Ako stiahnuť fotky z WhatsApp? NÁVOD

14.2.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ako stiahnuť fotky z WhatsApp? Poradíme vám ako stiahnuť fotka do mobilného telefónu, ako ukladať fotky na SD alebo aj kde nájsť zmazané fotografie. Ak potrebujete uložiť fotky z WhatsApp na PC poradíme vám aj s tým.

Prostredníctvom komunikačnej aplikácie WhatsApp mnohí z nás nie len komunikujú ale aj posielajú videá a fotky. Ak túto aplikáciu využívate aj vy určite by ste chceli vedieť ako stiahnuť fotky z WhatsApp do mobilu. Okrem toho sa dozviete aj ako automaticky sťahovať fotky z WhatsApp alebo ako zmeniť úložisko WhatsApp.

 

Fotky WhatsApp

WhatsApp je komunikačná aplikácia, ktorú využíva čoraz viac ľudí. Môžete si ju stiahnuť do počítačov alebo mobilných telefónov a okamžite začať komunikovať. Ak si prostredníctvom tejto aplikácie posielate aj fotografie jednoducho si ich môžete stiahnuť.

Ako uložiť fotky z WhatsApp do mobilu? V tomto prípade nemusíte vôbec nič robiť. Ukladanie fotiek z WhatsApp Android by malo byť automatické. Fotografie, ktoré prostredníctvom aplikácie dostanete sa automaticky uložia do Galérie v mobilnom telefóne – WhatsApp automatické ukladanie fotiek.


Ak to predsa len nejde môžete si nastaviť stiahnutie fotiek z WhatsApp do mobilu.  Stačí ak otvoríte aplikáciu a kliknete na tri bodky v hornom ľavom rohu. Vyberte položku „Nastavenie“ a kliknite na „Úložisko a dáta“. V položke „Automatické sťahovanie“ nastavte ako sa majú fotografie sťahovať (prostredníctvom mobilných dát, Wi-fi alebo roaming). Ukladanie fotiek z WhatsApp tu môžete kedykoľvek zastaviť alebo zmeniť.

Ak chcete stiahnuť fotky z WhatsApp do Google Fotky je potrebné aby ste povolili v app Google Fotky automatické ukladanie do cloudu.

 

Ako posielať fotky cez WhatsApp

Ako uložiť fotky z WhatsApp do galérie už viete. Ako ale posielať fotky cez túto aplikáciu? Posielanie fotiek cez túto aplikáciu nie je ťažké. Otvorte chat s osobou, ktorej chcete fotku poslať, klepnite na ikonku fotoaparátu, urobte fotku a odošlite ju. Pokiaľ chcete posielať fotky, ktoré už máte v mobile kliknite na ikonku pre posielanie príloh (hneď vedľa ikony fotoaparátu). Vyberte priečinok kde sa fotka nachádza, nájdite ju a klepnite na ňu. Teraz už stačí len fotku odoslať.

 

Ako stiahnuť fotky z WhatsApp do PC

Máte WhatsApp fotky v mobile a potrebujete ich dostať do počítača? Nemusíte rozmýšľať ako stiahnuť fotky z mobilu do počítača. Otvorte si v počítači stránku WhatsApp Web. Hneď ako sa vám zobrazí QR kód naskenujte ho do mobilného telefónu. Za chvíľu sa spojí aplikácia v mobile s programom v počítači. Hneď na to môžete spravovať aplikáciu v počítači. Sťahovanie fotiek z WhatsApp sa v počítači nedeje automaticky. Musíte otvoriť chat, z ktorého chcete fotku stiahnuť, prejsť kurzorom na fotografiu a stiahnuť ju.

Keď už viete ako stiahnuť fotky z WhatsApp do telefónu môžete ich následne dostať aj do počítača prostredníctvom Bluetooth.

Ak viete ako môžete poslať fotku z WhatsApp na email. Pritom ju ani nemusíte sťahovať do mobilu. V aplikácii otvorte fotku a klepnite na tri bodky. Z ponuky vyberte „Zdieľať“ a zvoľte možnosť e-mail (gmail). Fotka sa pošle mailom ako príloha.

 

Ako obnoviť fotky z WhatsApp

Ak sa vám podarilo vymazať fotografie z WhatsApp v galérii môžete ich nájsť niekde inde. Prehľadajte Google Fotky. Nájdete ich tam, ale len v prípade, že ste zapli automatické ukladanie fotiek. Ak nie je možné že sa celá vaša konverzácia z tejto aplikácie uložila na Disk Google. Okrem konverzácie by ste tam mohli nájsť aj fotky, ktoré potrebujete.

Druhým dobrým spôsobom ako obnoviť fotky z WhatsApp je nasledovný. Odinštalujte aplikáciu WhatsApp a znova ju nainštalujte. Prihláste sa k svojmu účtu. Mobilný telefón zálohuje vašu komunikáciu z tejto aplikácie. Ak sa teda znova prihlásite do svojho účtu zobrazí sa výzva „záloha nájdená“. Stačí kliknúť na „obnoviť“ a mali by ste do mobilu získať ako komunikáciu tak aj fotky, ktoré ste zmazali.

Pokiaľ používate iPhone môžete obnoviť zmazané fotky z WhatsApp cez iTunes.

Ak WhatsApp nezobrazuje fotky bude problém asi v pripojení na internet. Skontrolujte to.

WhatsApp pri sťahovaní došlo k chybe – s najväčšou pravdepodobnosťou môže byť problém s plnou pamäťou mobilu a fotky nie je kde sťahovať. Pokiaľ ale máte dostatok voľného miesta skúste reštartovanie mobilného telefónu.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni