooku online

Stiahnutie videa z Facebooku online  nie je nijako náročné. Otvorte video, ktoré chcete stiahnuť a kliknite na ikonu troch bodiek (nájdete ich v ľavom dolnom rohu). Zobrazia sa vám možnosti. Vyberte z nich možnosť „ kopírovať odkaz“.  Následne prejdite napríklad na stránku fbdown.net a vložte tam skopírovaný odkaz. Kliknite na „stiahnuť“. Vyberte si v akej kvalite sa má stiahnuť video z Facebooku  (normálna, HD). Hneď potom sa video stiahne. Kliknite naň a keď sa otvorí  kliknite pravým tlačidlom myši. Zo zobrazených možností vyberte možnosť „uložiť video ako...“. Zadajte názov videa a uložte ho tam, kde ho chcete mať uložené v PC. Teraz máte zodpovedanú aj otázku „ako uložiť video z facebooku?“ Podobných „preberačov Facebook videí“ nájdete na internete viacero. Všetky fungujú v podstate rovnako – vložte do nich skopírovaný odkaz videa na Facebooku.  Sťahovanie videí z Facebooku je vďaka nim jednoduché a rýchle. Používanie tejto služby ponúkajú webové stránky zadarmo a väčšina z nich nevyžaduje ani žiadne prihlasovanie sa či registráciu do softvéru.  

Ako stiahnuť video z Facebooku

Ďalšou možnosťou ako stiahnuť video z FB je pomocou programu. Tieto programy vám umožnia nie len uloženie videa zo sociálnej siete Facebooku, ale aj z YouTube, Instagramu, Vimea, Twiteru a ďalších sietí. Záleží to ale od konkrétneho programu, ktorý si stiahnete. Tieto softvéry si môžete stiahnuť zadarmo a je len na vašom rozhodnutí akému dáte prednosť.  


Ako stiahnuť video z Messengeru

Prišlo vám zaujímavé video v Messengeri? Kým v minulosti Facebook umožňoval videá sťahovať teraz sa snaží udržať vás čo najdlhšie na sieti a túto možnosť jednoducho zrušil. Video si ale môžete stiahnuť podobne ako z nástenky FB (ako bolo popísané vyššie). Kliknite na ikonu troch bodiek, skopírujte adresu, ktorú vložíte do „preberača“ FB videí (downloader).  

Facebook mobilná verzia – sťahovanie videí

Väčšina z nás má Facebook v mobilných telefónoch. Ak ste ponuku stiahnuť Facebook do mobilu využili aj vy určite rozmýšľate nad tým ako stiahnuť video z Facebooku v mobile. Ani tento spôsob sťahovania videa nie je nijako náročný. Potrebujete k nemu ale aplikáciu, pomocou ktorej si môžete stiahnuť video z Facebooku do mobilu. Pre mobilný telefón s Androidom je dobrou aplikáciou Video Downloader for Facebook. Stačí si ju stiahnuť, otvoriť, prihlásiť sa do Facebooku a otvoriť video, ktoré chcete stiahnuť. Po chvíli sa vám zobrazí ponuka na stiahnutie videa. Stačí na ňu kliknúť a máte to. Ak používate iPhone navštívte obchod App Store. Nájdete v ňom aplikácie, ktoré vám sťahovanie videí z FB umožnia – napríklad aplikácia Video Saver. Do tejto aplikácie jednoducho skopírujete adresu videa a stiahnete. V oboch prípadoch ( pri androide aj iPhone)  môžete tiež využiť webové stránky, ktoré vám umožnia stiahnutie videa z Facebooku online. Nemusíte si sťahovať žiadne aplikácie či doplnky a aj napriek tomu budete vedieť ako uložiť video z FB do mobilu. Je mnoho spôsobov ako stiahnuť video z Facebooku a je len na vás, ktorý z nich využijete. Aj keď samotná sociálna sieť už sťahovanie nepodporuje môžete tak urobiť prostredníctvom množstva programov, aplikácií či online pomocou webových stránok.

[wp-faq-schema accordion=1] 
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni